máte rádi zvířata?

16. května 2009 v 19:45 | lenicka |  okolo plotu
raději ta živá, nebo ta na talíři?

Mě osobně ani tak nevadí fakt, že lidi zvířata zabíjejí a pojídají, jako to, jakým způsobem ta zvířata musejí prožít svůj život, jak je jejich bytí zredukováno na rychlý nárust hmoty, kterou potom lidi zkonzumují, a jakým způsobem jsou potom usmrceny. Takže, i když nejsem zapřisáhlý vegetarián, se konzumaci masa vyhýbám, a snažím se jíst jen taková zvířata, která by se mi nepříčilo osobně pro potřebu ukojení hladu zabít, pokud by to bylo potřeba.
Co nesnáším, je pokrytecký postoj spousty konzumentů masa: když vidí, jak se někdo nepěkně chová k pejskovi, jsou celí rozhořčení, ale sami platí za to, aby kvůli jejich pochutnání byly krávy a prasata, tedy stejně inteligentní a cítící bytosti jako ten pejsek, drženy v otřesných a nepřirozených podmínkách, a nakonec zabity. Proto se snažím podporovat lepší zacházení se zvířaty, než jaké panuje ve velkochovech, zákaz zbytečného testování kosmetiky a podobných věcí na zvířatech, a vůbec: podporuju VeggiePride, které je pořádané právě dnes v Praze, nebo hnutí Compassion in World Farming (snaží se maximálně zlepšit životní podmínky chovných zvířat, nebo úplně zrušit velkochovy, jak je známe dnes), a další podobné aktivity. Co naopak nechápu je hysterie kvůli vánočním kapříkům. Co je na tom horšího než dát si řízek z vepříka? 


Komentáře

1 Zmražená Opice Zmražená Opice | Web | 6. června 2009 v 20:24 | Reagovat

Nemám ráda týrání zvířat. Ale navadí mi jíst maso, i když vlastně nic nevím o tom, jak jsou ta zvířata chována, v jakých podmínkách...

2 Eva Eva | 7. června 2009 v 21:32 | Reagovat

toz dobra stranka se ozvedet neco o chovu hospodarskych zvirat je www.ohz.cz ... v 15 ti jsem na tuto stranku narazila a da se rici ze od te doby jsem vegetarian (24 let)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.