Říjen 2009

město se zasněženýma střechama

29. října 2009 v 22:20 | lenicka |  moje tvorba
Chtělo by to nějaký barevný obrázek, ne? Tady je!


Město se zasněženáma střechama
malba temperkama
vznik: asi před 13 lety (9. třída ZŠ)
malováno na hodině výtvarné výchovy podle nějaké předlohy
velikost: A3

no, ony ty střechy nejsou zasněžené, ony nejsou dobarvené...


2x pizza

27. října 2009 v 23:45 | lenicka |  jídelna
Když mám plný zuby chleba, upeču k večeři pizzu. Když nemám čas, používám koupené mražené korpusy, když mám čas a náladu, udělám si těsto sama. Asi před měsícem jsem si na těsto zadělala a kupodivu se podařilo, vůbec nelepilo, krásně kynulo a příjemně se s ním pracovalo. Do těsta dávám kvásek zadělaný ve vodě, mouku (část hladké, část polohrubé, část celozrnné, jak mě napadne) a pár lžic oleje. Propracuju a dám na hodinu kynout. A pak zase propracuju.

den zvířat v DDM Alfa

25. října 2009 v 0:43 | lenicka |  deníček
V pátek 23. října pořádal DDM Alfa v Pardubicích "den zvířat". Já jsem samozřejmě byla pomáhat s organizací, celé dopoledne jsem se snažila ukočírovat děti, které si chtěly prohlídnout náš zookoutek, kde chováme králíky, činčily, morče, křečky, pískomily, želvu, sklípkana a rybičky. Probíhalo to tak, že třeba 10 minut tam nikdo nebyl, a potom se tam nahrnuly 2 nebo i 3 školní třídy najednou. Učitelky jim nejdřív nařídily, že nemají na nic sahat, ale já jsem se jim vždycky snažila umožnit, aby si něco pochovali nebo aspoň pohladily. Většinou to byl dost zmatek, já jsem běhala od klece s králíkem k morčeti a křečkům, otevírala a zase zavírala jsem klece, a hlavně jsem dávala pozor, aby děcka těm zvířatům nějak neublížily... a učitelky stály a koukaly. Jednou jsem trochu neuhlídala jednoho křečka, děcka do něho šťouchaly, protože byl chudáček rozespalý a nechtěl se hýbat, a když konečně odešly, tak se ze vzteku snažil přehryzat dráty klece. Nakonec to snad všechny zvířata přežily ve zdraví. Nejúžasnější byly postižené děti, které se nejdřív bály, ale pak si pohladily křečka, kterého jsem jim vytáhla z klece, a hrozně se jim to líbilo. A mě taky. Mimo toho venku probíhaly ukázky výcviku psů, což mě moc nelákalo, tak jsem si zatím nafotila dravce, na které přišel čas potom. Odpoledne ještě předváděli koně, další výcvik psů a byla soutěž o nej zvířecího miláčka, ale to už jsem tam nebyla. A tady jsou fotky - nejdřív dravci, pak psi, a nakonec zvířata ze zookooutku. P.S. Díky holky za čajík, přišel vhod!

sváteční zapečená čekanka

22. října 2009 v 17:14 | lenicka |  jídelna
V neděli jsme oslavili šesté výročí naší svatby, a k výročí patří i sváteční a nevšední jídlo. Zkusila jsem experimentovat - koupila jsem dva čekankové puky. Potom jsem hledala, co dobrého se z nich dá vykouzlit, ale všude jsem našla jenom jeden způsob s různými variacemi. Tady je recept, který jsem z těch několika variací nakonec udělala:

s pořezanými prsty a prázdným žaludkem

18. října 2009 v 22:53 | lenicka |  deníček
Minulý čtvrtek se mi konečně podařilo vykomunikovat potvrzení o výdělku od Greenpeace. Moc se mi omlouvali a poslali to přímo na pracák, takže můžu být klidná, že mě nevyhodí. Ještě mi teda zbývalo získat potvrzení o výdělku v DDM za září, ale to naštěstí zase tak nespěchalo, i když na pracáku se tvářili, že už 7. října bylo pozdě. Ve čtvrtek ve 4 hodiny jsem se dozvěděla, že paní účetní tam bývá do půl čtvrté, tak jsem se tam vypravila v pátek, ale asi v pátek je nějaký kratší den, protože už v půl třetí tam nikdo nebyl. Chtěla jsem to zkusit v pondělí, kdy mám kroužek od čtyř, ale trochu jsem se zpozdila a asi 10 minut po třetí už opět bylo pozdě. No nic, další den už to musí vyjít...

