Červen 2009

die fetten jahre sind vorbei

30. června 2009 v 16:03 | lenicka |  filmotéka
Když byl minulý týden Luboš na služební cestě a já jsem zůstala sama doma, koukala jsem pozdě v noci na televizi. Nejdřív na česko-slovenský film Děvčátko (2002), který už podle obsazení (Dorota Nvotová, Tatiana Vilhelmová, Martha Issová, Ondřej Vetchý, Dana Batulková...) sliboval zajímavý zážitek, ale nakonec se mi nijak zvlášť nelíbil. Zato mě hodně zaujal německo-rakouský film Občanská výchova (režie H. Weingartner, 2004). Nehledě na to, že tento film má doporučený ke shlédnutí česká komunistická mládež, objevují se v něm zajímavé (za)myšlenky, krásné záběry přírody, něžná láska a v jednom místě i hudba, která mi zněla v uších ještě celý další den.

přezrálé třešně sladké jako med

24. června 2009 v 15:25 | lenicka |  deníček
Říkala jsem si, že poslední týden se nestalo nic zvláštního, nebyla jsem na žádném výletě, tak nebude o čem psát. Ale pár drobností se najde vždycky. Třeba když budu psát i o tom, co se děje "za plotem" mé zahrádky. Takže den po dni:

Barma, Čína, Kuba, Severní Korea a ...

18. června 2009 v 18:02 | lenicka |  okolo plotu
Zítra oslaví Aun Schan Su Ťij, laureátka Nobelovy ceny míru (1991), 64. narozeniny. V domácím vězení... České neziskové organizace se u této příležitosti opět snaží zviditelnit problém lidských práv v Barmě (neboli Myanmaru), kde od roku 1962 vládne vojenská diktatura. Země má problémy s dodržováním lidských práv, zejm. práv dětí (dětští vojáci, dětská práce), náboženské svobody, ochranou etnických menšin a demokratických svobod (svobodné volby, svoboda projevu). Vůle většiny lidí, vyjádřená např. při velkých demonstracích v září 2007, které byly podle hlavních aktérů - buddhistických mnichů - nazvané "šafránová revoluce", byla tvrdě potlačená. V současnosti je vězněno více než 2100 oponentů vojenské diktatury.

bloudění v Sudetech

16. června 2009 v 17:48 | leni |  na cestách
#40: Hrad Adrspach
#41: Prameny Metuje

Další pěkný výlet jsme si udělali do Adršpašských skal. Brzy ráno jsme vyjeli z Pardubic přes Býšť, Třebechovice pod Orebem, Opočno, Nové Město nad Metují, Náchod a Hronov. Chtěli jsme jet dál do Teplic nad Metují, ale v Hronově byla taková nejasná objížďka, tak jsme se ještě povozili po krajině.

neděle na Plachtě

9. června 2009 v 11:11 | leni |  na cestách
#39: Na Plachte

V neděli má člověk odpočívat. Člověk, který při práci sedí u počítače a přemýšlí, může naopak vyrazit na výlet a do přírody. Pohyb v přírodě je jako balzám na duši... Tuto neděli jsme vyrazili na výlet do blízkého Hradce Králové. Luboš jel závod OkoloHradce - 60 km na horském kole, já jsem hledala poklady, obdivovala zbytky opevnění a přírodní památku Plachta.

staré Zahrádkáře, poprvé na pracáku a pernštýnská noc

6. června 2009 v 17:47 | lenicka |  deníček
Tak, končím s hrozně vážnými články a začínám zase psát o všem možném i nemožném. Poslední týden a kousek byl sice plný všelijakých hrozně vážných a důležitých zkoušek a jednání, ale i normálního života a příjemných každodenností.

před volbami

4. června 2009 v 20:19 | lenicka |  deníček
Zítra začínají volby do evropského parlamentu, tak se snažím sledovat a uvažovat - které straně mám dát svůj hlas? Která strana nejlíp zastoupí moje názory, dá hlas tomu, čemu bych dala hlas já? V tomto rozhodování mi docela pomáhá aplikace KohoVolit.

první den zbytku mého života

1. června 2009 v 13:57 | lenicka |  moje studium
Ve středu 27. května jsem se snažila udělat státnice, ale neudělala. Musím říct, že když mi v sobotu došel posudek na magisterskou práci, která je podle pana oponenta zcela nevyhovující, s nulovým vědeckým přínosem a spoustou chybných formulací, tak jsem už skoro přestala doufat, že bych tu zkoušku mohla aspoň nějak složit. Věděla jsem totiž, že o některých otázkách (hlavně co se týká teorie a metodologie) ví každý brněnský bakalář víc, než já dva dny před magisterskou státnicí. Že to celou dobu jen těžko doháním, a do toho se snažím dozvídat a učit nové věci. Že budu mít zase tu pitomou trému a nevzpomenu si ani na to málo, co vím. Že o některých otázkách nevím vůbec nic, a u některých zase nevím, co vlastně z toho, co vím, bych měla říkat. Že zkouška začne čtením onoho posudku a mou zoufalou snahou tu ne úplně podařenou práci obhájit. Že jsem sice měla docela dost času, ale nedokázala jsem ho efektivně využít, takže jsem si ani nějak systematicky nerozepsala, co ke které otázce vím, nebo kde mám co napsané.
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.