Březen 2008

jarní setba

30. března 2008 v 0:07 | lenicka |  zahrádka
V sobotu 15. března se konečně udělalo krásně a tak jsem mohla vyrazit na zahrádku. Nejdřív jsem si udělala plány. Potom jsem odklidila po zimě suché zbytky rostlin. Zkypřila jsem pomocí rýče a kopáče půdu, uhrabala jsem ji a začala jsem se setím - kadeřavá petržel, ředkvička (Lidka), špenát (Herkules), karotka (Stupická), vodnice (Albina) a pastinák (Dlouhý bílý) už jsou v zemi. Protože se opět ochladilo, tak tam zatím jenom čekají na sluníčko. Zasela jsem taky levanduli doma na parapetu. Začala jsem s čištěním jahod, hrabáním trávy a řezáním přebytečných větví bezu.
Už jsem začala sklízet pažitku, naťovou cibuli, zelený česnek (vypadá to jako tráva, ale pod zemí to má malý stroužek) a roketu, a ještě pořád sklízím polníček. Už aby bylo tepleji! Nejvíc se těším na tulipány, kterým zatím koukají jenom špičky listů.

teorie v religionistice

13. března 2008 v 11:03 | lenicka |  teorie
Tento semestr musím absolvovat předmět Současné religionistické teorie. Je nejtěžší ze všech, aspoň pro mě. Každý týden musím přečíst asi 20-stránkový článek (nebo dva) v angličtině, napsat o něm "position paper" a ještě přemýšlet :-))) nad vlastním stanoviskem k problému a to potom prezentovat a obhájit v diskusi s ostatními studenty. Navíc jsem se nechtěně pustila do diskuse s jistým odpůrcem katolické církve a křesťanství vůbec - tak už vím, co je můj "quest" pro tento semestr: naučit se vést diskusi, a postupně si vyjasnit svoje postoje, na kterých při diskusi stojím.

rajčata a Emma

2. března 2008 v 21:50 | lenicka |  zahrádka
Když jsem byla v Brně, bylo krásné jarní počasí. Mamka už v pondělí zasela mrkev a petržel. Ale když jsem přijela domů do Pardubic, počasí se nějak pokazilo. Nejen, že už nesvítilo sluníčko, ale navíc přišla Emma, všechno lítalo vzduchem a k tomu pršelo nebo aspoň poprchalo. Musím tak počkat další týden, jestli se počasí zlepší, a konečně vyjdu na zahrádku.
Nabrala jsem tedy hlínu a zasela jsem doma rajčata, z půlky červená a z půlky žlutá (hruštičky). Ještě musím sklidit ze záhonku zbytek polníčku, než ho potom zkypřím a zasadím tam sazeničky. Ostříhat jabloň, vyhrabat trávník, očistit jahody, to všechno mě teprve čeká.
Česnek konečně vylezl z hlíny a vystrčil svoje dva první lístky jako zelené prstíky, jako by ukazoval písmeno V - jaro vítězí, jaro voní, jaro vchází na zahrádky, do přírody i do našich myslí...


Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.