malá Macocha

8. listopadu 2008 v 8:00 | leni |  na cestách

# 9: Mala Macocha

Protože se už změnil čas na zimní a není odpoledne dost dlouho světlo, můžu chodit lovit kešky jenom o volných dnech nebo ve městě. Jedno krásné podzimní odpoledne, kdy jsme byli s manželem na návštěvě u mých rodičů, jsme se vypravili ulovit kešku s názvem Malá Macocha. Malá Macocha je zasypaný rudný důl na horním okraji Babic nad Svitavou. Vede k ní žlutá značka od rozcestníku kolem hájenky ven z vesnice. Rozhodla jsem se prozkoumat Malou Macochu důkladně a slézt na dno. Měla jsem klouzavé boty, tak jsem se bála, jak potom vylezu nazpátek, ale zbytečně.


Keška mě potěšila, protože byla čistá a uklizená a pěkně schovaná. S nápovědou nebyl problém ji najít. Zapsala jsem se a vložila jsem figurku slona.
Potom jsme šli dál po žluté značce až na rozcestí "Na Újezdě" a odtud po modré. Původně jsme chtěli jít nad Josefovským údolím až k Sedmi dubům, ale od rozcestí u pomníku J. Ševčíka vedla žlutá značka zkratkou na Alexandrovu rozhlednu, tak jsme se vydali po žluté. Cestou jsme minuli informační tabuli, která nás upozorňovala, že blízko je další podobná atrakce jako byla Mala Macocha. Na Alexandrovku jsme došli zezadu, kde jsme se napojili na zelenou. Rozhledna se toto léto opravovala a stále se ještě opravuje, takže v okolí se válí hromady písku a není to nijak romantické. Navíc na lavičce u rozhledny seděl nějaký mladý muž a koukal do mobilu (nebo GPSky) a nehodlal odejít. Kešku na Alexandrovce jsme proto ani nehledali. Vrátíme se tam, až bude dostavěná.
Od Alexandrovky do Babic je to asi 2 km po pevné široké cestě. Už bylo skoro 17 hodin a začínalo být chladno a hladovo, tak jsme spěchali rovnou domů.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.