vzkazy, dotazy a komentáře mimo témata článků

16. října 2009 v 16:29 | lenicka |  rozcestníky
Ahoj a pěkný den všem, kdo čtete můj bložínek. Chtěla bych vás poprosit, abyste nepsali komentáře pod tématické články, pokud ty vaše komentáře s tématem nesouvisí. Pod deníčkové články si pište dál cokoliv, ale ne pod články o náboženství, knihách apod.
Pokud máte pro mě nějaký vzkaz, dotaz nebo chcete něco komentovat, ale nehodí se to k tématu posledního článku, využijte prosím místo pod tímto článkem.
Děkuji všem za dodržování a nezlobte se prosím na mě, pokud některý váš komentář, který bude na nevhodném místě, smáznu.

Takže stručně:

všechny vzkazy, dotazy a komentáře, které se netýkají žádného konkrétního článku, SEM PROSÍM ...


témata SZZk: archaická náboženství

16. října 2009 v 16:07 | lenicka |  moje studium
Tento článek bude sloužit jako rozcestník k jednotlivým tématům Státní závěrečné zkoušky. Jestli se vám zdá, že je jich moc, tak vás můžu uklidnit: tohle je jenom polovina. Je to specializace "archaická náboženství", ale je tam i něco z judaismu a křesťanství. Jde spíše o náboženství Evropy a Blízkého Východu do konce starověku + archaická etnická náboženství celého světa a náboženství civilizací Střední Ameriky.


best of... geocoins

11. října 2009 v 15:12 | lenicka |  geocaching
Nedávno jsem oslavila rok, kdy se ze mě stal cacher (neboli česky kačer). Jak jsem už napsala, geocaching je lov na poklady. Z toho, co je v krabičce, si můžu výměnou za něco jiného vzít to, co se mi nejvíc líbí. Mimo toho existují putovní předměty - travelbugy nebo geociony. Ty si můžu vzít jenom na chvilku a potom je zase musím vrátit do oběhu. Zbydou mi jenom jejich fotky, teda když si je nezapomenu udělat. A o fotky těch nejhezčích geocoinů, které jsem dosud našla, bych se dneska s vámi chtěla podělit. Samozřejmě vám nemůžu ukázat trackovací čísla na rubu, proto ty černé obdélníčky...


mlýnek

9. října 2009 v 17:04 | lenicka |  moje tvorba
Po delší době přidávám zase jeden starý obrázek.

Mlýnek
kresba tužkou na hodině výtvarné výchovy
doba vzniku: I. ročník gymnázia (takže asi před 11 lety)
Měli jsme si na tom cvičit perspektivu, ale mě nejvíc bavil ten čudlík nahoře na kličce :)

tak jsem vyhrála - už zase

8. října 2009 v 13:24 | lenicka |  deníček
Soutěžím jenom v těch soutěžích, kde je výhra, kterou bych doopravdy chtěla. Mám totiž velkou pravděpodobnost, že to skutečně vyhraju. Nevím, jak je to možné. Asi mě má někdo rád :)
Dřív jsem hodně soutěžila na rádiu Proglas. Vyhrála jsem CD od Karla Plíhala Králíci, ptáci a hvězdy, CD Horní chlapci od Tomáše Kočka a další CD s hudebním oratoriem Poslední večeře podle Leonarda od skupiny Fénix. Před pár lety jsem v pardubickém rádiu vyhrála dva lístky na mou oblíbenou Radůzu, takže jsem mohla pozvat Luboše na její koncert. V posledních pár měsících jsem se zase dala do soutěžení. Nedávno mi přišla výhra za vyluštěné hádanky z ekologického časopisu Veronica. Těšila jsem se na některou knížku, které vydávají, ale tentokrát mě výhra trošku zklamala. Knížka to sice je, ale není o přírodě. Jde o biografii a vzpomínky na Jaromíra Tomečka. No, vlastně to zase tak špatné není. Existují i horší varianty, třeba knížka o zateplování domku slámou :) O tom, že se mi podařilo vyhrát tričko v soutěži na blog.blog.cz, možná víte. Stačilo napsat 5 věcí, které bych chtěla změnit na svém blogu a umístit se v komentářích na výherní místo. Zatím poslední výhra mě opravdu potěšila. Na serveru ČeskéNoviny.cz jsem vyhrála výběr písniček bratrů Ebenů Malé písně do tmy. Tak už se těším, až mi přijdou, abych si je mohla pustit.
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.