mám skvělý rodiče, malou výplatu a novej pásek

21. listopadu 2009 v 21:17 | lenicka |  deníček


Tak jak jsem psala minule, potřebovala jsem doma pěkně uklidit, protože měli přijet na návštěvu moji rodiče. Předsevzetí jsem splnila tak napůl - pár věcí zůstalo nedodělaných. Nějak mě od pátku pobolívala půlka hlavy, jako by se mi někdo vrtal v dutinách nebo v zubech. Tak jsem aspoň vydrhla dlouho zanedbávaný vařič a jeho okolí, vyžehlila kupu prádla aby nezavazelo a připravila místo na spaní.
Už v pátek večer jsem uvařila polívku, protože jsem měla tušení, že nebudu dopoledne stíhat, a dobře jsem udělala. Ještě jsem totiž šla nakoupit čerstvé jídlo, když vtom už rodiče přijeli a chtěli oběd, protože už bylo poledne. Rychle jsem s mamčinou pomocí splichtila rizoto s hlívou a sójou a mohlo se jíst.
Hned po obědě se taťka převlíkl do pracovního a šli jsme na zahrádku. Přivezl s sebou svou fajnovou motorovou pilu (skoro vůbec nedělá hluk a perfektně řeže) a pořezal oba černé bezy. Čím dál víc mi připadalo, že na tak malou zahrádku se nevejdou, navíc pomáhaly polorozpadlé zdi, u které stály, aby se rozpadala ještě rychleji. Na květy a bezinky budu muset chodit do lesů. Větve a kmeny jsme rozřezali na kusy a odnosili do auta. Dole u země měly tak 20 cm silný kmen, takže ty polena z nich byly docela těžký. Rodiče si s tím doma zatopí v kamnech. Se zbytkem tenčích větví si už budu muset poradit sama. Takže mám zase co dělat.
Potom už jsme začali chystat jídlo na večer. Mamka udělala pikantní sýrovou pomazánku, které říká "falešný tatarák", a já jsem udělala guacamole neboli pomazánku z avokáda a česneku. Pak jsme opekli spoustu topinek, mazali a jedli. A pak jsme otevřeli sangriu a nakrájeli k ní pomeranč a popíjeli jsme. Mezitím jsme poočku sledovali koncert k 20. výročí sametové revoluce, ale už asi v deset na nás začala padat únava, tak jsme šli pomalu spát.
V neděli už jsme moc nepracovali. Já s mamkou jsme kuchtily, polívku z čerstvého zelí s šii-take (rodiče takovou prý ještě nejedli a moc si ji chválili) a kuře na víně s pečenýma jabkama a falešnýma brusinkama. Ten recept našel taťka, který ho taky sám první vyzkoušel, před čímž teda smekám, protože to je docela složitý. A hlavně je to moc dobrý. Taťka s manželem zatím dělali takové ty chlapské věci jako že přidělávali obraz a úchytky na poličky a tak.
Po obědě mi ještě mamka pomohla s úklidem v baráku, protože jsem prý nevypadala moc zdravě, takže když odpoledne odjeli, mohla jsem si jít odpočinout. Byla jsem sice hrozně moc ráda, že přijeli a že mi pomáhali (a že mi dovezli skvělé dárky k narozeninám - knížku o Mezopotámii a knížku o helénském náboženství a několik čokolád a 2 krásný pekáče aaaa...), a opět jsem si uvědomila, jak mám skvělý rodiče, ale prostě mi nebylo dobře. Nebylo mi moc dobře ani v pondělí, jenomže jsem měla jenom 37°C a to mám každou chvíli, tak jsem šla na kroužek. Ale přišla jsem o chvíli pozdě a ještě jsem působila jako mátoha, takže jsem asi stejně nebyla nic moc platná.
V úterý jsem místo slavení 17. listopadu byla doma, a kupodivu už mi bylo mnohem líp. Aspoň jsem si s kamarádama posílala po Facebooku svíčky (za oběti komunismu, za svobodu slova atd.) a večer jsme koukali na ten komponovaný pořad, kde řešili, jestli tenkrát někoho zabili nebo jestli to náhodou nebyla nějaká habaďůra.
Ve středu už jsem byla zase čilá a zdravá. Dokonce jsem se i proběhla městem, protože nějak nefungovala MHD (byl výpadek proudu) a já jsem šla do DDM a na pracák a pak jsem měla domluvenou schůzku s kamarádem, tak jsem musela skoro běžet, abych tam byla včas. A stihla jsem to na minutu přesně.
Středa byl pro mě trochu slavnostní den, protože jsem dostala první výplatu z DDM. Sice menší, než jsem čekala, ale jsem na ni hrdá. Měla jsem pocit, jako by to byla moje první, ale ve skutečnosti jsem už dřív několik výplat dostala, dokonce i o dost větších. Tak možná je to moje první výplata v mém dospělém životě (dospělá jsem se začala cítit minulé jaro, když jsem odevzdala magisterskou práci). To je fuk. Už jsem si to i vyříkala s počítačovým šéfem, který mi zapomněl napsat několik kroužků, takže příští měsíc bude o to větší.
Ve čtvrtek a v pátek jsem si zase sedla k učení a taky jsem trochu uklízela ve sklepě. Ten sklep je totiž pořád stejně špinavý a zapavučinovaný, jako když jsme ho před pěti lety kupovali (zatím jsem se zabývala jenom bytem a zahrádkou a na sklep nebyl čas), a navíc je v něm spousta věcí, které nějak zbyly po rekonstrukci bytu - dlaždičky, staré lustry, "kolejnice" z vybourané sádrokartonové zdi, stará zednická lžíce a spousta dalšího nepořádku. Zbavuju se toho postupně a občas dloooouze přemýšlím, jestli vyhodit nebo nechat. Mám sen, že to postupně uklidím, vyčistím a udělám si tam letní zašívárnu. Staré křeslo tam už mám...
Jo a ještě ten pásek: pořád jsem sháněla látkový pásek u brněnských Vietnamců a pořád se mi žádný nelíbil - na to že stály stovku, až dneska jsem náhodou uviděla pásky v českém obchodě za pouhých 39 korun, tak jsem si ho koupila. Takže mám pásek a výplatu (i když malou) a hlavně mám skvělé rodiče a nejlepšího manžela a vůbec je mi na světě docela dobře.

