Říjen 2007

semestr v plném proudu

24. října 2007 v 17:25 | lenicka |  moje studium
Tak se konečně rozběhla i ta poslední přednáška (zrovna na jedné sedím). A už tu jsou i průběžné a semestrální úkoly. Průběžně se musím připravovat na angličtinu, sanskrt a antickou filosofii, a sbírat bodíky v AJ online - dneska už mám prvních 100 z 1000.

Semestrální práce:
1) náboženství a evoluce - písemná práce od úvahy po komix
2) angličtina - presentation
(budu mluvit o novopohanství, a zkouším tuto prezentaci vytvořit v OpenOffice Impress)
3) Eliade - komentář k několika knihám
4) Etruskové - referát (samozřejmě o etruském náboženství)

...takže mám co dělat!


propaguju go

23. října 2007 v 13:15 | lenicka |  go
V pátek a v sobotu jsem propagovala go na veletrhu Naše dítě v pardubickém Ideonu. Dostali jsme nabídku udělat turnaj v go pro děti jako doprovodnou akci, ale protože to umí max. 6 dětí v celém městě, využili jsme to pro nábor dětí do kroužku a celkovou propagaci této hry. Pro mě to byla první větší akce, která organizačně ležela víceméně na mně, a dneska mám pocit, že jsem to zvládla. Napsala jsem propagační letáčky, všechno jsem domluvila, manžel dojel do Prahy do agentury PromoGo pro další materiály.

na zahrádce

10. října 2007 v 16:32 | lenicka |  zahrádka
I když (nebo právě proto že) jsem byla trochu nemocná, dostala jsem se zase po delší době na vlastní zahrádku. Proč říkám na vlastní... Ještě jednu zahrádku máme na starosti, ta je u domu mé tchýně a na ní pracujeme skoro každý víkend. Postupně jsme očesali jabka, letos byla krásná úroda až na jednu odrůdu tmavě červených jablek. Část jsme prodali do sběrny, jako vždy. A byly sladké a šťavnaté, i když hnily rychleji než jiné roky.
Na té mé zahrádce sklízím ještě pořád cukety. Česnek jsme sklidila už dávno a už se chystám, že vysadím nový. Podařilo se mi koupit cibulky botanického tulipánu, což jsem si moc přála. Taky jsem už sklidila 4 mrkve a žluté fazolky a celerová semínka (dobré do kuchyně, i když o tom moc lidí neví). Ještě mi tam zbyla červená řepa a posledních pár rajčat.
Zasadila jsem zakořeněné výhonky josty. Budu doufat, že snad už příští rok se mi odmění a začnou plodit.
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.