vánoční svátky a Silvestr 2007

4. ledna 2008 v 21:12 | lenicka |  deníček
Uprostřed prosince jsem dostala ošklivou virózu, což mi dalo zabrat, a tak jsem se na Vánoce nestihla moc připravit. Tak tak, že jsem s pomocí mého manžela nakoupila dárky a upekla aspoň nějaké cukroví. Letos to byly "knoflíky" uplácané z oříškového těsta s troškou marmelády, brusinkový chlebíček a nepovedené tvarohové hvězdičky.


Vánoce jsme začali slavit s předstihem už v sobotu. Uvařila jsem svíčkovou omáčku, ovšem bez masa, pouze se sójovými plátky. V neděli jsme odjeli do Ronova za tchýní. Protože jsem byla ještě pořád unavená a nachlazená, nešli jsme na žádnou dlouhou procházku, jenom k rybníku. Tam jsme zjistili, že díky letošnímu počasí je na rybníku krásný silný led, rovný jako zrcadlo. Pro mě to byl nevšední zážitek. Stále jsem se klouzala kolem okrajů a sledovala jsem, co je pod ledem. A ještě dlouho mi zněly v uších zvuky, které se rozléhaly po ledě, když po něm jezdily brusle.
Na Štědrý den jsme nazdobili stromeček, zabalili dárky, dojeli na nedaleký hřbitov... a pak byla večeře a rozbalování dárků. Dostala jsem formu na muffinky, olivový olej s oreganem, knížku o Keltech a knížku o jihoamerických Indiánech, no samé pěkné dárky. Mému manželovi jsem letos dala cyklistické návleky na kolena a pro tchýni jsme měli pěknou knížku o Šumavě (mimo jiné).
Večer jsme ještě zašli na půlnoční mši. Úplně poprvé jsem byla vevnitř v ronovském kostele - a je skutečně moc pěkný. Na Boží hod jsme opět zašli na rybník, manžel si i zabruslil. Na Štěpána už mi bylo lépe, tak jsme udělali větší výlet směrem na Chvalovice a kopec Krkaňku. Večer jsme se vrátili do Pardubic.

Ve čtvrtek jsem toho moc nestihla. Nový chlebíček jsem pekla až v pátek ráno. Ten starší totiž byl už snězený :-))) V poledne jsme odjeli na Moravu. Nejdřív jsme jeli k babičce a dědovi do Želešic. Přijeli tam i sestra a její partner. Večer jsme společně dorazili k rodičům, kde jsme měli nadílku podruhé. Tentokrát jsme dostali kvalitní hrnec, nůž, lahev ginu, krásnou svíčku a další věci. Mamce jsme dali hodinky, taťkovi svatomartinské víno, sestře sportovní ponožky, balsamikový ocet s příchutí a jojobové mýdlo a každému kvalitní čokoládu.
I když stále trvala inverze, šli jsme skoro každý den na procházku do okolí vesnice. Stromy byly obalené jinovatkou, která se z nich sypala, kdykoliv někdo zavadil o visící větev nebo schválně kopnul do kmene. Doma v teple jsme hráli karetní hru Bang! a moc jsme se bavili.
V sobotu večer jsme zajeli do brněnské Chajovny na schůzku s Darigaazem. Vzpomínala jsem na jedno z našich prvních rande, které jsme měli právě zde. Tentokrát jsme si přišli zahrát. Nejdřív hráli spolu kluci a já jsme koukala. Lubosh si vzal příliš malý handicap a podle očekávání prohrál. Potom jsme hráli já + Darigaaz proti Luboshovi. Dělala jsem sice proti nim strašně slabé tahy, ale větší chybu jsem neudělala a tak jsme ho porazili.
Na Silvestra jsme skoro celý den chystali dobroty, které jsme večer postupně zase zlikvidovali. Potom jsme hráli deskové hry, které byly celý rok zavřené ve skříni - Sázky a dostihy, Uloví lasička mladého zajíčka? (stará hra s dřevěnými špalíčky místo figurek) a Člověče nezlob se. Byl to prostě klidný večer, až na to, že hned po půlnoci vypadly pojistky a museli jsme hledat svíčky a jít je nahazovat. Ale všechno dobře dopadlo a na Nový rok, po čínském "tajemství" na oběd, jsme se vrátili domů.
 


Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | 10. května 2009 v 9:37 | Reagovat

Ahoj,
prosím tě, pomohla bys mi? Jde o hru Uloví lasička malého zajíčka. Vzpomínám, že jsme ji jako děti hrály u babičky, ale hra už je dávno zničená a princip už si moc nepamatuju. Vyrobila bych si herní plán i hrací figurky, tudíž tě prosím, jestli bys mi poradila, jak na to, nebo jestli bys mi mohla poslat ten hrací plán oskenovaný, i třeba jenom jako vzor, já už si s tím poradím. DÍKY MOC!

2 lenicka lenicka | 10. května 2009 v 21:11 | Reagovat

ahoj, ráda ti pomůžu, ale momentálně na to nemám čas (státnicuju). jenom stručně: hrací plán zkusím vyfotit nebo ofotit. figurky jsou takové malé špalíčky/válečky, 4 zajíčci (různé barvy) a 1 lasička (hnědá). zajíčci musí projít klikatou cestu do domečku, lasička může chodit jen po svých cestičkách (ty se někde kříží), a může, kterým směrem chce. a musí na těch křižovatkách chytit zajíce. když ho chytí, tak se zajíc buď snaží znovu (třeba má 3 životy), nebo končí. zajíc vyhraje, když dojde dokola do domečku, a lasička, když vyřadí všechny zajíce.

3 Jana Jana | E-mail | 18. května 2009 v 7:52 | Reagovat

Super, díky moc, až budeš mít čas, prosím tě ozvi se na mail, nespěchá to.
Hodně štěstí u státnic!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.