Červenec 2008

ruksaková revoluce

30. července 2008 v 21:49 | lenicka |  knihovnička
Knížka o tom, jak projet zadarmo USA, o Gary Snyderovi a dalších beatnících, a nejvíc o hledání vlastní duchovní cesty ke svému nitru, a taky trochu manifest nekonzumního způsobu života.
Děj sice není příliš důležitý, ale bylo to takhle: Ray Smith (neboli Jack Kerouac) cestoval stopem a nákladními vlaky z východu na západ Států. Přitom potkal prvního "dharmového tuláka", i když ne úplně typického - nebyl buddhista, ale nosil u sebe obrázek sv. Terezy. Takto dojel za svými kamarády do San Franciska. Věrně popsal, jak proběhlo čtení Ginsbergova (zde Alvah Goldbook) Kvílení, což se pokládá za důležité vystoupení beatníků.

jak si užít prázdniny

27. července 2008 v 22:46 | lenicka |  deníček
Udělat si regenerační kúru.
Dodělat, co jsem nestihla.

Horní Cerekev a okolí

22. července 2008 v 22:55 | lenicka |  na cestách

V sobotu brzy ráno jsme vyjeli do Horní Cerekve. Je to asi 20 km od Telče, kde jsem dřív trávila Prázdniny (v Telči), a na druhou stranu jsou Zahrádky, u kterých jsme jednou měli tábořiště. Takže okolí trochu znám, ale přímo v Horní Cerekvi jsem ještě nebyla. Luboš odjel v 10:30 na závod na horských kolech "Přes tři vrchy Vysočiny" a já jsem vyrazila. Nejdřív jsem došla k nádraží a odtud jsem se se po modré dostala do Horní Vsi. Cesta vedla většinou po ne moc frekventované silnici stíněné obrovskými jasany. Z Horní Vsi jsem pokračovala po žluté polními a lesními cestami na Jenštejn. Kousek nad Vsí jsem se najedla sladkých třešní, potom jsem obdivovala líbeznou krajinu, remízky a pestré a voňavé luční květiny, a přemýšlela jsem si jen tak o životě.

Brain Quest - první stovka

21. července 2008 v 22:14 | lenicka |  deníček

Před dvěma měsíci, přesně 17. května, jsem se zaregistrovala na slovenském portálu Brain Quest; autor stránek si říká Dartagnan. Brain Quest obsahuje různé hádanky a úlohy, pomocí kterých si procvičuju mozkové závity. Za ty dva měsíce se mi podařilo rozluštit 100 úloh. Jubilejní 100. vyřešená úloha byl obrázek "Yi Wan". Ze začátku to šlo rychle, ale teď už je každá další vyřešená úloha těžší a těžší.

Moyo Open 2008

17. července 2008 v 22:32 | lenicka |  go
V pátek 11. července jsem rozehrála první kolo pardubického turnaje v go Moyo Open, který je součástí festivalu stolních her (hlavně šachu, ale i Magicu, scrabblu, mariáše ad.) Czech Open. Jak jsem zjistila, nebylo tu moc hráčů, se kterými bych si mohla zahrát vyrovnanou hru. Začínala jsem 4. od konce jako 18k, a hned v prvním kole jsem dostala Filipa Alberta, který nakonec vyhrál 5 ze 6 kol. Kvůli starostem s příjezdem mých rodičů jsem se nedokázala dost soustředit, a tak pro tohoto 17k hráče nebylo těžké nedovolit mi ožít jednu skupinku, uzavřít si moyo a vyhrát asi o 60 bodů.

konec dalšího semestru

14. července 2008 v 21:39 | lenicka |  moje studium
Tak už mám všechno zelené a začaly mi prázdniny, konečně! Tento semestr jsem překonala sama sebe, i když na poslení chvilku a někdy i s odřenýma ušima. Makala jsem už od začátku, někdy jsem toho měla plné zuby, ale celkově mě to dokonce bavilo. A hodně jsem toho pochytila, hlavně věci k přemýšlení a něco i k mé diplomové práci.

výlet do Staré Boleslavi

1. července 2008 v 23:15 | lenicka |  na cestách

V sobotu 28. června se na novém stadionu za Starou Boleslaví konal maraton horských kol. Luboš si to nechtěl nechat ujít a vzal mě tentokrát s sebou, protože jsem si chtěla prohlídnout památná místa českého národa. Na trať 70 km (ve skutečnosti byla ještě o 10 km delší) se vydal v 10:30. Já jsem se nechala zlákat vůní místního cateringu a dala jsem si vynikající strapačky. Potom jsem vyrazila do centra Staré Boleslavi, kde, jak jsem doufala, budou nějaké informační tabule, které mě navedou, kam jít. Bohužel, žádné info jsem nepotkala, a tak jsem šla jen tak intuitivně.
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.