Slučí studánka, památník lesníků a první TB

22. října 2008 v 7:00 | leni |  na cestách

# 3: Sluci studanka
# 4: Pamatnik umucenych lesniku

Krásné úterní odpoledne jsme si se sestrou vybraly pro výlet spojený s lovem na krabičky. Dne 7. října skoro ve 4 hodiny odpoledne jsme vyšly ze stanice Adamov po žluté značce, která vede serpentinami do kopce. Po každé obrátce se nám naskytnul nový výhled na Adamov a celé okolí. Stromy už se barvily do žluta a červena, takže nádhera...

První zastávka byla u Slučí studánky. Podle nápovědy jsem věděla, co hledám, a tam mi stačil jeden pohled a už jsem ji měla. Jenom jsem musela být opatrná, protože skrýš hlídala miniaturní hnědá žabka, tak abych jí při vyndávání krabky neublížila. Sestra nafotila okolí a zakufrovala. Ani jsme nemohly spěchat, protože ke studánce přišla paní, aby si nabrala vodu. Čekaly jsme tedy, až odejde, abychom mohli kešku zase uložit. Mezitím jsme se zapsaly, nahradily jsme roztrhaný pytlík novým a udělaly jsme výměnný obchod: sestru zaujala figurka prasátka Pumbaa z filmu Lví král a mě zase travel bug. Na oplátku jsme do krabky přidaly figurku Šmoulinky a svítící hvězdičku (to by člověk nevěřil, co všechno má doma).
Travel bug vypadá jako zalaminovaný obrázek se "psí známkou", na které je vyražený brouk (bug) a jeho číslo, pod kterým ho můžeme identifikovat. Tento travel bug s názvem "Moose, son of Daisy of Broken Leg" měl na obrázku čoklíka a přicestoval až z Washingtonu v USA přes Německo, Švédsko a Finsko. Za cíl svého putování neměl nic zvláštního, prostě putovat, nejlépe do cizí země. Tak jsem ho vzala z Moravy do Čech :-)))
Za pár minut jsme došly na louku, na které stojí památník lesníků, umučených a padlých za 2. světové války. Jmen je tu hodně, až moc... Na druhé straně pomníku je černobílý obraz Krista v nadživotní velkosti. Ale dost kochání a rozjímání, hledáme poklad! Tentokrát měla štěstí sestra. Já jsem se špatně podívala, co za strom mám podle nápovědy hledat, a tak jsem hledala marně. Až doma jsem si přečetla, že tam, kde jsem hledala já, měli v létě hnízdo sršni. Naštěstí tam už ale nebyli. Usadily jsme se pod jiným stromem, zapsaly jsme se, opět vyměnily opotřebovaný pytlík a vložily jsme sádrovou lví hlavu a další hvězdičku. Tentokrát jsme nic vybírat nechtěly, ale nakonec jsme odebraly pohlednici, která byla příliš velká a ohýbaly se jí rožky.
Dalším cílem byla rozhledna Alexandrovka, ale špatně jsme se doma podívaly do mapy a navíc se pomalu blížil soumrak. Šly jsme tedy stále po žluté až k Babicím, tam jsme se napojily na vracející se zelenou. Mě už se vracet nechtělo, bylo už skoro 6 hodin. Na sestřinu žádost jsme se vrátily asi 1 kilometr, ale když jsme stále neměly blízko k cíli a začalo se smrákat, otočily jsme se a šly nazpátek. Přešly jsme ještě horní půlku vesnice a byly jsme doma.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.