Listopad 2008

na soutoku Labe a Chrudimky

26. listopadu 2008 v 13:47 | leni |  na cestách

# 11: Soutok Labe-Chrudimka

V pondělí 17. listopadu byl svátek, a tak jsme zůstali doma v Pardubicích. Manžel se už těšil, až si vyjdeme na procházku spojenou s "lovem na krabičky" a já jsem měla už dlouho nalezenou polohu jedné nedaleko našeho domu. Měly v ní být dokonce nějaké travel bugy a další zajímavé věci.

babická schovka

21. listopadu 2008 v 16:46 | leni |  na cestách

# 10: Babicka schovka (multi #1)

Mou desátou keškou a zároveň mou první multi-keší byla ta s názvem Babická schovka. Multi-keš je taková, kde na úvodních souřadnicích najdete pouze indicie nebo odkaz na další místo a tam třeba na další nebo na finální místo, kde je uložená krabička - podle toho, jak si to autor nachystal. Což je docela složité pokud nemáte GPS a nemůžete si zadat zjištěné souřadnice do přístroje a musíte se na místo vracet a pokaždé si polohu vyhledávat v internetových mapách.
Tato multi-keš mi ovšem moc problémů nenadělala, protože leží poblíž vlakového nádraží v Babicích nad Svitavou, kudy minimálně jednou týdně chodím. Takže první týden (koncem října) jsem našla stage 1 a indicie na stage 2, což je mechem obrostlý pomník dvou lesníků (C. Schweitzer a F. Zeman). Tam jsem 4. listopadu našla další indicii a třetí týden (11. listopadu) jsem se mohla pokusit odlovit finální krabku. Odlov byl rychlý a úspěšný a skrýš pěkná. Jenom v krabičce toho opět moc nebylo, tak jsem jenom přidala svítící hvězdičku a šla jsem domů.

podzimní nákupy

10. listopadu 2008 v 16:16 | lenicka |  deníček
Už jsem dlouho nenakupovala! A taky se blížily moje narozeniny... A jednoho dne jsem zjistila, že nemám žádné "slušné" oblečení vhodné na oslavu narozenin. Tak jsem se vydala do CaA a udělala jsem si radost: koupila jsem si tmavě šedé kalhoty a bílou košili a ještě hnědé tričko s imitovaným bílým límcem, dohromady za 1950 Kč.
Další, co jsem na podzim koupila, byl bio-deodorant od firmy Lavera. Deodoranty od Lavery jsou sice skoro nejdražší na trhu, ale náhodou měli zrovna v jednom on-line bio-obchodě akci. Takže bio-roll-on s vůní medu a mléka. Při té příležitosti jsem hned koupila jeden pro sestru a další pro mamku - budoucí vánoční dárky.
Ale to hlavní nakupování mě teprve čekalo: v pondělí 27. října jsme se vypravili do IKEA. Původně jsem chtěla koupit knihovničku, kterou jsem viděla u své sestry, ale protože měla malou nosnost polic, vzali jsme knihovnu BILLY v černé barvě. Rozhodování mi trvalo aspoň hodinu. Pak jsme ještě koupili bílé poličky do koupelny VATTERN. Už se doprodávaly, tak jsme museli brát, co měli. Dál jsme vzali prostěradlo SOVA, sadu kávových lžiček a tyč na záclonu. Báli jsme se, že se nám to ani nevejde do auta, ale vešlo, i když jsem musela sedět nacpaná vzadu za řidičem. Tohle nakupování se protáhlo na 4 hodiny, počítáno i s časem, který jsme strávili v restauraci nad tradičními masovými kuličkami s brusinkovou omáčkou. Jojo, nakupovat je sice dřina, ale krásná!

malá Macocha

8. listopadu 2008 v 8:00 | leni |  na cestách

# 9: Mala Macocha

Protože se už změnil čas na zimní a není odpoledne dost dlouho světlo, můžu chodit lovit kešky jenom o volných dnech nebo ve městě. Jedno krásné podzimní odpoledne, kdy jsme byli s manželem na návštěvě u mých rodičů, jsme se vypravili ulovit kešku s názvem Malá Macocha. Malá Macocha je zasypaný rudný důl na horním okraji Babic nad Svitavou. Vede k ní žlutá značka od rozcestníku kolem hájenky ven z vesnice. Rozhodla jsem se prozkoumat Malou Macochu důkladně a slézt na dno. Měla jsem klouzavé boty, tak jsem se bála, jak potom vylezu nazpátek, ale zbytečně.


muflonní studánka a památník J. Bohdaneckého

6. listopadu 2008 v 8:00 | leni |  na cestách

# 7: Mufloni studanka
# 8: Pamatnik Josefa Bohdaneckeho

Tak tyto kešky byly nakonec hodně dobrodružné, hlavně kvůli tomu, že se čím dál dřív stmívá. Vyjít jsme mohly až po práci (sestra) a po škole (já), takže opět v úterý (21. října) před čtvrtou hodinou. A opět nádherné počasí, naštěstí.

stará vápenka

5. listopadu 2008 v 14:04 | leni |  na cestách

# 6: Stara hut/Old smelt-house

Keška má sice název "Stará huť", jedná se ale o bývalou pec na výrobu vápna. Stojí při cestě mezi Ronovem a Třemošnicí, takže jsme kolem ní už mnohokrát projeli. Když jsem zjistila, že je u ní keška, tak jsem se tam vypravila.
19. října mě manžel dovezl autem až skoro k vápence. Potom pokračoval přes Třemošnici na hřbitov v Běstvině a já jsem šla hledat kešku. Konečně jsem tak mohla vápenku prozkoumat zblízka. Už se rozpadá a je porostlá rostlinami, ale na pohled je velmi zajímavá. Kešku jsem našla lehce, úkryt se mi zdál dost nápadný. Samotná krabka mi připadala trochu vykradená, obsahovala jenom dvě plastové figurky. A logbook vypadal jako salát. Ještě, že tam nějaký předchozí dobrodinec nechal kus papíru, abych se mohla zapsat.
Po pár minutách jsem neměla co dělat, a tak jsem se vrátila k silnici a čekala, až mě manžel zase vyzvedne. Ještě jsem se tedy kochala pohledem na vápenku v zapadajícím slunci a pak hurá domů.
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.