rozlítaný týden

26. září 2009 v 19:31 | lenicka |  deníček
Varování: v tomto článku je stručný (= nudný) popis mé (převážně pracovní) činnosti za poslední týden a taky fotka slepice. Duševnímu zdraví nebezpečno!

Když jsem se vrátila z Brna, musela jsem začít řešit pracovní povinnosti. Ve čtvrtek 17. září jsem opět zašla na pracák. Byla jsem tam asi 5 minut a zase jsem vypadla. Začínám si říkat, jestli to nedělají schválně, že tam člověka nutí každou chvíli chodit, i když to k ničemu nevede. Naposledy jsem tam byla někdy před dvěma týdny, abych jim dala smlouvu od Greenpeace, teď na pravidelnou schůzku, ani nevím proč (proběhlo obvyklé - hledáte práci? jo, nic jsem nenašla, až na to DDM, smlouvu ale ještě nemám, přinesu ji za dva týdny, takže jsem tu dneska úplně nahouby...).
Odpoledne jsem šla do DDM Alfa, abych si domluvila rozvrh počítačových kroužků, ale nakonec z toho bylo jenom školení nás vedoucích. Ale poznala jsem tam spoustu sympatických lidí, takže to bylo příjemné.
V pátek 18. září jsem šla zrušit studentský bankovní účet, který mě provázel skoro celou dobu mého studia. Když už ale student nejsem, přestaly pro mě platit všechny ty výhody a tak jsem přešla jinam, kde je to zase nejvýhodnější. Trochu jsem se toho bála, ale byla jsem mile překvapená, že paní byla velmi ochotná a milá, nic mi nerozmlouvala a dokonce ani nechtěla žádný poplatek za zrušení účtu. Jo, od doby, co jsem si byla před několika lety rušit účet u ČSOB, se toho hodně změnilo.
O víkendu jsme jeli do Ronova. S paní tchýní jsme zajeli na hřbitov a na ořechy na Kubíkovy Duby. Natrhala jsem si i šípky a trochu švestek. Podzimní sklizeň pokračovala sbíráním lískových oříšků a trháním jablek a ostružin. Taky jsme společně se starýma slepicema pozorovali nové mladé slepice, které se osmělovaly poprvé vylézt z chlívku na dvorek. Vždycky tam skočily a zase se vrátily. Ale nakonec přece jenom zjistily, že na dvorku se dá nalézt spousta dobrého k snědku a že je to lepší než sedět ve chlívku. I když to tam není tak bezpečné jako vevnitř...
Já jsem to venku zase tak bezpečné neměla. V neděli večer jsem opět bojovala s vosama a jedna mě štípla do kloubu na ruce. Asi 3 dny to bolelo jak prase a svědí to ještě dneska. Ale už jsem nad nima skoro vyhrála, někdy příště napíšu jak.
Od pondělka 21. září jsem to měla docela rozlítané. V pondělí jsem šla na zahájení chovatelského kroužku. V úterý jsem pracovala na zahrádce, to byl totiž jediný den, kdy jsem mohla zůstat doma. Ve středu jsem jela za známými a večer znovu do DDM, kde jsme domlouvali rozvrh počítačových kroužků, tektokrát už doopravdy. Ve čtvrtek proběhlo zahájení počítačových kroužků. V pátek jsem ještě zašla k doktorce pro potvrzení, které musím kvůli práci s dětmi mít, do knihovny, a pak na poštu pro výhru ze soutěže na blog.cz. Až dneska si konečně lebedím doma. Snažím se uklízet a kutit (o tom zase příště).
Mimo toho lítání jsem udělala kus práce na zahrádce, a bohužel trochu menší kus práce do školy. Začala jsem číst knížku o Perunovi a slovanském pohanství. A od včerejška se tak trochu starám o Luboška, který se rozhodl marodit.

Mějte se všichni fajn!
Zdraví vás pracující a lítající Lenicka

 


Komentáře

1 M.I.M.A M.I.M.A | Web | 26. září 2009 v 19:44 | Reagovat

Ta slepice na první fotce je super. Aspoň podle toho, že jsem se už o focení slepic taky pokoušela, vím jak je to těžké a o to víc se mi fotka líbí :) A ta růže je prostě nádherná ;)

2 leni leni | 26. září 2009 v 19:49 | Reagovat

MIMA: díky. Jojo, slepice běhaly a běhaly a já cvakala. A jednou to vyjít musí, ne?

3 TlusTjoch TlusTjoch | Web | 26. září 2009 v 21:51 | Reagovat

Slípka je fakt působivá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.