Šumava 2008 – závěr

14. srpna 2008 v 21:06 | lenicka |  na cestách
V pátek se rodiče sbalili, aby se vrátili domů. My jsme se s nima svezli směrem k Dobré Vodě. Nějak jsme to nevystihli, a tak jsme se museli asi kilometr vracet. Dobrá Voda je totiž trošku schovaná. Mají tam židovské muzeum Šimona Adlera, altánek s léčivým pramenem a kostel se skleněným oltářem a skleněnou křížovou cestou.

Od kostela vede do kopce cestička. Po ní jsme se dostali na Pustiny a dál na Březník a ke kostelíku sv. Vintíře pod jeho vrcholem. Odtud jsme se vrátili na Pustiny. Dřív tam byla osada, ze které zbyla jenom jedna polorozpadlá usedlost. V Dobré Vodě byl totiž vojenský újezd, a opuštěné osady sloužily jako vojenské cíle - a opuštěný kostel jako sklad.
Cestou jsem trhala maliny a blbnuli jsme jak malí. Potom se ale spustil déšť a to vůbec nebylo hezké, protože mi v pláštěnce bylo teplo, a jenom jsem se převlíkla do něčeho míň teplého, tak se ochladilo, a jenom jsem si oblíkla bundu, tak zase začalo být teplo a svítilo slunko a tak pořád dokola. Vlastně se to tam příhodně jmenovalo Babylon.
Sešli jsme prudký kopec s další osadou srovnanou se zemí ke Křemelné, ale na křižovatce jsme se dali špatnou cestou. Viděli jsme sice pasoucí se ovečky, ale byli jsme ztracení. Vrátili jsme se, ale opět jsme sešli z cesty, tentokrát kvůli velkému osamělému psovi na cestě. A tentokrát to bylo ještě horší. Seznámili jsme se zblízka se šumavskými slatěmi. Nu což, žijem...
Mokří a utahaní jsme došli do prášilského Zámečku. A tam se zrovna konala vernisáž výstavy fotografií hub paní Marie Svobodové, kterou pořádalo sdružení Křemelná, které také opravilo a provozuje Zámeček. Paní domácí nás hned zvala, abychom se k nim přidali, ale nejdřív jsme se museli převlíct a najíst. Přišli jsme tak o odbornou přednášku. Nepřišli jsme ale o raut a zábavu, která se protáhla hluboko do noci. Hrál nám pražský hradčanský orchestr v obsazení basa-příčná flétna-akordeon, lidi tančili a zpívali, pražští krysaříci loudili salámek... no bavili jsme se pěkně. Na dobrou noc nám ještě hráli Čechomor.
Protože jsme se večer stěhovali do menšího pokoje, měli jsme už víceméně zabaleno. Ráno... tedy spíš dopoledne jsme posnídali, odnosili věci do auta, rozloučili se s novými známými (někteří ještě spali) a odjeli jsme domů. Na oběd jsme se zastavili ve Zdicích, kde sice měli kuřecí s krevetkama nebo těstoviny se smetanovou omáčkou, neměli ale polívku!!! Stihli jsme ještě šílenou zácpu na Barrandovském mostě a potom už jsme frčeli přímo domů.

Byla jsem strašlivě unavená, ale zato plná dojmů a zážitků - např. jsme tentokrát mohli vidět kvetoucí fialové hořce. Trochu míň nadšení jsme byli z počasí (na prudkém slunci jsme si ošklivě spálila obličej), tak jsme si řekli, že tradiční termín na začátku září nám přece jen vyhovuje víc.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.