masožravý křeček

12. listopadu 2009 v 19:45 | lenicka |  deníček
Asi na mě dolehl podzim nebo co, ale nějak nemám sílu a mám pořád hlad a cítím se unavená. Chtěla jsem dělat "něco pořádnýho", ale nějak mi to nejde. Pořád chodím do DDM do chovatelského a počítačového kroužku, což mi spolkne 2 odpoledne každý týden, ale peněz mám za to tak málo, jako bych pracovala jenom 3 nebo 4 dny za celý měsíc. Ale nechci si stěžovat, protože ten chovatelský kroužek mě vážně moc baví. Na každou hodinu si připravím povídání o jednom zvířátku - třeba o hroznýšovi, morčeti, králíkovi, křečkovi, koni nebo osmákovi; a kolegyně si připraví nějakou výtvarnou činnost - pro ty menší omalovánky, pro větší třeba vyrábění přáníček. Na oddělení přírodovědy všechno funguje a je tam skvělá atmosféra. Trochu horší (jako pro mě) je to na počítačích, musím se na to víc připravovat a hodiny se spíš podobají krocení dravé zvěře, takže někdy toho ani moc neprobereme. Minule už jsem nebyla daleko od toho, abych Honzíčka fakt vyliskala. Ale pořád se ještě ovládám :)

Před týdnem ve čtvrtek si manžel vzal volno a zůstal doma. Já jsem brzo ráno běžela na pracák (chtěla jsem tam vzít rovnou i potvrzení o příjmech za říjen, ale můj počítačový šéf nějak nestihl dodat paní účetní podklady, tak tam budu muset jít znovu), pak jsem se prošla přes Duklu, kolem DDM Delta, kde je místní hvězdárna a sluneční hodiny, a pak přes nadjezd kolem Parama až do Obi. Potřebovala jsem totiž koupit žárovky, protože nám před tím rupla jedna na WC a pak ještě na chodbě. V jedenáct jsem byla zpátky doma a manžel mě vzal na obídek "k sousedům" (sousedíme s restaurací U Kohoutka, kde výborně vaří). Odpoledne jsme chvíli kutili doma a pak jsem šla na zahrádku, protože bylo krásné počasí. Konečně jsem zryla půl záhonku, kde byly už hodně staré jahody (už byly skoro úplně zaschlé), večer jsem namočila sadbový česnek Dukát do hypermanganu a další den jsem ho tam zasadila.
V sobotu a v neděli jsme byli v Ronově u tchýně. V sobotu odpoledne jsme pomocí našeho miniaturního heveru vyměnili pneumatiky za zimní. Paní tchýně nám u té příležitosti začala vypucovávat auto, protože jsme měli prach na palubní desce a hlínu pod nohama. Tak jsem to vzala ještě vysavačem, až bylo jako nové. V neděli jsme se prošli k památníku Lipovec a mimo toho jsem přečetla knížku o kanibalech. Odporné téma.
V pondělí jsme na kroužku krmili agamy cvrčkama, což byl pro děti i pro mě velký zážitek. V úterý jsme zase řešili, proč jeden normálně hodný křeček začal kousat. Myslela jsem, že mu děcka dělala něco ošklivého a on se bránil, tak jsem mu zkusila dát pomalu ruku do klece, on ji očuchal a kousl mě taky - takže to musel být jiný důvod. Napadlo mě, že má možná jenom chuť na živočišné bílkoviny, tak jsme mu zkusili dát cvrčka. A on ho s velkou chutí snědl. A pak už nikoho nekousl. Oni totiž křečci nejsou býložravci, ale všežravci, což málokdo ví. Další atrakcí byli osmáci, které jsme přestěhovali do místnosti, kde probíhají kroužky. Nebyli zvyklí na lidi, ale už jsme je začali ochočovat.
Ve středu si manžel opět vzal dovolenou, tak jsme společně luxovali a uklízeli, prali prádlo a tak. A zase jsme byli na obědě "u sousedů", já jsem si dala rybí flamendr a moc mi to chutnalo. Ty domácí práce mě docela baví. Pomalu to zase začíná vypadat jako u lidí, a taky se mi snáz hledají věci, když jsem si v nich trochu udělala pořádek. Teď ještě pořádně uklidit v kuchyni a koupelně a můžu přivítat návštěvu, která přijede v sobotu a doveze mi dárky, které mi schovává od mých narozenin. Už se těším.
 


Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 18. listopadu 2009 v 11:03 | Reagovat

Ahoj Leni, jednak chci pogratulovat k výplatě, snad se to nějak vysvětlí, nesmíš se dát.
V krku mi taky pořád bolí a odsouvám návštěvu u lékaře, zkusím nějaký zábal.
Měj se krásně, páčko Eva

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.