Brain Quest - první stovka

21. července 2008 v 22:14 | lenicka |  deníček

Před dvěma měsíci, přesně 17. května, jsem se zaregistrovala na slovenském portálu Brain Quest; autor stránek si říká Dartagnan. Brain Quest obsahuje různé hádanky a úlohy, pomocí kterých si procvičuju mozkové závity. Za ty dva měsíce se mi podařilo rozluštit 100 úloh. Jubilejní 100. vyřešená úloha byl obrázek "Yi Wan". Ze začátku to šlo rychle, ale teď už je každá další vyřešená úloha těžší a těžší.

Momentálně stránky navštěvuje asi 1400 lidí, mě patří 173. místo. Ve statistikách se také počítá, kolik pokusů člověk na vyřešení úlohy potřeboval, včetně toho, jestli použil nápovědu (žolíka), která u některých úloh je. U těch těžších jich je i několik, zato u lehčích bývá nastavený limit 1 hodina, což znamená, že znovu se můžu pokusit odpovídat až za hodinu. Snažím se skutečně hádat a netipovat, takže se mi zatím daří držet si průměr 4 pokusů na jednu vyřešenou hádanku.
Úlohy se dělí na různé druhy. "Orbis pictus" jsou obrázky a úkolem je napsat, co na obrázku je. Tyto úlohy mi docela jdou, mám 21 z 30. Další skupina jsou logické úlohy. Z první skupiny mě jich chybí 5 z 28, ve skupinách "Hra s číslami" a "Hra s rokmi" jsem na tom podobně. Co mi zatím nejde jsou postupky, tu mám pouze jednu.
Asociace je skupina úloh, kde žádná logika nepomáhá. Na polovinu zatím ne a ne přijít. Ze skupiny "Mix" jsem přišla jenom na úlohu "Važ si to". A další, co mi moc nejde, je "Crypto", z těch mám hotové jenom 3. Už jsem začala studovat způsoby šifrování, tak snad na něco časem zase přijdu. Ale ještě hůř jsem na tom s úlohami typu "Stegano" (schovávání zpráv do obrázku nebo melodie), to je zatím úplně mimo mě. Možná, že až přijdu na první, tak to začne, ale zatím...
Skupina "Zebra" obsahuje úlohy, kdy podle zadání mám doplnit, co k sobě v tabulce patří, např. křestní jméno + příjmení + dům + barva + místo. To je náročné na čas, takže na to se teprve chystám. Z jednotlivých hádanek mám hotových 44%.
"Adventurky" jsou úlohy, které na sebe navazují, a každá další by měla být těžší než předchozí. Některé jsou hříčky na projití určité trasy určitým způsobem ("Fénix a drak" - sbírání mincí - jsem na 4. úrovni), některé na odhalení jinak těžkého prvku mezi několika stejnými ("Virus" - už mi chybí jen poslední 2). Některé jsou různě seskupené jednotlivé hádanky ("Přijímací pohovor" a "Velká diamantová loupež"), kde každá vyřešená odemyká možnost hádat další. Tam jsem se zasekla hned na začátku. Nejvíc mě bavilo "Orbis numerous". Úkolem je vyjádřit následující číslo stránky tak, aby to odpovídalo zadání. Tady jsem se zasekla až na straně 22 a o to víc mě to mrzí, protože jsem už už myslela, že to dokončím.
Tak já jdu louskat další hádanky. Teď už budu oslavovat každou další vyřešenou úlohu, ne jenom "další stovku". Zkuste si to taky!
 


Komentáře

1 Lucerna Lucerna | Web | 31. března 2010 v 10:58 | Reagovat

myslim ze se moc daleko nedostanem.. ale skusim si to :D bude to sranda :D

2 somtutko somtutko | 24. dubna 2010 v 11:22 | Reagovat

Ahoj Gewain, máš veľmi pekný blog :-)
Kolega z BQ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.