Moyo Open 2009 – komunitní Pardubice

20. července 2009 v 20:48 | lenicka |  go
Letošní go turnaj v Pardubicích začínal páteční registrací. Pro mě teda začínal už ráno, když jsem začala zmateně pobíhat po bytě a uklízet nepořádek, ale to by nemuselo být, kdyby tam ten pořádek byl permanentně - což není. A protože jsme očekávali spřátelené goisty z Jeseníka a z Hradce, potřebovala jsem to všechno dát do pucu, abych se nemusela stydět (i tak mi ještě dost k dokonalosti chybělo). Takže vyluxovat, uklidit... a jít se zaregistrovat.
Asi za hodinu (někdy po sedmé hodině) začalo první kolo. Nastupovala jsem jako 17k a můj první soupeř měl být 16k jménem Andrij Pylypchuk. Docela mě překvapilo, když jsem na druhé straně gobanu uviděla maličkého kluka (podle Mikyho vypadal jak holčička - ale to promluvil ten pravý, že...).

Ze začátku byla hra vyrovnaná, Andrij mi šel po životě, ale odolala jsem, a pak jsem začala útočit já. Všechno mi až neuvěřitelně vycházelo, soupeř bezelstně odpovídal na moje tahy, takže za chvíli měl půlku skupinek zajatých a moji živou skupinku ve svém moyu. V té chvíli začal za každým mým úspěšným tahem brečet. Nejdřív mi ho bylo strašně líto, ale nepovolila jsem, jenom jsem se mu snažila dát kapesník, aby nesoplil na kameny, které žmoulal v hrstičce. Dopadlo to tak, že po půl hodině mi došla jeho máma oznámit, že rezignoval. To se mi teda ještě nestalo.
Večer jsme se společně s našimi kamarády z Jeseníku (Miky a Evička Dvořáčkovi a Adéla Dohnálková), Ančou a Sakeusem, který tento rok pouze přihlížel, vydali do Dobré čajovny, kde jsme si naporoučeli spoustu čajíků a pochoutek, až z toho šla čajovníkům hlava kolem. Byli ale hodní a nechali nás tam až skoro do jedenácti, jinak bysme to nestihli všechno vypít. Tak jsem si mohla zahrát rengo s Ančou proti Mikymu a Miky nás porazil.
V sobotu jsem asi vstala levou nohou, prostě mi to vůbec nešlo a nakonec už ani nebavilo. Prohrála jsem s Viktorem Kolos (16k, asi 40letý tatínek, co několikrát odbíhal za dcerkou) asi o 30, pak s Viktorem Redila (17k, o něco mladší tatínek) asi o 40, a nakonec jsem po přehlídnutí zpětného braní a odříznutí skupiny v naprosto protrpěné partii vzdala Martinu Divišovi (16k). Nejsvětlejší bod dne byl oběd v Evropě, a pak možná ještě večer v čajovně, i když před tím jsem běhala po Pardubicích, abysme to stihli do obchodu a pak domů pro kameny a pro mobil, který jsem si zapomněla, a pak jsem ještě dostala vynadáno, že jsem se manželovi nepostarala o večeři, prostě achjo.
Neděle mi ale všechno vynahradila. V ranní partii jsem prolomila neúspěšné působení na turnaji, když jsem "slavně" porazila Miroslava Drozena (19k) asi o 10 bodů. Hra byla celkově vyrovnaná a rozhodlo asi to, že mi soupeř špatně odpověděl na opičí skok a ztratil skoro celý roh.
Na oběd jsme chtěli jít tentokrát do Rybárny, ale když jsme si přečetli ceník, zase jsme vycouvali. Přidali jsem se k Dvořáčkům a Šamajům, kteří šli do čínské (nebo vietnamské) restaurace Zakázané město. Dali jsme si polívku, kuře se zeleninou a kuře tajemné chuti, byli jsme tam spokojení a ještě zbylo něco i na večeři. Po tak dobrém obídku jsem si věřila i na další 16k Andrij Kruk, a to i přesto, že tento malý kluk v sobotu porazil Viktora Kolose. Na rozdíl od soboty jsem tentokrát měla velké štěstí, sice jsem opět spadla do zpětného braní, ale pak si soupeř nechal odstřihnout a zajmout velkou skupinu kamenů, a když mu nevyšel ani poslední útok na kus mé skupiny, tak vzdal. Tím jsem si opět polepšila, a skončila jsem nakonec v plusu.
Celkově zvítězil In-seong Hwang (7d), překvapivě druhý byl Artem Kachanovskyj (5d), který byl i nejlepším hráčem do 18 let, a třetí Oh Chimin (ne Ho Či Min :) (7d). Čtvrtý a zároveň nejlepší český hráč byl Ondřej Šilt (6d). Jindra Dvořáček měl 3 výhry, Luboš měl 4 výhry a hodně si polepšil (+ 114 bodů ratingu, takže má 13k), já jsem si taky polepšila (+ 31 bodů), stejně jako Miky Dvořáček (+ 49 bodů), Kamča Šamajová (o celé 2 třídy na 18k), Anča Chejnovská (+ 121 bodů, takže má 19k), Adéla Dohnálková (+ 189 bodů na 19k) a Evička Dvořáčková (+ 68 bodů na 19k). Kamča získala cenu za 5 výher a Evička za nejlepšího hráče od 10 do 12 let. Nejlepší do 10 (a vlastně i do 12) byl Andrijek. Nevím, jestli si to vybrečel, nebo jestli měl se mnou jenom takovou smůlu. Každopádně na mě se mračil a na Janu Hricovou, která mu předávala cenu, usmíval jako sluníčko. :)))
Na vyhlášení bylo zase jenom asi polovina lidí, takže věcné ceny zbyly skoro na všechny. Luboš si vybral půllitr, já DVD Báječná léta pod psa a na Anču zůstalo úplně poslední, které nikdo jiný nechtěl, a to Jáchyme hoď ho do stroje. Pak jsme definitivně naši go-komunitu rozpustili, ale ještě jedna věc se stala: organizátoři nás požádali, abysme jim pomohli s odvozem materiálu do Brna, takže od neděle máme u nás v garáži 10 sad kamenů a gobanů a doma, v čajovně a u Sakeuse celkem 3 vyřazené dřevěné gobany, které jsme obdrželi tak trošku za odměnu. A to se vyplatí, ne?

