pozdní jaro na zahrádce

17. května 2008 v 23:48 | lenicka |  zahrádka
Celé jaro jsem víc v Brně nebo jinde než doma, takže mi na zahrádku nezbývá dost času. Ale snažím se, abych udělala aspoň to, co je skutečně potřeba.
K mému potěšení v druhé půlce dubna vykvetly tulipány a byla to paráda. Na začátku května vykvetly taky jahody a jabloň byla květy úplně obalená. Vyrostly mi ředkvičky, špenát a vodnice. Ale mrkev stejně jako loni ne (asi špatně snáší, že ji nikdo nezalívá, když klíčí). Podařilo se mi vyplet záhon starších jahod, ostříhat suché listy a staré výhony a pohnojit je kompostem s přídavkem granulovaného hnoje. Bylinky, které mám na zahrádce druhým rokem (estragon a dobromysl) vyrostly do stejné síly a krásy jako starší meduňka.
Na Beltine jsem vyplela zbytek druhého záhonku a zasela jsem tam tuřín, kedlubnu, fazoli a mangold. Vyrýpala jsem obrovské množství pampelišek a vyryla jsem pár drnů staré trávy. Podsela jsem hrášek, který skoro žádný nevylezl (protože jsem měla už hodně stará semínka) a taky trávník. Pečlivě jsem zalila a zase jsem na delší dobu odjela.
Když jsem se vrátila, byla samozřejmě všude zelená džungle, hlavně protože vyrašil svlačec. Objevila jsem a vyplela mladé rostlinky pórku a petrželky. Vzešel mangold, tuřín i kedlubny, jenom ten hrášek budu muset podsadit ještě jednou (a líp). Začala jsem postupně likvidovat svlačec, a teď mě čeká žnutí trávníku, které už půjde dost ztuha, ale udělat se to musí.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.