tak jsem vyhrála - už zase

8. října 2009 v 13:24 | lenicka |  deníček
Soutěžím jenom v těch soutěžích, kde je výhra, kterou bych doopravdy chtěla. Mám totiž velkou pravděpodobnost, že to skutečně vyhraju. Nevím, jak je to možné. Asi mě má někdo rád :)
Dřív jsem hodně soutěžila na rádiu Proglas. Vyhrála jsem CD od Karla Plíhala Králíci, ptáci a hvězdy, CD Horní chlapci od Tomáše Kočka a další CD s hudebním oratoriem Poslední večeře podle Leonarda od skupiny Fénix. Před pár lety jsem v pardubickém rádiu vyhrála dva lístky na mou oblíbenou Radůzu, takže jsem mohla pozvat Luboše na její koncert. V posledních pár měsících jsem se zase dala do soutěžení. Nedávno mi přišla výhra za vyluštěné hádanky z ekologického časopisu Veronica. Těšila jsem se na některou knížku, které vydávají, ale tentokrát mě výhra trošku zklamala. Knížka to sice je, ale není o přírodě. Jde o biografii a vzpomínky na Jaromíra Tomečka. No, vlastně to zase tak špatné není. Existují i horší varianty, třeba knížka o zateplování domku slámou :) O tom, že se mi podařilo vyhrát tričko v soutěži na blog.blog.cz, možná víte. Stačilo napsat 5 věcí, které bych chtěla změnit na svém blogu a umístit se v komentářích na výherní místo. Zatím poslední výhra mě opravdu potěšila. Na serveru ČeskéNoviny.cz jsem vyhrála výběr písniček bratrů Ebenů Malé písně do tmy. Tak už se těším, až mi přijdou, abych si je mohla pustit.


Co jinak... Předminulý víkend jsme si užili krásného počasí a vyjeli jsme sbírat ořechy na Kubíkovy Duby. Paní tchýně se potom ještě chtěla projít po lese. Já jsem zatím svému nachcípanému manžílkovi ukazovala, co všechno se dá v podzimním lese jíst. Naučila jsem ho vylupovat semínka z bukvic a vymačkávat sladkou marmeládu za šípků. Větší úspěch měly bukvice, které chutnaly jako pražené oříšky.
V týdnu lítám do DDM a různě po městě. Konečně se mi podařilo najít ztracenou "pardubickou kartu" (na MHD), tak aspoň nemusím lítat pěšky. Jednou jsem si do DDMvzala foťák a pokusila jsem se vyfotit naše zvířátka, ale nic z toho nebylo. Křečci mi lezli do objektivu, agama se schovala za žárovkou a papoušek Oliver lítal po kleci jak splašený. Snad příště.
Už jsem koupila sadbový česnek, ale ještě jsem nestihla připravit záhon. Je sucho a zem je tvrdá jako beton.
Tento víkend jsem byla sama doma. Manžel jel za tchýní sám a přivezl mi jako dárek bednu jablek na zpracování. Už dva večery jsme strávili tím, že jsem krájela jablíčka na osminky (ty větší na šestnácinky) a manžel je házel do našeho mini-odšťavovače. Za ty dva večery máme asi 3 litry moštu. A puchýře od nože na rukách. Hurá.
V posledních teplých dnech jsem se dostala k natírání radiátoru. Nejdřív antikorem, potom radetem. Zatím nic moc teda. Hlavně ten radet je divnej. Smrdí a nekryje. Asi už se mi to letos nepodaří dodělat.
Včera jsem byla na pracáku odevzdat smlouvu z DDM. Oznámili mi, že jestli jim do pátku nedonesu potvrzení od Greenpeace, že jsem u nich jeden den pracovala a které ještě pořád ani po několika slibech a urgencích nemám, tak mě asi vyhodí. Tak jsem na to řekla jenom že je to super. Jo a ještě musím donést potvrzení o příjmech za září. Teda už jsem to prý měla mít odevzdané. No super podruhé. Zítra tam jdu zase. Já snad začnu fakt pracovat, jenom abych té buzeraci unikla.
Asi jsem pochopila Foresta Gumpa. Jo, pro někoho by byla zábava pořád vyhrávat. Jenomže když nefungují důležitější věci, tak z toho člověk zase tak velkou radost nemá, a může říct jenom: tak jsem byl u prezidenta. Už zase...
 


Komentáře

1 Fallen Angel Fallen Angel | Web | 8. října 2009 v 15:04 | Reagovat

Někdo má hold štěstí:))

2 Pinky Claire Pinky Claire | Web | 8. října 2009 v 18:39 | Reagovat

Uznávám, že kopírování není nejlepší způsob, jak si vést blog, ale mám jej už docela dlouho a když jsem byla mladší, tak jsem se hold na psaní vlastních zajímavých článků nezmohla, mimoto je tam zdroj a teď už je většina článků psaná mnou. Ty staré, ale mazat nebudu, protože by se někomu mohly hodit...

3 pure-beauty pure-beauty | E-mail | Web | 8. října 2009 v 23:21 | Reagovat

Jé, na to centrum Veronica jsem nedávno narazila a knížka o zateplování domu slámou, přece není takový průser, ne? I když Tomeček je asi lepší, mám od něj nějaké knížky s ilustracemi Mirko Hanáka - jsou moc pěkné..

4 leni leni | 9. října 2009 v 8:47 | Reagovat

pure-beauty: měla bych to uvést na pravou míru - nemám nic proti zateplování slámou, dokonce tomu hodně fandím, ale já žiju v bytovém domě a tak bych takovou knížku nevyužila. A já raději knížky, které mi na něco jsou. Knížka od Tomečka by byla mnohem lepší, ale tohle je pouze výbor vzpomínek na něho. Škoda, že mi neposlali třeba knížku o chráněných plazech, to mě zajímá a ještě bych to mohla využít na chovatelském kroužku.

5 Ice Ice | Web | 9. října 2009 v 17:51 | Reagovat

Tvé výhry jsou pěkné. :o) Když jsme u toho - jednou jsem vyhrála stránku o pěti stech stránkách s názvem Klimatické poměry Milešovky. Vůbec netuším, co s ní mám dělat, protože je mi líto ji vyhodit, ale popravdě nečekám, že by mě někdy chytla chuť si v ní číst.
Koukám, že jsi akční jako vždycky. :o) Ta jablíčka ti nezávidím - člověk by se na nich udřel, ale pořádně z nich nic nakonec nemá. Mě na nervy vždycky začínají lézt houby, když je už posté musím čistit a krájet.

6 Ice Ice | 11. října 2009 v 21:52 | Reagovat

*knihu místo stránku

7 Mikina Mikina | Web | 16. října 2009 v 16:46 | Reagovat

Tý jo! Ty jsi soutěžila na radiu Proglas? To já taky, ale jen v Proglasu (ProglasxProglaso) a to ještě když bývalo lovení v síti, do živého vysílání jsem se nikdy neodvážila... teď už moc nesoutěžím, teda snažím se třeba s časopisem In! (www.in.cz) nebo i s blog.blog.cz ale to už jsem nikdy nic nevyhrála.... Máš to ale štěstí....
To CD bratří Ebenů Malé písně do tmy bych si taky někdy přála poslechnout, určitě je to moc pěkné... Jako tvůj blog :-)

8 leni leni | 16. října 2009 v 16:57 | Reagovat

Mikina: moc děkuju za pochvalu. Já jsem soutěžila v hitparádě Kolem se toč. A jak říkám, mám tolik štěstí, až se bojím soutěžit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.