hledám skrýš pro Moosa

23. října 2008 v 8:00 | leni |  na cestách

# 5: Svaty Martin/Saint Martin

Tento článek navazuje na ten předchozí. Z pokladnice u Slučí studánky jsem si donesla travel bug "Moose, son of Daisy of Broken Leg". Chtěla jsem tedy najít další krabku, kam bych ho umístila. Rozhodla jsem se pro kešku u kostela Svatý Martin.

Tentokrát se mnou šel i manžel. Vlastně mě vedl, protože okolí Ronova zná. Ale u Martina prý byl naposledy jako kluk. No, taky podle toho ta cesta vypadala. Ale co, aspoň to bylo dobrodružství.
V sobotu 11. října bylo teplo, skoro bych řekla horko. Z Ronova jsme vyšli nejdřív po silnici přes most směrem k Mladoticím, ale manžel rozhodl, že nebudeme zbytečně obcházet kraj po silnici a vezmeme to přes pole. Pole bylo čerstvě zorané a povláčené a naštěstí úplně suché. Po nějaké době mi začaly těžknout nohy. To už jsme šli kolem lesíka. Zahnuli jsme do lesíka, přešli jsme jakousi prohlubeň a houštím jsme se prodrali zrovna ke kostelu.
Manžel šel obdivovat kostelík a hlavně dělat, že ke mně vůbec nepatří. Já jsem mezitím prohledávala místa, kde měla krabka podle nápovědy a podle mapy být. Chodila jsem chvíli okolo, šmátrala jsem všude možně, ale nakonec jsem ji přece jenom našla. Ten růžový igelit trošku vykukoval... Docela se divím, že když okolo prováděli údržbu, tak že ji tam nechali.
Dala jsem do krabičky travel bug a přidala jsem samolepku. Původně jsem si nechtěla nic brát, ale pak jsem si řekla, že takhle by se nám rychle ztenčily zásoby vhodných dárečků. Tak jsem si vzala skleněnku, kterou s sebou od té doby pořád nosím, co kdybych našla náhodou nějakou kešku a neměla bych tam co dát.
Protože u kostela začínala lesní cesta, řekli jsme si, že to zkusíme tudy, abychom nemuseli zase po poli. Cesta se rozdvojovala na dvě cestičky. První cestička vedla do ztracena, druhá z prudkého kopce k řece Doubravě a končila v ní. S důvěrou jsme se nechali vést. Naštěstí zrovna bylo málo vody a tak nám přechod přes splav nedělal žádné problémy. Na druhé straně začínala nám už známá romantická cesta po hrázi mezi řekou a mlýnským náhonem. Původně vedla až k ronovskému mlýnu, dnes je ale ukončená plotem, protože v bývalém mlýnu sídlí nějaká firma. Může se ale vyjít nahoru k dalšímu kostelu, tentokrát svatého Kříže. V tomto kostele bývaly ještě asi před šesti lety bohoslužby pro Ronov. Ty se dneska konají v nové kapli (místnost s lavicemi a oltářem na faře). A to stojí na ronovském náměstí obrovský a krásný kostel, jenomže na jeho opravy nejsou peníze.
Takový pěkný, rychlý výlet do okolí Ronova. A Moose může cestovat dál.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.