Šumava 2008 – druhé dva dny

5. srpna 2008 v 22:17 | lenicka |  na cestách

V pondělí dopoledne bylo pěkné počasí. Luboš se jel projet na kole podobnou trasou, jakou jsme šli v neděli, jenom opačně a trochu dál. V poledne přijeli moji rodiče. Hned jsme šli vyzkoušet místní hospodu U Michala. Zjistili jsme, že tu vaří vážně dobře, výběr je nezvykle pestrý (obsahuje dokonce i jídla z bio-surovin), i když jídla na objednávku jsou poměrně drahá.
Po ubytování rodičů jsme sedli do auta a vyjeli na Špičácké sedlo. Odtud jsme šli po pohodlné asfaltce k Černému jezeru, což je největší a taky nejníže položené šumavské jezero. Když jsme ale zabočili na lesní cestu plnou bláta, která vede od Černého k Čertovu jezeru, některé z nás opustil optimismus. A moc nám nepřidalo ani poprchání a pohled na prudký kopec, do kterého jsme museli vystoupat. Vlastně toho měli rodiče pro ten den už dost, a to jsme museli ještě sejít z kopce po cestě plné kamení a mokrých, kluzkých kořenů. Od Čertova jezera to už byla klidnější cesta, která přetínala sjezdovky na úbočí Špičáku, a dovedla nás kousek pod parkoviště na Špičáckém sedle.

Na večeři jsme tentokrát měli domácí řízky (ne jako, ale skutečně od maminky). Nalili jsme si i trochu vína, ale možná i kvůli mě (už po prvním deci jsem byla jak opilá) jsme s tím brzy skončili a šli spát.

V úterý jsme totiž vstávali docela brzy, no vlastně v 8 hodin :-))) Rychle jsme se nasnídali, nachystali věci, a spěchali na autobus. Před desátou jsme byli na Kvildě. Chtěli jsme pokračovat přípojem na Jezerní slať, ale když jsme se dozvěděli, že by to stálo 4x30 korun, rozhodli jsme se, že ty 3 km dojdeme raději pěšky. Aspoň jsme měli čas prohlídnout si místní (a nejlepší) informační středisko NP. Na Kvildě foukal studený vítr, který nás tento den provázel, dokud jsme nesešli pod nějakých 900 m (takže někde na Hamerském potoce). Vyšli jsme tedy co nejrychleji na Jezerní slať. Šli jsme po silnici a nebylo to moc zábavné, protože provoz je tam téměř neustálý.
Na Jezerní slati jsme už byli, takže jsme tam už zkušeně provedli rodiče, vylezli jsme i na dřevěnou věž, a pokračovali jsme na Horskou Kvildu. Svítilo sluníčko a před námi se otevíraly krásné horské scenérie. Okolo silnice kvetly macešky a vřes. Na Horské Kvildě jsme našli hospodu, nebo spíš jídelnu, kde jsme pojedli (čočkovou polévku a houbovou omáčku s noky). Pokračovali jsme směrem k lesu, ale ještě jsme se museli zastavit na (pro nás) největší místní atrakci - skotském náhorním skotu, neboli "chlupatých kravičkách". Samozřejmě následovalo velké focení.
Potom jsme vstoupili do I. zóny NP Hamerský potok, kde jsme šli už vloni. Vítr už jsme necítili, naopak pěkně svítilo sluníčko, a tak jsme pohodlně sešli na Antýgl. Podobně jsme pokračovali z Antýglu dál, tentokrát kolem Vydry. Mechem obrostlé kameny Hamerského potoka vystřídaly holé balvany, v nichž (v některých) byly vodou vyhloubené prohlubně, tzv. obří hrnce.
Tak jsme došli na Turnerovu chatu přibližně v polovině cesty. Taťka si žádal pivo, a já jsem alespoň měla dost a dost času na pozorování vydry Máši, která dováděla v ohrádce vedle chaty. Minule jsme ji nezahlídli, tak jsem si to tentokrát vychutnala.
Z Turnerovy chaty už je to na Čeňkovu pilu jenom pár kilometrů. Jak jsme klesali, měnil se terén i porost a postupně se oteplovalo, až jsme zůstali jenom v tričkách. Neměli jsme ale čas si Čeňkovu pilu prohlédnout, protože už nám jel autobus nazpátek do Srní a potom do Prášil.
Večeři jsme měli opět domácí - maso ze sklínky s kvašákama. Protože jsme přijeli docela brzo, měli jsme ještě čas projít si znovu Prášily. Mamce se nejvíc líbila botanická zahrada, se skalkama a různýma květinama, i pár bonsají tu mají. A u Prášilského potoka se pase párek bizonů. Bizonice vypadá jako větší kráva, ale bizon s černou hřívou budí skutečný respekt. Vycházku jsme zakončili opět v hospodě U Michala. Tentokrát jsem vyzkoušela jablečný grog a pomerančový punč. Oboje to byly čaje s nějakým chutným sirupem. A navrch ještě zmrzlinu s horkým lesním ovocem. To se mi bude dneska pěkně spinkat!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.