P.S.Na fotce je moje zahrádka ještě s černým bezem. Takhle byla zarostlá 17. května 2007, když jsem se vrátila po pár týdnech z Moravy (ty obrovské hořčice u plotu rostou od sousedů).

Zdravím všechny chřipkové marody
Udělejte si dobrý jídlo a snězte to s dobrýma lidma :)
Čau
 


Komentáře

1 Mysteria Mysteria | Web | 21. listopadu 2009 v 21:35 | Reagovat

Vietnamci jsou poslední dobou předražení :) A jinak děkuji za rady. Myslím, že to zmáknu :)

2 pavel pavel | Web | 22. listopadu 2009 v 0:01 | Reagovat

co to je DDM?
ta tvoje "zanedbaná" zahrádka se mi líbí, taková romantická a to nemíním jako ironii...
rád vaříš... a ráda jíš :)
ten květák jsem nejedl, protože na trzích nikdy nic nejím, obvykle připálený olej a podobně, uznávám zásadu co si neuvaříš sám to nejez, ale co jsem viděl a cítil, vaří na bešamelu a česnekem...

3 leni leni | 22. listopadu 2009 v 15:20 | Reagovat

[2]: DDM je Dům dětí a mládeže. Mě se ta přerostlá zahrádka taky na pohled líbí víc než vypletá, jenomže při bližším pohledu mi trochu vadí, že svlačec všechno dusí, a sousedům zase vadí kvetoucí trávy a pampelišky a chodí si stěžovat. Takže takhle zarostlá moc často nebývá.

4 pavel pavel | Web | 23. listopadu 2009 v 9:47 | Reagovat

[3]: podobně jako u tchána na zahradě, taky mu sousedi nadávají že jim tam jde od něho plevel :D
hezký den

5 mstajer mstajer | Web | 23. listopadu 2009 v 17:50 | Reagovat

Hola hola! Už jsme doplnili fotky a lišku Bystroušku!

6 stargate stargate | Web | 23. listopadu 2009 v 17:58 | Reagovat

CAW hledám lidi z Bskovic jkteří by rádi dělai LARP :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.