česnek

8. listopadu 2007 v 13:28 |  zahrádka
V neděli 28. 10. jsem místo oslav národního svátku šla na zahrádku. Den před tím jsem vybrala pěkné stroužky česneku z letošní úrody a namořila jsem je v hypermanganu. Odrůda, kterou pěstuju, se jmenuje Dukát. V neděli jsem přichystala půl záhonku, hned vedle nových jahod. Vytrhala jsem plevel a měsíček, půdu jsem pořádne provzdušnila rýčem (ale neobracela jsem ji vzhůru nohama, jak se to obvykle dělá a jak to já zásadně nedělám), vyhloubila jsem dírky, dala do nich stroužky, pak jsem jim zamávala na rozloučenou a pečlivě jsem je zahrnula. Navrch jsem nasypala trochu odleželého kompostu.
To stejné jsem udělala ještě na jiném záhonku a tam jsem zasadila cibulky okrasných česneků. Koupila jsem je jako směs nízkých okrasných česneků, bohužel neznám jejich názvy, pouze jeden z nich - vím, že by tam měl být Allium moly, tedy velice odolný česnek zlatožlutý. Tyto cibulky ale nebyly podlouhlé jako u klasického česneku, spíš kulaté a u některých jsem ani nemohla poznat, kde mají "nahoře" a kde "dole". Proto se trochu bojím, jak vzejdou, pokud jsem je tam chudáčky strčila hlavou dolů. Celkem jsem letos zasadila asi 24 konzumních a 14 okrasných česneků.
Také jsem sklidila všechny pomrzlé rostliny, jako fazole, lichořeřišnici, cuketu a loňský celer. Ještě stále otrhávám kvetoucí měsíček. Sklidila jsem i rostliny rajčat. Na jejich záhonku stejně jako minulý rok už vyrůstá polníček.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.