pět věcí, které chci zlepšit

12. srpna 2009 v 17:16 | lenicka |  okolo plotu
Blog.cz vyhlásil soutěž pro svoje blogery. Úkolem je napsat pět věcí, kteréch bych chtěla na svém blogu zlepšit do konce roku. Nejdřív jsem si říkala, že nic sepisovat nebudu. Pak jsem si řekla, že by nebylo špatné něco zlepšit, ale co? Teď, když mám na blog víc času, se snažím věci zlepšovat průběžně. Třeba design, přehlednost, víc obrázků a zajímavých článků. Ale stejně většinou napíšu jenom o tom, co právě dělám nebo kde jsem byla, abych na to nezapomněla, a další věci sem pořád nemůžu dostat. Takže co bych chtěla zlepšit na svém blogu?


1) Chtěla bych sem už dávat jenom svoje obrázky, s výjimkou oficiálních plakátků k filmům nebo ke knížkám. Dřív jsem si říkala, že když k odbornému článku nedám nějaký ilustrační obrázek (se zdrojem samozřejmě), tak že vás to bude nudit. Ale pak jsem se začala zajímat o autorská práva a zjistila jsem, že ani obrázek se zdrojem není úplně v pořádku. Snad bude stačit dát k článku link, který vás na takový obrázek odkáže. Takže: už žádné cizí fotky a obrázky.

2) Když se podívám na svoje starší články na blogu, tak zjišťuju, že byly málo výrazné. Chtěla bych se k nim vrátit, zvýraznit důležité věci, doplnit obrázky, fotky, nebo odkazy na další zajímavé informace na netu. Tedy: vylepšit starší články.

3) Pořád ještě bojuju s designem. Když se podívám na některé jiné blogy a vidím tam krásné záhlaví a sladěné okraje, tak se trochu stydím. Potřebovala bych se asi naučit základy grafiky. Už jsem si sehnala nějaké programy (třeba GIMP) a chci vyzkoušet, co to umí. Takže: naučit se udělat pěkný design a ten pěkný design na svém blogu mít.

4) Chtěla bych do rubriky Můj svět doplnit několik článků o tom, co se mi líbí - třeba jakou hudbu mám ráda, jaké malíře, výrobky, místa, spisovatele, režiséry atd. Začnu asi nějakým seznamem a potom se budu jednotlivým položkám věnovat podrobněji. Hlavně na tu hudbu se těším. Až mi zase bude někdo chtít dát k Vánocům nějaké CD, nebude se mě muset ptát, jenom se podívá na blog, a vybere podle seznamu mé oblíbené hudby. A vy, moji čtenáři, budete mít inspiraci - třeba vás nějaká moje oblíbená hudba nadchne a stane se i vaší oblíbenou... (nedávno se mi Ice přiznala, že začala poslouchat Radiohead díky mému blogu... no teda nejen díky němu, ale stejně je to hezký pocit). Takže: napsat seznam mých oblíbenců a potom je tady postupně představit - pro inspiraci ostatním.

5) Chci větší návštěvnost... anebo to přijde samo, když bude můj blog plný originálních článků a pěkných obrázků??? Tak jako pátou věc vymyslím raději něco jiného - třeba že bych chtěla přidat víc recenzí knížek, svoje naskenované obrázky, recepty, rady ze zahrádky, a hlavně něco z mého oboru, tedy o náboženství, ať už o starověkých nebo o novo-pohanských. Tak tedy: psát zajímavé články o tom, co studuju, čemu se věnuju, čemu rozumím - pro poučení ostatním.

Asi by se našlo ještě pár dalších věcí. Třeba nehádat se s jinými blogery. Psát aspoň 1x za týden. Každý den si zacvičit. A konečně vyplet zahrádku... Moment, to sem nepatří. Tak třeba častěji aktualizovat seznam písniček, které poslouchám, a knížek, které čtu. A přečíst ty ze seznamu "chystám se na". A dopsat ten slibovaný rozcestník kešek, které jsem ulovila. A ulovit jich další padesátku...
Tak mi držte palce, ať se mi to tady (i v životě) pěkně vylepšuje.

