the succesfull presentation

8. prosince 2007 v 17:49 | lenicka |  moje studium
Před dvěma týdny jsem na hodině Angličtiny pro akademické účely přednesla prezentaci na téma novopohanství. Připravovala jsem se přepečlivě, jelikož jsem si vůbec nevěřila. Zaprvé jsem měla mluvit anglicky, zadruhé jsem ještě nikdy nedělala s ImageImpressem nebo PowerPointem. Protože jsem nechtěla vypadat nepřipraveně, dala jsem si s tím hodně práce.

Abych se vyhnula chybám a čechismům při překladu z češtiny do angličtiny, vycházela jsem přímo z anglicky psaných zdrojů. Skládala jsem to a upravovala to po svém. Snažila jsem se to naučit přesně tak, jak jsem to napsala, protože některé obraty, které jsem takto objevila, se mi moc líbily. Zároveň jsem vytvářela vizuální podobu své prezentace. Dala jsem tomu krásně zelený podklad a dost času jsem strávila i hledáním vhodných obrázků.
Obsah jsem rozdělila na 7 krátkých kapitolek - starověké pohanství, kořeny moderního pohanství, co je to novopohanství, jak ho lze definovat; wicca, druidismus a heathenismus neboli severská tradice. Snažila jsem se zjednodušovat, ale ne dost. Bylo mi vytýkáno, že je to pro ne-religionisty příliš učené.

V den D jsem byla strašně nervózní. Při samotné prezentaci jsem nevěděla ani čí jsem a skoro na každou větu jsem se musela koukat do papíru. Nějak jsem to ale dotáhla do úspěšného konce. Ke kladnému ohodnocení mi nejvíc pomohla vizuální stránka prezentace, která byla shledána vzornou. Takže mám tento těžký úkol za sebou a můžu se vrhnout na ostatní předměty.
Příště (ve II. stupni tohoto předmětu) se asi zaměřím pouze na druidy a budu víc mluvit o tom, co dělají a čím jsou zajímaví, než o tom, kam se řadí v rámci religionistické taxonomie :-)))
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.