s pořezanými prsty a prázdným žaludkem

18. října 2009 v 22:53 | lenicka |  deníček
Minulý čtvrtek se mi konečně podařilo vykomunikovat potvrzení o výdělku od Greenpeace. Moc se mi omlouvali a poslali to přímo na pracák, takže můžu být klidná, že mě nevyhodí. Ještě mi teda zbývalo získat potvrzení o výdělku v DDM za září, ale to naštěstí zase tak nespěchalo, i když na pracáku se tvářili, že už 7. října bylo pozdě. Ve čtvrtek ve 4 hodiny jsem se dozvěděla, že paní účetní tam bývá do půl čtvrté, tak jsem se tam vypravila v pátek, ale asi v pátek je nějaký kratší den, protože už v půl třetí tam nikdo nebyl. Chtěla jsem to zkusit v pondělí, kdy mám kroužek od čtyř, ale trochu jsem se zpozdila a asi 10 minut po třetí už opět bylo pozdě. No nic, další den už to musí vyjít...

Chovatelský kroužek s nejmenšími dětmi byl opět zábava, povídala jsem jim o morčeti domácím a pak jsme se šli podívat do zimní zahrady na mládě osmáků.
V úterý jsem se rozhodla vyřídit všechny povinnosti jednou ranou. Hned ráno jsem vyrazila nalačno na preventivní prohlídku k jednomu doktorovi, potom jsem snědla housku a ovčí sýr a pádila do DDM, kde jsem konečně odstala potvrzení o výdělku. Ehm, no, za září je to NULA. Výdělek mi kdoví proč napíšou až k říjnu. S tímto papírem jsem zase přes celé centrum pádila na pracák. Pak jsem zašla ještě na polikliniku k dalšímu doktorovi dohodnout se na takový menší chirurgický zákrok (opět spíš preventivní, však na mě taky koukal, co si to vymýšlím - ale poslala mě k němu moje doktorka, já o ten jeho skalpel zase tak moc nestojím).
Někdy po poledni jsem opět sehnala něco k jídlu a šla se zašít do univerzitní studovny, která se nachází jenom kousek od přímé cesty mezi poliklinikou a DDM. Ve 3 hodiny jsem na druhém chovatelském kroužku popovídala dětem o morčeti a pak s nimi kolegyně Eva vyráběla pejsky z vlny a roliček od hajzlpapíru. Já jsem těm menším propichovala takovýma těma dětskýma nůžkama dírky do ruliček, aby se jim nic nestalo, a tak jsem došla k prvnímu úrazu. Naštěstí to odnesla jenom vrchní kůže. V kurzu počítačů jsem se už jako vážně naštvala na Honzíka. Filípek je skvělý a všechno ví, a co neví, snaží se pochopit. Lukáš je taky skvělý, dává pozor a rychle chápe. Ale Honzíček pozor nedává a pak neví vůbec nic, musím se s ním přetahovat o hardware (takže mám pak doškrábané ruce od pinů), pořád mě překřikuje a otravuje i ostatní. Takže od příště nastane vojna, už jsem vymyslela trest, muhehehe...
Večer jsme ještě měli domluvené hraní go v čajovně. Přišla jsem hladová, slupla jsem porci chummusu s pitou a zeleninou, až mi začlo být těžko. V té chvíli tam jiná návštěvnice hodila šavli a já jsem raději odpochodovala domů. Tento den mě úplně vyčerpal a tu vynechanou snídani jsem dlouho doháněla. Ještě v pátek jsem měla skoro pořád pocit hladu.
Ve středu jsem tak pouze uklízela po bytě a nikam jsem nešla. K večeři jsem uvařila ratatouille, ale jak jsem nešikovná, kuchla jsem se při krájení zeleniny do levého palce. Krve tentokrát teklo mnohem víc, ale stačila náplast. Měla jsem tak oblepené dva prsty a na dalších místech jsem měla škrábance, jak nějakej rváč. Nebo nešika.
Ve čtvrtek jsem jela na kroužek počítačů s mírnou nedůvěrou. Napoprvé přišla jenom jedna holčička a minule jsem tam seděla sama. Tentokrát tam taky nikdo nebyl, šéf zavolal rodičům a kroužek zrušil. Konečně. Budu mít celý volný den sama pro sebe. V pátek dopoledne jsem relaxovala a navečer jsem se opět odvážila něco uvařit. Tentokrát jsem se sice nepořezala, ale jdlo nestálo za nic, protože ta ryba, i když byla čerstvě koupená (mražená), divně smrděla, což začalo být znát právě až po upečení.
Tento týden byl studený, hladový a krvavý. Ale abych skončila pozitivně: vyřešilo a odbylo se hodně nepříjemných věcí, které mě brzdily a teď můžu pracovat na tom, na čem pracovat potřebuju. Třeba jsem se vrátila k mýtům o stvoření a začala jsem systematicky pracovat na jednotlivých otázkách. A to rozhodně není málo.

Všechny zachumlané zmrzlíky zdraví lenicka
 


Komentáře

1 mates mates | Web | 20. října 2009 v 18:22 | Reagovat

moc pěkný dess

2 janca janca | Web | 21. října 2009 v 14:20 | Reagovat

hezeke

3 janca janca | Web | 21. října 2009 v 14:20 | Reagovat

hezke

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.