go turnaj Blansko 2009

24. února 2009 v 10:42 | lenicka |  go
Letos byl Luboš rychlejší - napsal už reportáž na stránky pardubického Go klubu. Proto tentokrát budu psát hlavně o sobě, i když toho není vlastně moc. Nehrála jsem žádné těsné partie, žádné vyčerpávající boje, vlastně jsem hrála mnohem uvolněněji než dřív.
Do Blanska jezdíme rádi hlavně kvůli atmosféře a spoustě kamarádů, a to nezklamalo ani tentokrát. Co mě zklamalo byly záchody - ano, taková banalita, kdy organizátoři nejsou schopní zajistit otevření dámských záchodů a holky musí chodit ke klukům, dokáže pěkně otrávit jinak skvěle zvládnutý turnaj. Ale přežily jsme snad všechny bez problémů. A teď už ke hře.

V sobotu se mělo začínat v 10 hodin, ale jak už to bývá, začalo se skoro o hodinu později. Protože kluci z Pardubic na turnaje nějak nechcou jezdit, přibrali jsme do družstva dva spřátelené hráče, kteří si chodí do Pardubic zahrát (nebo chodili dřív) - Petra Jechu a Jindru Dvořáčka. V tomto složení jsme si nedělali žádné ambice na výhru, ale chtěli jsem aspoň zachovat dobrou tradici pardubické reprezentace, a to se myslím podařilo. Z celkem 15 týmů jsme s 11 body skončili někde na děleném 4. místě, což je pěkný výsledek. Ale popořádku.
Hrála jsem jako 18k a tak jsem nečekala, že by to bylo tak jednoduché. V prvním kole jsem lehce porazila Ivo Sutorise (18k). Pak jsme chtěli jít na oběd do Hejče, ale kvůli posunu jsme si nebyli jistí, jestli to stihneme, tak jsme vzali zavděk místní jídelnou a vůbec to nebylo špatné.
Po obědě jsem to už s lehkovážností přehnala. Proti Michalu Fajtovi (18k) jsem předvedla několik měnších sebevražd, ale i tak bych ještě vyhrála, kdybych úplně nepřehlídla, že mi odpojil velký kus jedné skupiny. Že je odpojený a tím pádem mrtvý jsem zjistila vlastně až při počítání. Schválně jsme to počítali nejdřív bez toho a až potom s tím. Bez té ztráty bych vyhrála asi o 20, ale s tím jsem o těch 20 prohrála. Byla jsem na sebe hrozně naštvaná, dokonce mě soupeř musel uklidňovat, že to byla normální a ne úplně pitomá chyba. Ale pitomá byla. Fuj.
Ve třetím kole jsem se snažila hrát zodpovědněji. Los mi byl příznivý, protože jsem narazila na Aničku Podpěrovou (17k), kterou už jsem porazila v Brně. Podařilo se mi ohraničit velké moyo v pravém horním rohu a udržet při životě několik dalších skupinek. Anička vzdala se slovy že jí invaze nejdou a bez toho to nemá cenu. Byla jsem tak docela rychle hotová. Zato Luboš se trápil a trápil ještě víc než hodinu.
V neděli ráno nenastoupil přesně skoro nikdo. Já jsem začala hrát mezi prvníma a mezi prvníma jsem se po výhře nad Vítem Olšovským (18k), který si nechal hned na začátku zabít jednu skupinku, šla taky zakroužkovat. Někteří v té době teprve začínali hrát a někteří ještě stále vyspávali, takže pak prohráli na čas - a to se týkalo i naší hráčské špičky. Protože bylo dost času, stihli jsme i vylézt ven a odlovit kešku umístěnou u dřevěného kostelíku, který je skoro u školy, kde se hraje.
Po dalším obědě jsem tak měla 3 body a mohla jsem pomýšlet na výhru. Ovšem jako tradičně v posledním kole můj mozek odmítal další zátěž a tak jsem nebyla schopná vymyslet nic kloudného a soupeř (Michal Rolinek, 17k) mi svou hrou taky nedal šanci. Udělala jsem příliš odvážnou invazi a pak jsem nevěděla, s čím ožívat dřív. Hra to sice byla zajímavá a bojovná, ale nejmíň od poloviny prohraná.
I tak jsem docela spokojená, až na tu zbytečnou prohru ve druhém kole. Získala jsem poměrně dost bodů do ratingu. Luboš vyhrál 4x a dostal cenu (penízky), i když před turnajem tvrdil, že na to nemá (a možná by skutečně neměl, kdyby si to soupeři neprohráli sami - ale o tom je to někdy taky). Petr Jecha přidal 2 výhry a Jindra taky, takže jsme měli nakonec 11 bodů. Naše mladá naděje Anča, která se přihlásila až na poslední chvilku a hrála pouze sólo, vyhrála 2x, což považuju za neočekávaný úspěch. Darigaaz opět vyhrál 4x, i když stejně jako Luboš říkal, že si nevěří. Jejich tým Chajovna i díky tomu získal 13 bodů a skončil druhý za jiným brněnským týmem Trojité ko (Brázda, Tobiáš, Kachyňa, Láska), který získal neuvěřitelných 17 bodů. Neuvěřitelné bylo i celkové vítězství Ondřeje Krumla (3d), ovšem po tom, co předvedli někteří nejmenovaní dani, to ani jinak nešlo. Z celkem 92 hráčů, kteří se zúčastnili, jsem skončila na 68. místě a Luboš dokonce na 57. místě.
Ještě bych chtěla doplnit informace o našem postupu v ratingu, ale to až po jeho aktualizaci, se kterou si letos dávají nějak načas.

Edit po aktualizaci: tak nakonec mi body, se kterými jsem počítala, nepřibyly. Nakonec jsem byla ráda, že mi vůbec něco přibylo. Pokud se ptáte, jak jsem se mohla tak splést, tak je to tím, že skoro všichni moji soupeři deklarovali vyšší rank, než je jejich rating. Takže jsem neporazila 17k, ale ve skutečnosti 18k, a mě neporazil 17k, ale ve skutečnosti 19k. Tím jsem přišla o mnohem víc bodů, než jsem myslela, a naopak za výhru nad Aničkou jsem dostala mnohem míň. Takže nakonec jsem získala pouhých 16 bodů, a i za ty musím být ráda. Vždyť jsem si tak uhrála 17.kju!!! Luboš získal 145 bodů a tím se zlepšil na 14k. Tak jsme nakonec oba spokojení.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.