Brandýs, Lázně Toušeň a Káraný

1. července 2009 v 9:17 | leni |  na cestách
#42: Karanska vodarna

O víkendu mě Luboš opět vytáhl na výlet, tentokrát do Staré Boleslavi, kde se jel Houštecký cyklomaraton na horských kolech na 80 km. Od rána bylo počasí jak v prádelně, mokro a horko. Přijeli jsme dostatečně brzy, tak jsme si ještě stačili projít okolí stadionu, na kterém zaběhl Emil Zátopek světový rekord na 20 km a na 1 hodinu. Po desáté se Luboš šel postavit na start a já jsem pomalu vyrazila po modré turistické značce do Brandýsa. Cestou se mi podařilo nafotit hejno kačerů při dopolední očistě.

Přešla jsem několik mostů přes Labe a jeho ramena, které se momentálně sice opravují, ale pro chodce jsou průchodné. V Brandýse jsem zabočila doprava do uzounkých uliček, konkrétně Podkostelní ulice, kterou jsem prošla pod renesančním, barokně přestavěným kostelem Obrácení sv. Pavla až ke katovně, tedy domku, ve kterém bydleli do 18. st. místní kati. Domek je pěkně opravený, na fasádě má renesanční sgrafita, no a to je asitak všechno.
Cestou zpět k zámku jsem si ještě chtěla obejít kostel, ale cesta byla přehrazená dřevěnou tyčí. Otočila jsem se teda a chtěla odejít, když v tom se za tou tyčí ozval hluk a pak už na mě nějaký dělník z protější střechy křičel, co tam dělám, že on za tu tyč sype materiál a že mi mohl ublížit. Tak jsem zase já křičela na střechu, že jsem tam došla zezadu, že tam to nijak zavřené nemají, že před tyčí jsem se obrátila a chtěla odejít a že jsem se taky docela lekla, když mi za zády přistála fůra čehosi. Tak mi ještě poděkoval, že jsem byla tak ukázněná, že jsem za tu tyč nevlezla, já jsem si taky poděkovala, a šla jsem směrem k zámku. Ten se taky opravuje, a to kousíček po kousíčku.

Od zámku jsem šla pořád po modré značce. Viděla jsem mlýn i jiné zajímavé domy, některé staré a neopravované, některé krásně udržované. Viděla jsem i nádherně upravené nábřeží, což působilo dost zvláštně ve městě, kde by bylo potřeba opravit spíš ten zámek a centrum. Asi po kilometru jsem úzkým průchodem sešla přímo k Labi, což se mi líbilo víc, než chození po městě, protože jak jsem se vzdalovala od historického centra, přestávalo to být zajímavé. Po dalším kilometru jsem prošla pod dálničním viaduktem, pod nakládacími jeřáby brandýsského přístavu a pokračovala jsem loudavou chůzí směrem k Lázním Toušeň. Pak jsem se podívala na hodiny a zjistila jsem, že kvůli tomu loudání budu mít čas akorát na to, abych se vrátila nazpátek.
Přešla jsem lávku pro pěší mezi Toušní a Káraným. V Káraném jsem se ještě zastavila u místní vodárny, abych tam odlovila kešku, a pokračovala jsem dál. Cestou přes vesnici jsem viděla několik zajímavých domů, třeba tento s modrými okny:
Přešla jsem most přes Jizeru (tu bych tady nečekala, ale ona se fakt vlévá do Labe až tady) a v Nové Vesce jsem zase nějak sešla z cesty, prošla jsem nějakou ulicí, potom po travnaté cestě po okraji pole, až jsem se zase napojila na modrou. Kolem krásných a upravených domků jsem došla zase k dálnici, tentokrát jsem ji přešla zvrchu, a už jsem byla ve Staré Boleslavi.
Luboš přijel za chvíli a byl se svým výkonem výjimečně spokojený, dali jsme si klobásu (na těstoviny byla totiž opět děsná fronta) a pivo, počkali jsme na tombolu a jeli jsme domů. Ještě než jsme naložili věci do auta začalo poprchat, a při záteční cestě se spustila prudká přeháňka, takže jsme chvíli ani neviděli, kam jedeme. Ale naštěstí zase rychle pršet přestalo a tak jsme dojeli v pořádku.
 


Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 1. července 2009 v 18:53 | Reagovat

Krásný fotky, vypadá to tajuplně...Ještě že ti Leničko nepřistálo něco od toho dělníka na hlavě.
Vážně je tvý kočičce 21 let? Páni, ani jsem neveděla, že se mohou dožít tak krásného věku.
My už jsme doma, bohužel při šití přišla paní doktorka na další bulku a neví, jestli je to další kýla, nebo sádlo. Tak musíme doufat, když jí tady teď vidím, jak bezmocně leží s vyplazeným jazýčkem, tak se mi svírá ♥

2 Eva* Eva* | Web | 5. července 2009 v 16:12 | Reagovat

Leničko, díky za tvůj krásný komentář u mne na blogu. :-)
Hezkou neděli ☼

3 Sunny :) Sunny :) | Web | 10. července 2009 v 15:20 | Reagovat

Zatím nemám moc důvodů mít dobrou náladu. Podle toho taky píšu :( Ale už se to lepší .. Jinak moc děkuju :)

4 pokacek100 pokacek100 | Web | 10. července 2009 v 17:37 | Reagovat

Ahojyk u mě na blogu sis nechala ohodnotit blog.Výsledek an tebe čeká.Jukni tam a napiš,jak jsi spokojená.S pozdravem Pokacek100

5 pokacek100 pokacek100 | Web | 10. července 2009 v 17:53 | Reagovat

Nemáš Vůbec Zač

6 pokacek100 pokacek100 | Web | 11. července 2009 v 11:49 | Reagovat

ahojky.Na tvojí žádost,kterou jsem našel na mém blogu se koukám na tvlj nový desing.Je to o něco málo lepší než to bylo předtím,ale já bych ti ještě doporučil udělat něco ze stránkou,dát jí nějaké pozadí.Poté by to mělo být zase o.k. Kdyžtak pak zse napiš a já sem zasejc juknu.S pozdravem POKACEK100:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.