nové objevy a report o záchodu

17. července 2009 v 12:38 | lenicka |  deníček
V posledních dnech jsem objevila spoustu nových věcí. Teda ony ty věci už asi objevili jiní přede mnou, ale já jsem je objevila pro sebe.
Za prvé je to vynález, který dokáže zlepšit chuť starých brambor. Když přidáte do vody k bramborám semínka fenyklu, jsou brambory moc dobré a takové pevné. Na tento svůj objev jsem docela pyšná a jsem ráda, že se o to můžu s vámi podělit. No ale teď už se stejně prodávají čerstvé rané brambory, takže to až do konce zimy ani nebude potřeba.

Za druhé jsem zjistila, kde u nás v Pardubicích seženu úplně laciná rajčata v bio-kvalitě. Je to takové zelinářství ve dvoře s vchodem ze třídy Míru. Rajčata tam stojí pouhých 33 Kč za kilo a skutečně chutnají jako domácí.
Za třetí jsem objevila pardubický Stonehenge, a to na kruhovém objezdu v Ohrazenicích. No vlastně jsem se o něm dozvěděla z geocachingu, ale díky tomu jsem se poprvé dostala do Ohrazenic, které jsou sympaticky klidné. Taky jsem prošla kolem místního umělého fotbalového trávníku a objevila jsem, že pár metrů od Globusu je pěkný lesík, ve kterém dokonce rostou ostružiny (i když to tam asi nebudou moc čisté, no).
Za čtvrté jsem díky nové službě na blogu.cz zjistila, že absolutně nejčtenějším článkem tototo blogu je článek "Hraju RuneScape". Denně si ho přečte 20 až 40 lidí, což mě docela překvapilo.

Další věci už nejsou žádný objev, spíš pokrok. Koupila jsem si v Globusu nové botky, vypadají sice divně, ale padnou mi jako ulité a jsou krásně pohodlné. Taky máme nový záchod, protože se v celém baráku měnily vodovody.
V pondělí vybourali na každém záchodě díru do stoupaček, čímž nám urvali splachovací kohout (měli jsme tlakové splachování přímo z rozvodových trubek), takže jsme nemohli splachovat, a vždycky přes den stejně netekla voda. V úterý začali pracovat na záchodech na horní společné chodbě, ve středu dělali byty na jedné straně, ve čtvrtek uprostřed - tedy i u nás, a dneska na druhé straně. Každý den je tady hluk, vrtání a bouchání, taky na mě každou chvíli někdo zvoní a něco ode mě chce, ale hlavně že už se můžu doma v klidu vy... a konečně můžu i splachovat, paráda. Jsem jim hrozně vděčná, že to všechno po sobě uklidili (až na drobný prach na zemi, dveřích, klikách...), že ty díry zase pěkně zapravili, že teď máme svůj vlastní měřák na vodu a ne společný pro celý barák, že ten nový záchod je pěkný a má splachování s možností vybrat si mezi menší nebo větší dávkou a vůbec. Jdu si poprvé umýt vlasy naší vlastní vodou, uklidit a pak se jdu zaregistrovat na turnaj v go.

Zdraví lenička, která nejspíš ještě na něco zapomněla...


P.S. A už si vzpomněla: nejlepším objevem byl nanuk jménem "Jahody v čokoládě". Očekávala bych zmrzlinu s jahodovou příchutí, ale tohle byla proslazená jahodová dřeň politá čokoládou, moc jsem si pochutnala...
 


Komentáře

1 Alex Alex | Web | 19. července 2009 v 18:55 | Reagovat

No páni, to je objevů! :)

2 ViK ViK | 21. července 2009 v 17:10 | Reagovat

Ahoj Leni,
ten nápad s brambůrkama jsem hned přečetl mamce :o)
Botky jsem si taky nedávno koupil. Byly sice drahé, ale mají výborně udělaný vnitřek - pohodlný, prodyšný a měkký. A vůbec jsou krásné a nádherně chodí :o))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.