Srpen 2007

co nového na zahrádce

2. srpna 2007 v 16:06 | lenicka |  zahrádka
Takže moje zahrádka je kousek úrodné půdy na mini prostoru (5x17 m) ve vnitrobloku našeho domu. Mám tady několik záhonků s jahodami, bylinkami a zeleninou, kousek trávníku, jabloň, černý bez a kompost. Nic dalšího by se sem nevešlo.
Letos jsem vysadila 4 rajčata, a už sklízím bohatou úrodu. Cuketu mám tento rok pouze jednu, ale pokud se na ni nevrhnou slimáci, mělo by to stačit. Dál tu mám naťovou cibuli, česnek, hrášek, měsíčky, vodnici, řapíkatý celer, červenou řepu, pár mrkví (ne, 5 kousků), chřest a keříčkové fazole. Letos na to nemám moc času, tak to tam vypadá jako v džungli - svlačec je prostě rychlejší než moje ruce. A navíc slimáci jsou letos hrozně žraví. Koupila jsem jim Ferramol, chutná jim velice, tak si zvou na návštěvu i příbuzenstvo :-)))

Nejnovější kousek byla tedy cuketa a asi 10 rajčat. V příštích dnech budu sklízet česnek.. a plet a plet a plet.


přes Beskydy do Tater

2. srpna 2007 v 14:58 | lenicka |  na cestách
V pátek 20. července jsme s manželem odjeli na dovolenou. Naše dovolené bývají spojené se závody silničních kol a tak to bylo i letos. V sobotu jel manžel závod Beskydy Tour, zatímco já jsem šla na procházku z Kunčic pod Ondřejníkem, kde jsme byli ubytovaní, do Frenštátu pod Radhoštěm a zpět přes Bystrou, kde mají moc pěknou kapličku.
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.