kešování v okolí Brna

21. září 2009 v 10:56 | lenicka |  geocaching
#59 Cihadlo (multi)
#60 TOP 10 POI Brno
#61 Vodníkova plyšová cache
#62 Pomnik J. Wiehla
#63 Pomnik R. Hasi
#64 Klostermanova studanka (traditional #50)


V pondělí 7. září jsem byla na návště u rodičů v Babicích. Hned po obědě jsem vyrazila do lesa, kde jsem si jako malá hrávala. Šla jsem ke kravínu nad vesnicí a pak známou cestou na "velké skály". V okolní rezervaci Čihadlo jsem podle instrukcí našla celkem 3 malé krabičky. Souřadnice první byly na stránkách geocachingu, v ní jsem našla souřadnice druhé, ve druhé souřadnice třetí, a ve třetí souřadnice finální krabky. Pokud se divíte, jak jsem popaměti bez GPS hledala další krabičky podle souřadnic, tak vám prozradím, že jsem je vlastně hledala podle nápověd, které jsem si už doma přečetla v listingu této krásné multinky. Trochu víc jsem se musela snažit při hledání finální krabky, pro kterou už tak jasné nápovědy nebyly, ale i tu jsem nakonec našla. Byla poblíž jedné dneska už zasypané jeskyně. A v ní nádherný kovový coin, kvůli kterému jsem tam vlastně lezla.

Ve středu 9. 9. jsem si vyhlídla jednu zajímavou mysterku v centru Brna. Nejdřív jsem musela na fotkách poznat 10 turistických atrakcí - např. Měnínskou bránu, starou a novou radnici, Petrov, Parnas, Hlavní nádraží, Špilberk, náměstí Svobody nebo Mahenovo divadlo. Potom jsem seřadila fotky a názvy podle čísel a čísla do vzorečku. Krabička byla opravdu důmyslně zasunutá v jednom objektu v centru Brna. Když jsem k němu došla v poledne, tak zrovna nějaký bezdomovec tahal zbytky z blízké popelnice a hned je konzumoval. Ble. Ale odpoledne tam byl docela klid, tak jsem krabičku vytáhla, zapsala se, a zase ji nenápadně vrátila na místo. Úspěch!
Odpoledne jsem zajela do Bílovic, kraje lesů, vod a strání. Kolem Janáčkovy studánky s moc dobrou vodou jsem došla na rozcestí se zeleným rybníčkem. Prý tam přebývá plyšový vodník. Jeho keška velká jak menší kyblík a plná plyšáků stála za to. I za to přemýšlení, kde asi je. Našla jsem ji docela rychle. Fotka se zeleným teletubies a další bodík mi byly odměnou :)

V neděli jsem po strašně dlouhé době sedla na kolo (a poprvé v životě na treka) a v doprovodu mého manžela jsme vyjeli z Babic na Křtiny. Nejdřív lesní cestou, pak kousek dolů po silnici, pak po silnici pořád mírně z kopečka Josefovským údolím. Za Býčí skálou jsme zabočili na Olomučany, ale po chvilce jsme odbočili na lesní cestu. Tam jsme ulovili krabku u pomníku J. Wiehla a o kousek dál ještě jednu u pomníku R. Haši. V té první jsem si vzala zajímavou kovovou sponu výměnou za pamětní minci.
Pokračovali jsme pořád mírně do kopce, ale protože jsem tak dlouho nejezdila, musela jsem skoro celou dobu jet na nejlehčí převod neboli na kašpárka. Na kopci jsme našli Klostermanovu studánku a u ní další krabku. A v krabce TB, který vypadal jako ufonek.
Pak už jsme frčeli dolů z kopce. Ještě jeden kopeček byl na začátku Habrůvky, a pak dlouhý sjezd po silnici na okraj Křtin. Tam jsme se stavili u studánky, ale už bylo moc pozdě na nějaké hledání. A taky už jsem byla docela unavená a začínalo mi být zima. Při výjezdu na začátku kopce do Babic mě Luboš musel tlačit. V lese už to bylo lepší, ale i tak mě všechno bolelo. Ujeli jsme celkem 25 km za asi dvě a čtvrt hodiny (i se zastávkami) (edit: opraveno z té jedné hodiny, Luboš mě upozornil, že tak rychle jsme teda nejeli). A cestou našli 3 kešky. Pěkné. Díky!

Jojo, na Moravě bylo krásně... Plno kešek, málo starostí...
 


Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 21. září 2009 v 20:29 | Reagovat

Leni, to jsou krásný poklady :-)

2 Vecerda Vecerda | Web | 25. září 2009 v 15:23 | Reagovat

Tyhle keše ještě nemáme ale jednou možná... :D

3 June June | Web | 25. září 2009 v 16:28 | Reagovat

Ty fotky jsou naprosto úžasné! Ráda bych jela na moravu ,ale je to až moc daleko ...Zajímalo by mě ,jestli bych tě tam potkala ....

4 leni leni | 25. září 2009 v 22:00 | Reagovat

June: díky. Zkus si přečíst něco z mého deníku a můžeš si odpovědět sama... Co se týká mých plánů, tak na Moravu vyrazím asi až za dost dlouho. Ty dva týdny, co jsem tam byla, mi teď dost chybí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.