konec dalšího semestru

14. července 2008 v 21:39 | lenicka |  moje studium
Tak už mám všechno zelené a začaly mi prázdniny, konečně! Tento semestr jsem překonala sama sebe, i když na poslení chvilku a někdy i s odřenýma ušima. Makala jsem už od začátku, někdy jsem toho měla plné zuby, ale celkově mě to dokonce bavilo. A hodně jsem toho pochytila, hlavně věci k přemýšlení a něco i k mé diplomové práci.

Seznam předmětů podle toho, jak jsem je ukončovala:
  1. Ženský princip v archaických náboženstvích (PhDr. D. Papoušek) - už 27. března (jako první) jsem měla referát na téma " Gaia a Déméter - řecké bohyně země". Něco z toho použiju do diplomové práce. Přesvědčila jsem se, že největší problém v této oblasti je nedostatek věrohodných pramenů (tedy pramenů mimo jungovce a Eliadeho). Stejný den jsem měla i oponenturu na referát o Kybelé, a bylo hotovo.
  2. Mýty a symboly v mayském náboženství (doc. Milan Kováč) - kolokvium bylo 14. května, tehdy jsme i obhajovali seminární práce. Psaní referátu ("Bůh deště Chac u Diega de Landy") mě bavilo, přidala jsem i pár obrázků (našla jsem si, jak vypadá žabka Uo, a doc. Kováč, který vyhrává soutěž o nejsympatičtějšího vyučujícího semestru, byl překvapený, jak je ošklivá) a taky jsem za to dostala pochvalu.
  3. Angličtina pro akademické účely II (Š. Roušavá, B.A.) - 23. dubna jsem měla prezentaci, opět na téma "The Neo-Paganism, especially the Neo-Druidism", a tentokrát bez trémy a za B. 21. května jsme psali test, v němž minimální hranice pro projití bylo 30 bodů z 50ti, já dostala 31 a prošla jsem (celkově za D).
  4. Religionistická typologie a taxonomie (PhDr. D. Václavík) - téma na referát byly "Monotetické versus polytetické klasifikace" podle J. Z. Smitha. Radila jsem se sice s Mgr. Zbíralem, ale asi jsem to špatně pochopila. Líp jsem to pochopila až po prezentaci, kterou jsem měla 5. května společně se třema dalšíma klukama. Společně jsme splichtili seminární práci, ale nepovedla se mi ústní zkouška (28. května), na které jsem prý byla "neslaná, nemastná a neučesaná" a vlastně mě zachránila až doplňková otázka o Marii Gimbutas, takže taky za D.
  5. Sanskrt II (O. Šefčík) - kvůli tomuhle jsem musela vstávat každé pondělí v 6 hodin, ale nakonec jsem si docela zvykla. Neměla jsem ale čas pracovat během semestru a doháněla jsem to až poslední dva týdny. Ještě, že na zkoušce můžeme mít pomůcky, a že jsem si něco pamatovala z Pardubic. Jo, a kvůli zkoušce jsem nemohla pomáhat s pečením buchet na mamčiny narozeniny.
  6. Antická filozofie II (Katarína Petrovičová) - po počáteční snaze jsem bohužel z nedostatku času začala tento předmět flákat. Další škoda je, že jsme probrali jenom Platona a Aristotela a nezbyl čas na helénskou filosofii. Moc jsem toho nepřečetla, jenom Xenofanovu Hostinu, Faidra a O vyjadřování. Navíc jsem měla zkoušku v pondělí 9. června poté, co jsem od čtvrtka pomáhala pořádat mamčiny kulatiny. No co, zkusit jsem to musela. A náhodou jsem dostala otázku, se kterou jsem si věděla rady (vztah ke psané literatuře u Platona x Aristotela), takže to dopadlo nad očekávání dobře.
  7. Současné religionistické teorie (Nora Hamar) - asi nejnáročnější předmět, co jsem kdy měla, občas trochu nudný, ale v zásadě velice přínosný. Každý týden jsme měli přečíst 1 nebo 2 většinou anglické texty a napsat o nich Position Papers. Nakonec asi nejzajímavější (mimo těch, o kterých jsem už psala) byl článek z knihy Crossing and Dwelling od T. Tweeda a články od M. Foucaulta. Na hodinách jsme o tom pak měli diskutovat, a já jsem se od začátku snažila, ale ve 40 lidech to moc nešlo a mě přešla chuť. Na konci semestru jsme měli hromadnou prezentaci (na každé téma bylo 10 lidí). My jsme měli prezentovat text R. McCutcheona, ale já jsem se zasekla a nemohla jsem nic vyplodit. Nakonec jsem si zvolila mírně kritický příspěvek o hranicích vědeckého diskurzu a etnocentričnosti religionistiky, docela mi to vyšlo a své kolegy jsem prý příjemně překvapila. Potom jsem to všechno musela zpracovat jako seminární práci, a ještě dodělat 3 Position Papers, co jsem nestihla během semestru. Všechno jsem odevzdala včas, a i když za seminární práci jsem dostala docela dost bodů, tak celkově mám třetí D, ani nevím proč.
  8. "Hollywoodský" buddhismus (doc. Bělka) - a nakonec to nejdůležitější. Kdybych nedokončila tento opakovaný předmět, vyletěla bych. Esej o evropském pohledu na tibetskou medicínu jsem měla rozepsaný už odminule, teď jsem jenom vymyslela lepší závěr a 28. června odeslala. Hotovo!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.