go turnaj Blansko 2008

25. února 2008 v 19:21 | lenicka |  go
Turnaj začal v sobotu 23. února v prostorách ZŠ v Blansku. Opět jsme chtěli soutěžit i za družstva, ale někteří kamarádi nemohli jet, jeden z neznalosti slíbil svou účast spřátelenému týmu brněnské Chajovny, tak jsme museli sáhnout do rezerv a v našem týmu (já, LuBosh, Honza) byl i Honzův bratr Marek, který se teprve začíná učit.


V prvním kole jsem neměla větší problémy. I když soupeř (Jiří Mašek, 20k) byl docela vyrovnaný, 2x mi skočil na stejný trik a mylně se domníval, že celý střed bude patřit jemu, jenže já jsem mu tam vlezla ze tří stran a celý jsem ho zničila. Hrála jsem dobře, opatrně jsem bránila i útočila, a vyhrála jsem asi o 25 bodů. Ve druhém kole byl soupeř (Martin Růžek, 20k) možná i trochu silnější, v první čtvrtině jsem měla pocit, že mě drtí, a hrála jsem dost špatně. Potom jsem ale chytila druhý dech, osvobodila jsem důležitou skupinu a vyhrála jsem o 5,5 bodu. Třetí soupeř (Ivan Khirnov, 20k) byl nad moje síly. Sice jsem mu hned na začátku zabila roh, on si ale mezitím pojistil střed. Potom jsem spotřebovala spoustu tahů na to, abych udržela naživu dvě velké skupiny, což byl skoro zázrak, a soupeř si ten střed definitivně zabetonoval. Prohrála jsem asi o 20 bodů.
V neděli se začínalo brzy, a já jsem byla od rána rozjetá jak drak. Čtvrté kolo jsem hrála s Martinem Lupačem z Brna (19k). Promyslela jsem si úvodní tahy, potom jsem vyhrála všechny důležité těsné souboje, dokonce jsem sebrala celé území v rohu a Martin vzdal. V pátém kole jsem tedy hrála o cenu za 4 výhry, ostatně stejně jako můj soupeř (Ondřej Pavelka, 20k) a Honza. Na začátku jsem si naběhla do problémů, soupeř měl dost velké moyo a já jsem nevěděla, jak mu do něho vlézt. Udělal ale velkou chybu, když mě nechal hrát ko, přes které jsem mu tam málem prolezla. Nakonec jsem se spokojila s tím, že jsem uskutečnila velkou hrozbu, kterou mi za ko přenechal. V koncovce jsem byla všude první, a úplně nakonec jsem ještě sebrala kus jedné skupiny. Mohutný finiš mě přivedl k vítězství, které jsme ani nepočítali (asi o 40 bodů).
LuBosh vyhrál 3x (porazil Halorana z Brna), Honza 4x, Marek "pouze" 1x (uvozovky proto, že já jsem na svém prvním turnaji před rokem nevyhrála ani jednou, a naše družstvo tehdy skončilo na děleném 6.-8. místě), takže jsme měli dohromady 12 bodů, což by nám mohlo stačit na vítězství - ale nebyli jsme sami, a podle pomocného kritéria (McMahon body) jsme skončili až třetí. Zvítězil spřátelený tým Chajovny, takže velká gratulace do Brna! I tak je to výborná vizitka pro pardubický go klub. Navíc dva z nás dostali cenu pro vítěze čtyř her z pěti.
A nakonec trochu čísel: 5x vyhrát se podařilo čtyřem lidem, mj. Tomáši Mauderovi z Chajovny, Sheeryjayovi (?) a soupeři, který mě porazil. Čtyři výhry jako já mělo ještě 7 lidí. Polepšila jsem si o 173 bodů, celkem mám 309 bodů, takže bych měla být 18k (!!!). LuBosh získal 93 bodů, ale protože měl předtím přesně 600, nedostal se na nový rating a zůstal 15k; v žebříčku ale poskočil na 133. místo. Honza, který byl naší největší nadějí, získal 234 bodů (asi je to tím, že prohrál pouze s 18k, takže mu to nic neubralo), a v ratingu je dokonce o 5 příček výš než já (já jsem 191., Honza 186.). Marek zůstal na 100 bodech. Pořadí turnaje: zvítězil Jan Šimara. Darigaaz byl 30. (3 výhry), tukan 45. (jenom 1 výhra :-(((), LuBosh 52., já 68., Honza 69. a Marek 80.

 


Komentáře

1 Jan Šimara Jan Šimara | E-mail | 21. dubna 2008 v 20:24 | Reagovat

pekne poctenicko :), vspomnel jsem si na casy kdyz sem zacinal.

Celou dobu jsem cekal jestli se zminis "i" o prvnich mistech a docela me pobavilo, ze sem se do tveho clanku dostal jen ja (pozitivne) :).

2 lenicka lenicka | 27. dubna 2008 v 17:36 | Reagovat

Ahoj! Psala jsem hlavně o sobě a o mých kamarádech a o mých soupeřích. Až budou lidi z prvních míst mými soupeři, budu o nich psát víc, slibuju :-))) A moc děkuju za komentář.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.