Leden 2008

bezčasí

23. ledna 2008 v 22:02 | lenicka |  deníček
O víkendu jsem zažila podobné bezčasí jako v některých povídkách od Eliadeho. Jsem totiž nemocná. Nejdřív jsem hodně kašlala a měla jsem zvýšenou teplotu. Chtěla jsem jít v pátek k doktorce, ale nestihla jsem tam do 11:30 (kdy zavírá) dojít. O víkendu jsem zůstala sama doma. Ještě v sobotu večer jsem se bála, že se rozkašlu tak, že se třeba udusím, ale bylo to zbytečné. Večer mě přepadl zvláštní pocit. Najednou bylo jedno, co je za den, kolik je hodin, a kdy mám jít k další zkoušce. Byla jsem tam, a jediný můj úkol byl připravit si něco k jídlu a čaj k pití. Čas se vytratil a já jsem byla jako ve snu.
Ale už v neděli mi bylo trochu líp, hlavně mě už přestávalo bolet v krku. V pondělí jsem konečně dorazila k doktorce. Prý mám zánět v krku, nosohlatanu a teď už i na hlasivkách (což se projevuje tím, že skoro nemůžu mluvit). Dostala jsem antibiotika. Čas je znovu důležitý, protože je musím brát přesně po dvanácti hodinách......

tajemství doktora Honigbergera

23. ledna 2008 v 21:53 | lenicka |  knihovnička
Tato kniha od Mircei Eliadeho obsahuje pět kratších fantaskních povídek s jediným tématem: časovost. První povídka Tajemství doktora Honigbergera působí autobiograficky, stejně jako některé další. Hlavní hrdina je religionista, indolog, který byl vyzván, aby vypátral, kam se ztratil doktor, který pátral po tajemství doktora Honigbergera. Vědec pátrá v jeho pracovně a najde jeho deník, zašifrovaný indickým písmem (heh, taky si tak píšu tajné poznámky). Jde po stopách dotorova zdokonalování se v jógických technikách, včetně anulace času a zneviditelnění se. Zjistí, že právě tak doktor zmizel: jako neviditelný odešel hledat bájnou Šambhalu. Když to chce sdělit jeho ženě, zjistí, že se spletl snad o 20 let, které uplynuly v době, kdy pročítal doktorův deník. Doktorova pracovna se vzácnými knihami mezitím záhadně zmizela.

vánoční svátky a Silvestr 2007

4. ledna 2008 v 21:12 | lenicka |  deníček
Uprostřed prosince jsem dostala ošklivou virózu, což mi dalo zabrat, a tak jsem se na Vánoce nestihla moc připravit. Tak tak, že jsem s pomocí mého manžela nakoupila dárky a upekla aspoň nějaké cukroví. Letos to byly "knoflíky" uplácané z oříškového těsta s troškou marmelády, brusinkový chlebíček a nepovedené tvarohové hvězdičky.
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.