Šumava 2008 – první dva dny

3. srpna 2008 v 20:31 | lenicka |  na cestách

Vyjeli jsme v sobotu 2. srpna asi ve 12 hodin. Jeli jsme na hradeckou dálnici, potom přes Prahu, Plzeň a Klatovy. Na Čachrově v naší oblíbené hospodě jsme se stavili na jídlo. Já jsem si dala vepřo-knedlo-zelo a Luboš roštěnou. Pak jsme jeli přes Skelnou do Prášil. Našli jsme Zámeček a ubytovali jsme se. Už byl večer, tak jsme se šli pouze projít po Prášilech.

V neděli jsme posnídali a asi v 10 hodin jsme vyrazili po zelené směrem na Vysoké Lávky, přes bývalou osadu Fomberg, ale ještě před Lávkami jsme to střihli pod elektrickými dráty po cestě, kterou nám doporučila paní domácí. Dál jsme šli po asfaltce po žluté až k Hůrecké kapli na místě bývalé osady. Od kaple jsme se vydali po modré, která vedla k jezeru Laka, což je jedno z mála šumavských jezer, které jsem ještě neviděla. Nějakou dobu jsme se jím kochali a pozorovali, jak místní kačenky přeskakují přes padlý kmen stromu.
Od Laky jsme šli kousek lesem po červené a dál opět po pevné cestě. Po obou stranách jsme měli I. zónu NP Plesná-Ždánidla. Po pravé straně byl skoro holý kopec, asi od orkánu Kyril. Došli jsme na Zlatý stoleček, ze kterého byl pěkný výhled do kraje, třeba na Poledník. Teda byl by, kdyby se nezatáhlo a nezačalo mrholit. A kousek pod Stolečkem začalo poprchat a nakonec i pršet. Když už jsme byli docela mokří, došli jsme k přístřešku. Sice už tam pár lidí bylo, ale schovali jsme se tam. Za chvíli pršet naštěstí přestalo, už jenom mžilo, pršelo z listí když zafoukal vítr a z lesa se začala zvedat mlha. To už jsme šli po žluté zpátky do Prášil, protože jsme si to opět trochu zkrátili a místo na Gsenget jsme šli po cyklostezce. Cestou dokonce znovu vysvitlo sluníčko, takže jsme došli už trochu osušení.
V Prášilech jsme si nakoupili na snídani, doma jsme uvařili sójové maso po čínsku s rýží, pak jsem napsala tohle a už je večer...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.