první týden v DDM

2. října 2009 v 14:22 | lenicka |  deníček
Po zmateném a rozlítaném minulém týdnu nastal ještě zmatenější týden, ve kterém proběhly první hodiny kroužků v Domě dětí a mládeže ALFA v pardubických Polabinách. Nakonec vedu 2 chovatelské kroužky - Čiperčata a Čiperky, jeden pro maličké děti (4-8 let) a druhý pro trošku větší. Taky jsem se dala na kroužek počítačů pro začátečníky, kam chodí druháci a starší.

Protože tento týden byl v pondělí svátek, byly první hodiny v úterý. Od tří do čtyř jsem měla Čiperčata. Ty byly v pohodě, protože moje kolegyně Eva už v DDM pracovala dřív a organizační věci zvládala dokonale. Přišlo 14 dětiček, se kterýma jsme si společně povídaly o tom, jaká zvířátka chovají a asistovaly jsme jim, když si chtěly pochovat nebo pohladit některé ze zvířátek, která máme v DDM - pískomily, křečky, osmáky, králíky, činčily, morčata, želvu a agamu. Jsou tam i další zvířata, třeba hadi, leguáni, sklípkan nebo obrovský papoušek, na ty ale děti nesahaly. Od příště je začneme učit, jak se o jednotlivá zvířátka starat, budeme zvířátka malovat a modelovat atd. S těma malýma děckama je legrace a většinou jsou hodné, až na pár divočejších chlapečků, ale ve dvou to zvládáme docela dobře. Jeden chlapeček si třeba chtěl mermomocí chovat želvu, ale vlastně se jí bál, tak ji dvakrát upustil (naštěstí jenom na písek), než si na ni zvyknul. Jinak to bylo samý "prosím, můžu dát králíčkovi ještě jeden lístek?" (krmily králíka kousky listů z květáku) a "paní učitelko, mě ta myška nejde chytit, pomůžete mi?" (pískomilové z dětí nějak nadšení nebyli, ale nakonec se chytit nechali a nikoho nepokousali, ani ty, které mi pořád říkaly "paní učitelko").
Na počítačích to bylo pro mě těžší, i když tam byli jenom 3 kluci. Hned na začátku se jim snažím představit hardware, takže jsem si to nejdřív musela sama nastudovat. Máme tam několik vysloužilých základních desek, různých karet a harddisků, tak jim můžu rovnou všechno pěkně ukázat. V úterním kroužku je jeden malý kluk, který toho o hardware ví mnohem víc než já (asi od staršího bratra), tak se teď trochu nudí, ale až přejdeme k Wordu a podobným věcem, bude konečně poměr učitel (tedy já) a žák (tedy malý Filípek) jasný. Zatím mi neustále skáče do řeči a pošťuchuje se se sousedy, čemuž se ani moc nedivím. Ale snad to těch pár hodin vydrží a pak už bude klid. Zatím to bylo samé "prosím, podej mi tam tu divnou krabičku, to mě zajímá" (Filípek pořád chtěl propojovat desky se zdroji a harddisky) a ještě taky "a teď bude Filda mlčet a Honzík nám řekne, co je tohle" a okamžitá odpověď Filípka "to je procesor... můj brácha o tom říkal, že...". Takže si užiju legraci. Ve čtvrtek jsem to stejné přednášela druhé skupince, teda vlastně jenom jedné holčičce, protože nikdo jiný nepřišel. Tentokrát jsem z toho měla vážně dobrý pocit a už se těším na další kroužky. Jenom musím najít nějaký rychlejší způsob, jak se dostat do Polabin, protože teď mi cesta trvá asi 50 minut.

Tak tu buďte hodné, děti, nebo vás hodím sklípkanovi!
Zdraví Lenicka
 


Komentáře

1 Zuzulin Zuzulin | Web | 2. října 2009 v 15:11 | Reagovat

To je pravda, a za to to stojí..Kéž by nebyl jen jeden..

2 pavel pavel | Web | 3. října 2009 v 17:18 | Reagovat

máte to tam dobře vybavené zvěří, myslím jen zvířátka :D
takové "průzkumy" dělám vlastně denně, stačí se pozorně dívat a zatím jsem za řadu let žádného chlapa muslima s kytkou v ruce neviděl... a ani se psem že by šel... možná nevíš, ale muslimové psy nechovají, protože je považují za nečisté zvíře... máte tam psa?

3 pavel pavel | Web | 3. října 2009 v 19:31 | Reagovat

to mne jen tak napadlo v souvislosti s tou ulicí, kdo všechno s čím chodí nebo nechodí :) je pravdou, že města jsou až moc plná psů a zanechávají dost nečistot.

4 Ice Ice | Web | 3. října 2009 v 20:43 | Reagovat

Ahoj Leničko, vypadá to, že se ti daří dobře, což mi udělalo radost. Umím si představit, jaká legrace může být mezi malými dětmi. Na druhou stranu musím přiznat, že někdy dokáží být pěkně otravné. Budu držet palce, ať ti to "vyučování" jde stejně pěkně jako doteď. :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.