zahrádka na konci semestru

14. května 2009 v 21:01 | lenicka |  zahrádka
Chtěla jsem psát o tom, že jsem v úterý udělala poslední zkoušku (ze sanskrtu), že jsem včera vrátila všechny knížky do knihovny, oběhla studijní a sekretářku, a tak jsem splnila všechny požadavky před státnicemi, a že mi k tomu vyhrávala nějaká kapela, protože byl na dvorečku SemestrEnd, můj poslední (teda, pokud se nedostanu na doktorantské studium). No, ale nostalgie už bylo dost a zábavné to taky moc nebylo, až na ten SemestrEnd. Takže raději zase o maminčině zahrádce.

Bílý rododendron už odkvetl a kvést začal zlatý, který je ještě krásnější.
Skoro všechny tulipány už taky odkvetly a začaly kvést kosatce. Tyhle modré se mi moc líbí.
Ještě tu měla být fotka rozkvetlého šeříku, ale někam jsem ji zašantročila...

Na mé zahrádce toho moc nového není. Podařilo se mi najít čas a sílu a posekala jsem trávník. Zrovna jsem vyryla pár drnů staré tuhé trávy a rozhodila jsem tam semínka trávy trávníkové. Tak se nový trávník zase o kousek posunul a možná, že když to takhle udělám ještě párkrát, tak už bude ta stará tuhá tráva jenom úplně pod jabloní a kolem kompostu (takže na ni aspoň nebude vidět). A možná, že ji jednou ze své zahrádky vystrnadím úplně. Stejně je dobrá ledatak k tomu, abys si o ni tupila srp (sekačkou nejde sekat skoro vůbec), pořezávala ruce, a aby se v ní drželi slimáci. Teď musím vyřešit přehození kompostu a založení nového na jeho místě.
Z toho, co jsem zasela, mám docela radost. Vylezla zelená petrželka, pórek i mrkev, jenom pastinák ne. Jinak jsem se letos věnovala zatím jenom jahodám, které pěkně květou. Taky mám radost z bylinek a z česneku, ale těm se naštěstí nijak věnovat nemusím. Navíc začíná kvést česnek okrasný, a snad se mi podaří někde sehnat sazeničky rajčat a zasadit je. Letos poprvé se mi totiž stalo, že nemám vlastní.

 


Komentáře

1 Ice Ice | Web | 22. května 2009 v 21:19 | Reagovat

Víš, co ti povím? Úplně ti závidím, jak se pěkně staráš o zahrádku a dělá ti to radost. A výsledky ke všemu vypadají krásně.
Jinak gratuluju k poslední zkoušce. :)

2 lenicka lenicka | 23. května 2009 v 12:45 | Reagovat

Ice: neee, tohle je maminky zahrádka, tu svou letos nefotím, protože je na ní víc svlačce než toho ostatního...

3 Ice Ice | Web | 23. května 2009 v 19:31 | Reagovat

Teď si asi myslíš, že jsem úplně hloupá... (No a to asi jsem.) Tak jsem se zakoukala do těch obrázků a zamyslela se nad tím, že je fajn mít zálibu jako zahradničení, že jsem napsala nesmysl. :(

4 Jeremy Jeremy | Web | 24. května 2009 v 9:08 | Reagovat

Mít zahradu je fajn. Je příjemné na ni trávit odpočinek, sedět na terase pod slunečníkem a mít třeba zapnutý notebook a psát články na blog :-) Ale občas se člověk musí zvednout, zrýt tam kus pozemku, tam zasadit něco, no prostě, ne vždy je to taková pohoda :-) Ale jsem asi v zásadě za zahradu rád, člověk udělá dva kroky a hned je venku, což v dnešní době je dobrá věc

5 Alena Alena | 27. května 2009 v 10:55 | Reagovat

Ano, to je moje (a manželova) zahrada. Na fotkách vypadá líp než ve skutečnosti. Ale nedá se to všechno stihnout, jak by člověk chtěl, jo, kdybychom nemuseli chodit do práce, vzala bych si ráno svačinu a láhev vody a vrátila bych se do domu až večer. (Jenomže bych se musela pást a najmout si hospodyň na ten veliký barák. A taky bych ji neměla z čeho platit. Ale zase je na zahradě většinou klid, hned za zahradou les, nemusela bych ani jezdit na dovolenou. Ale taky se musí ručičky a nožičky zregenerovat, dělat zase jiné pohyby třeba na Šumavě. Tak ti držíme Leni, pěsti,ať se ti dneškem otevřou vrátka do opravdického dospěláckého života. Mumínek a tatínek.  

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.