propaguju go

23. října 2007 v 13:15 | lenicka |  go
V pátek a v sobotu jsem propagovala go na veletrhu Naše dítě v pardubickém Ideonu. Dostali jsme nabídku udělat turnaj v go pro děti jako doprovodnou akci, ale protože to umí max. 6 dětí v celém městě, využili jsme to pro nábor dětí do kroužku a celkovou propagaci této hry. Pro mě to byla první větší akce, která organizačně ležela víceméně na mně, a dneska mám pocit, že jsem to zvládla. Napsala jsem propagační letáčky, všechno jsem domluvila, manžel dojel do Prahy do agentury PromoGo pro další materiály.


V pátek ráno jsem naklusala do Ideonu. Zjistila jsem, že jsme dostali místo v zadním rožku místnosti, kde kromě nás byla ještě lanová dráha a autodráha, takže bylo jasné, co děti zaujme víc. Proto jsem byla ráda, že se u mě vůbec někdo zastavil a zeptal a já jsem mu dala letáček nebo i vysvětlila pravidla. Jestli to všechno přineslo výsledky, teprve uvidím. Potkala jsem tam mezi dětmi asi tři, které bych vážně chtěla pro hraní získat, protože jim to skvěle šlo. No a ti, kdo nemají takový talent, taky nemusí hned házet flintu do žita, protože zkušeností, popř. studiem se člověk rychle zlepší. Jedna čerstvá paní důchodkyně se mě ptala, jestli to není jen pro velice inteligentní lidi, a já na to říkám: když to můžu hrát i já, která postrádám logické myšlení.... proč by nemohl kdokoliv.
Nejvíc mě zaujal šestiletý chlapeček, který dvěma očím živé skupiny říkal "brejličky". S jeho maminkou jsme se domluvily, že od příštího roku, i když bude teprve v první třídě, může začít chodit. Když to to dítě baví a hned napoprvé mu to takhle jde, tak je škoda čekat!
Ještě jsem zapomněla napsat, že v pátek i v sobotu za mnou přišel Milan (pivicko) a párkrát jsme si zahráli. Nejdřív s H4, ale vždy jsem prohrála. Potom jsem si vzpomněla na fuseki s uzávěrou rohu, což jsem si nacvičovala poslední dny, a zkusila jsem hrát bez handicapů. Kupodivu se mi docela dařilo, a i když jsem znovu prohrála, měla jsem ze hry mnohem lepší pocit.

 


Komentáře

1 Lúmenn Lúmenn | Web | 17. září 2009 v 10:02 | Reagovat

Já jsem asi neintelektuální neinteligent, ale CO JE KRUCINÁL TO GO?:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.