Zdraví lenicka v budovatelské náladě.
 


Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 12. srpna 2009 v 19:12 | Reagovat

Leni, tahle nová barva se mi moc líbí. Nepřipadalo mi, že by na tvém blogu bylo něco nudného.
Asi to bude pořádná fuška, vracet se a opravovat všechny předešlé články. Když na to máš ale čas a chuť, tak ti to půjde.
Jen si tak představuju, kdybych se do těch úprav měla pustit já, že bych z toho byla na prášky. :D

2 Denyyysek Denyyysek | Web | 12. srpna 2009 v 22:50 | Reagovat

Já se se starýma článkama nepárala. Prostě letěly do koše :D
tvůj blog je pěkný, nepřipadá mi nudný. A z malé návštěvnosti si nic nedělej :-)
Na jednom blogu nemám ani 10 lidí denně a na druhém něco mezi 30 a 40 lidmi. Já návštěvnost nijak neřeším. Nedělám blog pro návštěvnost, ale pro ten pocit :-)

3 leni leni | 13. srpna 2009 v 18:21 | Reagovat

Tak jsem dneska předělala některé ty starší články, třeba jsem přidala fotky do rubriky "na cestách" - doufám, že se budou líbit. Všechny rozhodně upravovat nebudu, nebojte...
Denyysku: já jsem o té návštěvnosti psala jen z legrace a raději budu měnit blog. Už tak mi sem chodí docela dost lidí. Jenom kdyby víc reagovali...
Takže jedna věc, kterou bych chtěla změnit na hostech své zahrádky: aby psali víc komentářů... Ale to nezměním, jedině že bych napsala další kontroverzní článek, ale to se mi moc nechce.

4 ViK ViK | 13. srpna 2009 v 20:36 | Reagovat

Ahoj Leni,
mně se tenhle vzhled líbí :o) Já svůj kabátek dělal v Zoneru, s jinými programy ani moc neumím. Ale taky to neumím a trvalo mi hodiny, než jsem se dopracoval výsledku. No a návštěvnost .. to asi přijde časem. Já začínal s jedním až dvěma návštěvníky. Až po měsících jsem se dostal k hranici dvaceti komentářů. Ale co to je, když někdo má třeba padesát, i sto a víc.

5 Ice Ice | Web | 15. srpna 2009 v 20:44 | Reagovat

Zkusím se zastavit u jednotlivých bodů.
1) Mě osobně vůbec neobtěžuje, když autoři do článků dávají linky místo samotných obrázků. Vidím alespoň, že jsou si vědomi autorských práv.
2) Tohle jsem už taky několikrát chtěla zrealizovat, ale nakonec jsem vzdala. Mám totiž dojem, že mé staré články nikdo nečte. Ono by to vlastně ani nemělo cenu, když jde převážně o popis mého života.
3) Jé, layouty... Mám v hlavě představu, jak by měl design vypadat, ale neumím ho dát dohromady. Hrůza. Ten, co tu máš teď, se mi líbí. :o)
4) Tohle určitě udělej! Poslední dobou se seznamuji s novými věcmi hlavně tím způsobem, že mi je někdo doporučí (jako třeba Radiohead ty :o)), a je to super.
5) Tohle je taky výborný bod. Ráda si od tebe přečtu i něco poučného. Přiznám se, že si pravděpodobně stejně nebudu pamatovat všechny informace, ale i tak je fajn dozvědět se něco nového.
S návštěvností je to někdy těžké, ale nelam si hlavu. :o)
Držím palce, ať se ti podaří všechno, co sis naplánovala. :o)

6 Matthikhah Matthikhah | E-mail | Web | 19. srpna 2017 v 15:42 | Reagovat

9945 Препараты для быстрого повышения потенции у мужчин http://ru33.menshealthed.ru 4494

7 Ronaldoerync Ronaldoerync | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 6:03 | Reagovat

Hola, Me gusta mucho tu sitio, ?sigue haciendolo mejor!
http://spain.onlinemensexdoll.bid

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.