micro v Brně a Blansku

22. února 2009 v 20:58 | leni |  na cestách
#18: Památné stromy Brna - Platan na Veveří
#19: Kostelík


Tento týden se mi podařilo objevit dvě městské micro-kešky. První v pátek 20. února v Brně. Patří do série kešek, které se věnují památným stromům na území města Brna. Tato keš upozorňuje na krásný platan javorolistý, který roste nedaleko Filosofické fakulty. Památným stromem byl vyhlášený 1. 1. 2003, v té době měl obvod kmene 470 cm a byl vysoký 22 metrů. V současné době je docela utlačovaný okolními stavbami, přesto doufám, že nám tam ještě dlouho vydrží.
Pokud jde o kešku, jen tak ze zvědavosti jsem se podívala na místo, kde jsem si ji předtím našla v mapě, a hned jsem ji viděla. Původně jsem si sice plánovala, že budu čekat na odlov až se tam objeví nějaká geocoin, ale nemohla jsem odolat a nález jsem zapsala hned. Je vtipně umístěná, v čistu a suchu, i vnitřek s logbookem a tužkou je pěkně vyřešený, takže pochvala pro majitele.

Druhou kešku jsem našla v Blansku poblíž dřevěného kostela, který byl do Blanska přestěhovaný z Nižného Seliště na Podkarpatské Rusi, kde stál od roku 1640. Převezený byl v roce 1928 kvůli výstavě soudobé kultury v Brně a v roce 1936 byl umístěný do Blanska. Je to nejstarší kostelík "lemkovského typu" na českém území. Dnes ho využívá církev Československá husitská a Českobratrská evangelická. Nedávno byly zrestaurované ikony, které jsou v kostelíku, a v současnosti se díky tomu Blansko uchází o titul "Nejlépe opravená památka" v Jihomoravském kraji. Tak pokud to někoho z vás zajímá, můžete se přidat a poslat SMS, ale prozatím to vypadá, že vyhraje zámek v Letovicích...
Kešku jsem viděla už v sobotu, ale nebyla jsem schopná ji vytáhnout, protože byla trochu zaseklá. V neděli jsme se vrátili, vyzbrojení drátem a nožem, ale mezitím ji našli jiní a všechno bylo v pořádku. Jen nechápu, jak ji vylovili. Asi mají delší prsty než já :)) Opět musím pochválit, že krabka byla v suchu a čistu a vtipně vyřešená, až teda na ten menší zásek, ale to k lovu patří.
Protože byly obě krabky velikosti mikro, nic jsem z nich nezískala. Jenom dobrý pocit - a to docela stačí.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.