Září 2007

... co to je?

27. září 2007 v 12:49 | lenicka |  moje studium
Nejsem sama, kdo se setkává se stále stejnými otázkami a musí pořád dokola odpovídat. Nejčastěji to probíhá takto:
"Co studuješ?"
"Religionistiku."
"... a co to jako je?"

podzimní semestr 2007

27. září 2007 v 12:36 | lenicka |  moje studium
Začal mi další semestr. Tentokrát neotevřeli ani jeden A předmět (to jsou 4 předměty, které jsou povinné během studia). Tak jsem se trochu vrhla na jazyky, jejichž učení mi dělá problémy, a konečně taky nějaký ten B předmět. A přidala jsem zajímavé předměty z jiných oborů.

Šumava 2007

27. září 2007 v 12:01 | lenicka |  na cestách
Na začátku září jsme jako už několikrát strávili pár dnů na Šumavě. Minulý rok bylo krásně teploučko, letos bylo skoro pořád zataženo, občas pršelo, po ránu byly 4°C. Přesto se mi tam i letos moc líbilo. No, zase jsme poznali Šumavu trošku z jiné stránky. Po loňských červených jeřabinách nebylo ani stopy, zato se krásně kouřilo z lesů. Jen jsem trochu litovala, že jsem s sebou nevzala termosku na čaj.


turnaj go Brno

3. září 2007 v 16:30 | lenicka |  go
Turnaj v go proběhl tento víkend v brněnském hotelu Santon u přehrady. Už jsem hrála na jednom turnaji, ale až potom jsem začala zvládat zahájení a rozvíjení hry. Do tohoto turnaje jsem proto vstupovala s nulou jako 20 kju. První kolo v pátek večer jsem vyhrála drtivě, druhé kolo v sobotu ráno proti 19 kju jsem vyhrála asi o 45 bodů. Obě probíhaly podobně, měla jsem velké moyo, soupeř zkoušel invazi, to jsem vždy zachytila zdálky, takže soupeř mi dal vždycky 2 hrstě zajatých kamenů. Třetí kolo bylo sice proti 20 kju hráči, ale byl to první dospělý soupeř. Měla jsem hrozný začátek, pak jsem srovnala krok, ale už bylo pozdě. Prohrála jsem asi o 40 bodů. Těšila jsem se, že další soupeř bude lehčí, bohužel ale 18 kju - i když další dítě, ale zato se přihlásila únava z celého dne a já jsem prohrála o 1 a půl bodu. Přesto jsem byla pyšná na to, jak jsem soupeři umrtvila vcelku velkou skupinku kamenů. Prohrou se mi rozplynul sen o peněžité výhře za 5 her z šesti hraných. Z nedělního programu jsem se odhlásila a zvolila jsem raději oslavu narozenin své sestry. I tak jsem získala. I když jsem zůstala 20 kju, moje skóre se zvýšilo ze základních 100 na 136 a patří mi 223. příčka českého ratingu.
Mnohem lépe na tom byl manžel, který vyhrál 5 her a šestou prohrál o minimální rozdíl půl bodu. Odnesl si penízky, diplom a neuvěřitelné zlepšení o 292 bodů ratingu, což je nejvíc ze všech českých hráčů od poslední aktualizace, a stal se tak 151. hráčem v ČR.
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.