Letošní turnaj se tedy vydařil nad očekávání dobře, i když ještě v sobotu večer jsem chtěla se vším praštit, protože jsem byla utahaná a znechucená (hlavně svou hrou). Ale jak říkám, konec všechno napravil a na tento turnaj budu vzpomínat jako na pěkný. A nezapomenutelný.

 


Komentáře

1 Lubošek Lubošek | 21. července 2009 v 9:23 | Reagovat

Když paní doučuje češtinu, tak by si mohla přečíst poznámku na konci bodu 1: http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=575.

Ve FAQ pak mají: Podobám "abysme přišli včas", "kdyby jste to udělali", "aby jsi to věděl" se v písemném projevu vyhněte. Při hovoru jich lze užít v neformálních projevech.
Takže je to možné při neformálním hovoru, ale napsané to opravdu trhá oči. Čtenář se pak vůbec nemůže soustředit na sdělení v textu.

2 lenicka lenicka | 21. července 2009 v 9:51 | Reagovat

Tvejch očiček je mi moc líto, večer pofoukám...
Tohle je neformální písemný projev :)

3 htposzky-suproszky htposzky-suproszky | Web | 29. ledna 2010 v 1:53 | Reagovat

jo,to je ta strašně komplikovaná hra

4 htposzky-suproszky htposzky-suproszky | Web | 29. ledna 2010 v 1:55 | Reagovat

a jakou stránečku má pan Lubošek?

5 leni leni | Web | 29. ledna 2010 v 9:45 | Reagovat

[4]: pan Lubošek žádnou nemá, ale stará se o blog pardubického go-klubu. a ty hraješ go? máš účet na KGS?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.