už jsem zase v tom...

5. října 2008 v 22:21 | lenicka |  moje studium

V čem? No přece ve škole! Nový podzimní semestr začal 22. září. Tento semestr už přetahuju standardní 2 roky studia a snažím se pouze doplnit to, co jsem zatím nestihla. Navíc jsem si dala pouze ruštinu pro začátečníky, protože se mi další světový jazyk bude hodit, i když se stihnu naučit jenom základy.

  1. Sanskrt III - v pondělí v poledne začínám sanskrtem. A je to čím dál těžší, jenomže je to potřeba.
  2. Tibetská kniha mrtvých - tento předmět patří do bloku "Náboženské tradice světa", který jsem celé dva roky zanedbávala a teď mi to chybí. Tibetskou knihu mrtvých jsem už kdysi četla, stačí mi tedy napsat seminární práci. Přednášky jsou pohodové, občas sledujeme dokumentární filmy a občas diskutujeme.
  3. Ruština pro neruštináře I - nejdřív se naučíme číst azbuku a pak začneme se zákady gramatiky a slovní zásobou potřebnou pro běžnou konverzaci. Naše lektorka je rodilá mluvčí, takže když nic jiného, aspoň budu umět výslovnost. A maminka se mnou může psát domácí úkoly, což nedělala ani nepamatuju.
  4. Srovnávací mytologie - tento předmět není garantovaný našim ústavem religionistiky, ale ústavem jazykovědy. Doufám, že si tu systematicky projdu mytologii (nebo obecně náboženství) před-křesťanských Indoevropanů a obyvatel Malé Asie.
  5. Marginální christologie - další předmět bloku "Náboženské tradice světa". Budeme probírat pojetí Ježíše u marxistů, mesiánských židů, jeho uchopení N. A. Notovičem, H. Kerstenem nebo N. Jewisonem (to je režisér filmu Jesus Christ Superstar). Budu muset napsat několik komentářů k četbě a někdy v prosinci budu mít skupinovou prezentaci.
  6. Buddhismus na Západě - a ještě jednou "Náboženské tradice světa". Na začátku probereme historii poznávání buddhismu na Západě a potom už se budeme věnovat podobě západního buddhismu. Seminární práce by měla popsat jednu z buddhistických skupin v Brně.
  7. Angličtina online - opět pro procvičení angličtiny po internetu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.