podzimní kešky a procházka k památníku Lipovec

8. listopadu 2009 v 23:41 | lenicka |  geocaching
#65 Vinice/ vineyard
#66 Pardubice - město sportu č. 6
#67 Kostel sv. Vavřince
#68 Rozhledna No. 8/ The Lookout Tower No. 8 - Na Kopečku
#69 památník LipovecCestou na pracák a zpátky se někdy zastavím v parku na Vinici. Nejdřív ještě v létě jsem si tam našla a spočítala všechno, co jsem potřebovala na vyluštění stejnojmenné kešky, a 17. září jsem našla skrýš, počkala jsem, až tudy nikdo nešel, krabičku jsem vyšťourala (i když jsem se při mé výšce musela hodně natahovat) a zapsala jsem se do ní. Bylo to micro, ale tentokrát byla krabička důmyslná, takže jsem nemusela složitě motat logbook.
Stejný den jsem prošla městem až k soutoku Labe a Chrudimky a potom k pardubickému veslařskému klubu. Tato krabka byla dřív na jiném místě, kde byl větší provoz, takže jsem ji dřív nemohla ulovit. Až ten den, bylo totiž docela škaredé počasí, a navíc ji majitel přestěhoval trochu bokem. Hledala jsem docela dlouho, dokonce jsem našla tašku s nářadím nějakého místního zahrádkáře a celé jsem to tam prošmejdila. Až nakonec jsem se vrátila k něčemu, kde jsem si myslela, že by to mělo být, ale napoprvé nic nenašla. Krabička je totiž schovaná opravdu originálně. Napodruhé jsem skrýš odhalila a najednou jsem měla mnohem lepší náladu. Dala jsem do ní nějaké figurky dinosaurů a TB ve tvaru ufonka, který jsem našla na Moravě, a vzala jsem si dvě pěkné mince (byly to anglické penny).
Potom jsem se celý měsíc nemohla ke kešování dostat. Až když jsme plánovali cestu do Ronova nad Doubravou, kde bydlí tchýně, tak jsem si všimla, že tam někdo čerstvě založil kešku u kostela sv. Vavřince na náměstí. Byla jsem netrpělivá, protože u ní byli teprve 2 nálezci, a já mohla být třetí. Podle hintu a mapy mi bylo místo skrýše jasné. Šli jsme se tam podívat v sobotu odpoledne, ale okolo jezdili místní kluci na kolách. Šli jsme se projít kolem řeky Doubravy, a když jsme se vrátili, už se šeřilo a kolem nikdo nebyl. Manžel mi dělal křoví a já jsem se opět musela trochu natáhnout, abych tam dosáhla. Poprvé v životě jsem se mohla zapsat jako TTF (Third to Find) a ještě jsem ukořistila maličkou kovovou minci ze série Pathtags coin.
A opět jsem se ke kešování skoro měsíc nedostala. Další dvě krabky jsme ulovili až dneska. Vyšli jsme z Ronova po červené značce do Žlebské Lhotky a odtud po modré do Licoměřic u Lipovce. Procházeli jsem okrajem nádherně zbarveného lesa v podhůří Železných hor. Počasí se vydařilo - bylo sice zima, ale nefoukal vítr. V Licoměřicích jsme se nejdřív zastavili u rozhledny Na Kopečku, kterou si tam z vlastního dřeva postavili manželé Bohunkovi. Potkali jsme tam partu Posva teamu, ale nevěděli jsme, že jsou to taky kačeři, dokud jsme neulovili kešku a nepodívali se do logbooku. Stejně jako oni před námi jsme si pohladili malé mourovaté kotě a rozhlídli se po širokém okolí. No teda do okolí jsme koukali spíš z okraje lesa, protože rozhledna je v nadmořské výšce pouhých 370 m.n.m. a má jen 2 patra, takže je z ní vidět hlavně vesnice okolo. Navíc bylo zataženo. Ale i tak jsme mohli obdivovat pěkné výhledy.
Potom jsme pokračovali přes vesnici stále po modré, až jsme našli v lese pietní místo s památníkem obětem 2. světové války, konkrétně výsadku sovětských parašutistů z brigády Mistra Jana Husa a těch, kdo jim pomáhali. Tady byla konečně po dlouhé době větší krabka. Vzala jsem si z ní TB autíčko České pošty a dala jsem tam odznáček se lvem. Myslela jsem totiž, že tato keš je tematická a měly by se do ní dávat věci, které nějak připomínají válku nebo historii. Ale byl v ní jenom obvyklý mix různých hraček. No nic, i tak jsem měla radost. Když jsem krabku zase schovala do skrýše, mohli jsme se přes ten krásně zbarvený les vrátit domů. Už se šeřilo, když jsme šli kolem rybníka na okraji Ronova. Hezká procházka to byla...

 


Komentáře

1 SARA SARA | 9. listopadu 2009 v 14:39 | Reagovat

Ahoj,jmenuji se Sára,je mi 17 let a jsem mrvá.V 17 letech mě znásilnil a pak zabil neznámý pacahtel.Utrhl mi obě ruce,uřízl mi ucho,vyloupl mi oči a pak mě bodl nožem do srdce.Takto znetvořená jsem zůstala i po své smrti a mohu se ti dnes zjevit u tvé postele,nůž si vytrhnu ze srdce a zabiji tě.Ještě před tím tě však znetvořím a ty budeš vypadat stejně jako já.Rozmysli si jestli to chceš zažít,jestli ne tak toto rozešli do 20minut 20lidem.Pokud to uděláš tak se ti do 24hodin splní tvé nejtajnější přání.Timmy Williams nesplnil příkazy v tomto článku a ráno byl nalezen s nožem v srdci bez rukou,bez očí a bez ucha.Jane Thompsonová splnila příkazy a druhý den měla svatbu se svým sousedem.Rozhodni se kterou cestou půjdeš

2 leni leni | 9. listopadu 2009 v 14:59 | Reagovat

[1]: né, prosím, já nechci svatbu se svým sousedem :)))

3 TerHiSh€k TerHiSh€k | Web | 10. listopadu 2009 v 13:31 | Reagovat

prosímte nedala bysme hlas v sonbna

http://mileylove1.blog.cz/0911/sonb-zacina#komentare

kuju moooc předem!!

4 Eva* Eva* | Web | 11. listopadu 2009 v 12:23 | Reagovat

Mně se hrozně moc líběj ty podzimní fotky, hlavně veklý strom, kotě, večer u ronovského rybníku....
Někdy bych to hledání ráda zkusila, ale pak by mě to asi chytlo naplno. :D

5 Ice Ice | 11. listopadu 2009 v 18:43 | Reagovat

Moc pěkné obrázky a hezký článek. U vás to vypadá na podzim jinak než u nás. :o)

6 JanePrince35 JanePrince35 | E-mail | Web | 15. září 2012 v 3:59 | Reagovat

I opine that to receive the <a href="http://goodfinance-blog.com">loans</a> from banks you should present a firm motivation. Nevertheless, one time I have received a bank loan, just because I was willing to buy a building.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.