u Drátenické jeskyně

2. ledna 2009 v 18:33 | leni |  na cestách
#13: Dratenicka jeskyne

V pondělí 29. prosince jsem se s manželem a mamkou vydala z Babic směrem ke Křtinám. Šli jsme lesem po zelené značce, kolem polí. Pak jsme chvíli nevěděli, kde přesně jsme, ale nakonec jsme vyšli v zatáčce na silnici do Křtin, přesně kde jsme to čekali. Přešli jsme silnici a pokračovali jsme po modré značce na křižovatku. Kousek před křižovatkou mi ujela noha po zamrzlé cestě, a protože jsem měla v ruce foťák a starala jsem se hlavně o to, abych ho nerozbila, eleganně jsem se odporoučela na zem, ruku s foťákem nad hlavou. Naštěstí se mi nic nestalo, jen jsem poskytla zábavu turistům, kteří šli zrovna okolo :-)))

Z křižovatky jsme původně chtěli jít do Křtin, ale bylo dost zima a měli jsme málo času, tak jsme zašli jenom kousek po červené k Drátenické jeskyni. Hned jsem začala prohledávat možné skrýše podle nápovědy. Na druhý pokus jsem měla štěstí, ještě to bylo kolem rozhrabané od předešlého kešera. Chvíli jsem se tam taky hrabala, až jsem krabičku uviděla kousek bokem od sebe. Hned jsem prohlídla obsah a tentokrát jsem byla mile překvapená - logbook v dokonalém stavu, spoustu "pokladů" a dokonce jedna geocoin. Vzala jsem si ji a navíc ještě kartu k Magic and Gathering. Vložila jsem za to dvě figurky, všechno jsem zase poskládala a uložila. Musím pochválit majitele krabky, že je tak dobře uložená, že je v dobrém stavu, suchá a nevykradená.
Nazpátek na křižovatku a po červené do kopce do Babic. Ještě jsme se prošli kolem nově opraveného babického hřiště a domů.

Geocoin je cestovní předmět. Tato geocoin s názvem Saffier and Stekelsteef k nám doputovala z Nizozemí. Její majitel jí nedal žádný cíl, ale protože ještě nebyla ve Východních Čechách, vezmu ji někam tam.

Drátenickou jeskyni obývali už v pravěku lovci sobů. Její krápníková výzdoba byla zničená, když se v ní mezi lety 1921 a 1944 těžila fosfátová hlína. Dnes je zavřená a slouží armádě.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.