co pořád dělám?

2. září 2009 v 15:37 | lenicka |  deníček
1) Jezdím na výlety. Aspoň to tak na první pohled vypadá. Cestou ke tchýni jsem se zastavila a zmokla ve Vrdech a Žlebech. A v úterý jsem byla pracovně v Praze (čtěte dál prosím).
2) Hledám a nacházím kešky. Ale o tom napíšu samostatný článek, až budu mít víc času.
3) Hledám a nenacházím práci, která by mě seděla. Tak jsem zkusila brigádu u Greenpeace, jako street-fundraiser.

Před týdnem jsem jim zavolala, v pondělí jsem absolvovala docela dlouhý pohovor (na pardubickém nádraží), zrovna jsem i předvedla moje komunikační schopnosti a byla jsem uznaná jako schopná dělat tuto práci. Za práci nabízeli 75-110 Kč podle výsledků, což by bylo naprosto skvělé. Tak jsem jela v úterý do Prahy na podrobné školení (jízdné mi snad proplatí) do "hlavního stanu" Greenpeace v Karlíně. Školení trvalo celý den a bylo docela náročné. Doufám, že to nejsou tajné informace, ale prozradím, že jsme se dozvěděli spoustu věcí o struktuře a fungování organizace, o komunikačních dovednostech a o jednotlivých kampaních na ochranu přírody. Dostali jsme takový ten žlutý meloun a Disco oplatky, hoky na nás byly milé a bylo to moc fajn. V polední pauze jsem si zaběhla do karlínského chrámu a něco jsem nafotila i při zpáteční cestě na nádraží. Fotoreportáž už jste si mohli prohlídnout dřív.
Ve středu jsem teda nastoupila na ulici. Moje nadšení se vytratilo hned po setkání s vedoucím mého týmu. Nebudu tu zabíhat do detailů, ale prostě mi nesedl jako člověk. A nejspíš mi nesedla ani ta práce. Měla jsem nachystané argumenty, proč je dobré přispívat na činnost Greenpeace, ale nepodařilo se mi nikoho nadchnout tolik, aby skutečně přispívat začal (teda mimo jedné slečny, které ale ještě nebylo 18, takže to nešlo). Navečer jsem dostala ultimátum, nesplnila ho, a ve čtvrtek už jsem nikam nemusela. Aspoň vím, na co NEmám talent. Teď řeším, jak a komu vrátit věci, protože ten tým je z Hradce. Asi si udělám další výlet.
4) Ale už je na obzoru další práce, která mi podle všeho bude sedět líp. Tedy spíš takový přivýdělek. Domluvila jsem se s vedením DDM Alfa, že budu vést kroužek malých chovatelů malých zvířátek, kroužek jménem "eko-alfík", kurz počítačů pro začátečníky a pokud to vyjde, tak ještě kroužek go. Pokud jste z Pardubic a okolí, tak vás zvu. Go je totiž nejzábavnější desková hra, jakou kdo vymyslel. (No dobře, každého baví něco jiného, ale tahle hra baví lidi už asi 5000 let, takže už asi bavila opravdu hodně lidí.)
5) Přečetla jsem knížku o Mezopotámii, takže mám "v malíčku" část otázky č. 23 - sakrální království, otázku č. 40 - bohové mezopotamského pateonu, 43 - Enuma eliš, 44 - kultovní stavby Mezopotámie a 45 - kněžská vrstva v Mezopotámii. Teď čtu Epos o Gilgamešovi, což je otázka č. 41.
6) Když jsem u čtení, přečetla jsem Hvězdný prach od Gaimana a Soudné sestry od Pratchetta. Hvězdný prach už jsem dokonce viděla jako film a hrozně mě překvapilo, jak moc se liší od knížky. Chtěla bych o tom co nejdřív napsat.
7) Potkala jsem Jiříka a Aničku Zelenkovi. Anička nosí v bříšku mimčo, tak jsme nemohli moc dlouho stát a povídat, ale doufám, že si v nejbližší době někde sedneme a pokecáme.
8) V neděli jsme zase po delší době strávili nějaký čas v hypermarketu. Mimo plného košíku piva, džusů, mouky, oleje, brambor, těstovin apod. jsme si odvezli i kompostovací kontejner. Jenomže mě se ještě pořád nepodařilo vyhubit ty vosy, i když jsem to už několikrát zkoušela. Zalezly pod starý kompost a já se k nim nemůžu dostat.
9) Včera večer jsme byli v čajovně. Na dlouhou dobu naposledy jsme si zahráli go s Pivíčkem, který odchází na uměleckou školu do Rostocku.
10) Učím se pracovat s grafickými programy. Už jsem pochopila, co je to "avatar" a pár jsem si jich vyrobila.
11) Stojím na pranýři za to, že jsem se dala do Sdružení inteligentních blogů. Nikdy by mě nenapadlo, že už pouhá existence takového klubu (klubu s takovým názvem) může někoho štvát. Po krutém honu na čarodějnice jsem si raději nasypala popel na hlavu a odešla jsem. Autorskému klubu nelze konkurovat. Aspoň jsem se dozvěděla, že můj blog je děsně suchý a nezajímavý (takže toho, kdo dočetl až sem, upřímně lituju). Taky dobrý :) Nehledě na to mám teď dvojnásobou návštěvnost než dřív. Ale raději už končím, abyste se neunudili...

Všechny své čtenáře zdraví
mírně znechucená lenicka
 


Komentáře

1 June June | Web | 5. září 2009 v 10:22 | Reagovat

lituješ správně ,sušší už je jen Sahara :D ...

Zkusila jsi práci u Green peace? Alespoň jsi to zkusila =).Já bych nezvládla ani to školení :D.Hru Go neznám...jak se to hraje ?
Někdy si musím tvé avatary shlédnout.
Gratuluji k vstupu do ZIB =.**
A teď jen ....měj se hezky ! =)

2 leni leni | 7. září 2009 v 13:35 | Reagovat

June: jak se hraje go - to se těžko popisuje, lepší je to přímo ukázat. A zkusit. Mrkni se na www.goweb.cz, tam je docela hodně informací.
Avatary budu přidávat k článkům, třeba jako ten česnekový u tohoto.
Za gratulaci děkuju, ale už jsem zase jenom v Autorském.
Taky se měj.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.