Září 2008

podzimní Kubíky a podzimní šípkování

21. září 2008 v 23:14 | lenicka |  deníček
Přišel podzim a s ním podzimní nálada a podzimní činnosti, jako třeba sbírání šípků a ořechů. Kvůli tomu jsme si zajeli na Kubíkovy Duby, což je malá vesnice nebo osada kousek za Třemošnicí v okrese Chrudim. V Kubíkových Dubech žil pár let po narození manžel a rodina jeho rodičů tam měla statek a pole. Po jejich zrestituování většinu prodali, ale třeba na ořechy tam můžeme jezdit pořád. Jenomže ořešák má nějakého nevrlého enta - před dvěma lety, když na něho manžel vyšplhal a třásl jím, tak ho shodil. Naštěstí si nijak vážně neublížil, ale od té doby ho na ořech nechceme pouštět, protože podruhé by to už mohlo být horší. Tak jenom sbíráme to, co spadlo na zem. Letos toho bylo hodně málo, tak jsme se rozhodli, že natrháme aspoň šípky na čaj a planou mátu, které tu rostou kolem cest.

o boji čarodějek a elfů

17. září 2008 v 21:19 | lenicka |  knihovnička

Tak jsem si po několika vážnějších knížkách přečetla opět jednoho Pratchetta, tentokrát Dámy a pánové (XXIV). Tento příběh se od jiných Zeměploch trochu liší, je víc napínavý, místo skoro až hororový. Ale stejně jako v jiných Pratchettových knihách můžeme i tady obdivovat, jak si autor dokáže najít nejednoznačná místa v mytologiích a napsat o tom něco úplně nového.

zahrádka v babím létě

15. září 2008 v 22:33 | lenicka |  zahrádka

Jsem moc ráda, že až do víkendu bylo letošní září tak teplé, protože na jaře jsem toho moc vypěstovat nestihla a teď to doháním. Z jarní výsadby se nejlíp daří mangoldu a pórku. Jahody daly docela dobrou úrodu, vytrvalé bylinky vyrostly do krásy. Naopak mrkev, petržel, tuřín, kedlubna, bazalka, brokolice nebo jakýkoliv druh salátu buď vůbec nevzešly, nebo byly hned po vzejití zlikvidovány slimáky. Sežrali dokonce i sazenice řapíkatého celeru. Napoprvé se mi nezadařilo ani s fazolí, ale skusila jsem to podruhé, a už to vyšlo. Když jsem n jaře příliš pozdě vyplela od svlačce česnek, byly rostliny skoro zadušené, některé úplně. Letošní úroda teda za nic nestála (i když: aspoň něco).

pandanet go turnaj Brno

10. září 2008 v 20:58 | lenicka |  go
Na turnaji jsem startovala jako 19k, poslední týden se mi hrálo dobře, a tak jsem doufala v dobrý výsledek. První kolo začínalo v pátek 5. 9. večer. Za soupeře jsem měla malého kluka Martina Junka (19k). Nehrál nijak špatně, ale porazila jsem ho.

pravidla moštárny, pravidla života

8. září 2008 v 23:04 | lenicka |  knihovnička
Chtěla jsem si tuto knížku přečíst, protože se mi moc líbil film, který byl podle ní natočený. Nevzpomínám si ale, že by ve filmu bylo tolik kruté pravdy a tolik skoro nechutných detailů o této pravdě. Film mi připadal krásně romantický, pamatuju se na záběry jabloňového sadu...

Charlie Straight

4. září 2008 v 0:05 | lenicka |  okolo plotu
Této velmi mladé kapely jsem si všimla už na jaře, když měli živé vystoupení v Dobrém ránu z Moravy, a teď se mi zase připomněli v pořadu Kultura.cz. Kluci pocházejí z Třince a hrají spolu teprve 2 roky. Za tu dobu si vypracovali vlastní styl - nejen líbivý, ale chytře aranžovaný a příjemně podaný pop alà britští Cold Play nebo novodobí Beatles. Z hudby je poznat, že mají blízko i k jazzu. Zpívají anglicky a chystají se prorazit i mimo republiku, což je odvážný plán pro někoho, kdo teprve vydává první album (mělo by vyjít na podzim). Ale člověk si musí věřit, když chce něčeho dosáhnout, a já této kapele věřím, že opravdu něčeho dosáhne. Minimálně toho, že si získá své publikum a usadí se mezi nejlepšími popovými kapelami v Čechách a na Moravě.

čtu si pro poučení

1. září 2008 v 21:21 | lenicka |  knihovnička
Tyto prázdniny jsem chtěla využít také k tomu, abych se něco nového dozvěděla. Tak mimo cestování, internetu, televize a nových zážitků jsem se něco nového dozvěděla i díky několika knížkám, a to těmto:
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.