advent

19. prosince 2009 v 21:54 | lenicka |  deníček
Ahoj, tak jsem se koukala, že už měsíc jsem nenapsala, co dělám. Ne že bych neměla čas, spíš se mi do psaní moc nechce. O čem taky psát? Vedu kroužky v DDM, snažím se učit, doma docela často vařím (což u mě není úplně běžné), a pomalu se připravuju na Vánoce.
Na začátku prosince jsme měli v DDM vánoční tvoření. V sobotu od rána do poledne jsem radila dětem, jak vyrobit přáníčko. Obkreslily si šablonu, natřely to lepidlem a daly na to barevné koření. Nejvíc se jim líbila pomerančová kůra, ale té bylo málo, takže to pak dělaly hlavně ze skořice a majoránky. Pořád jsem tam měla plno, ani jsem se nedostala k dalším stolům, kde se dělaly další pěkné věcičky. A taky přišel Mikuláš s čertem a něčím, co mělo být anděl, a já jsem dostala čokoládové lízátko, heč :)

Opět jsem pokročila ve vyklízení haraburdí ze sklepa a z garáže, odkud jsem vynesla dvě tašky plné jedů a nebezpečných látek (dokonce tam byla i kyselina sírová a podobné šílenosti). To je tak, když máte garáž po někom, kdo si vlastní pozemky plete se skládkou (o tom, jak jsem čistila bývalý kompost jsem tu už psala...). Měla jsem to nachystané už skoro 2 roky, ale pořád jsem se nemohla strefit do termínu, kdy kolem nás pojede vůz, který sbírá nebezpečný odpad. Až před pár týdny se mi to konečně podařilo, tak jsem z toho měla velkou radost. Ještě tam něco zůstalo, ale to nejhorší už je pryč.
Taky se mi podařilo půjčit si z knihovny Náboženství pravěkých Evropanů od profesora Podborského, což je pěkně velká a těžká bichle. Je psaná přehledně jako učebnice, je v ní spousta obrázků, a vůbec není nudná. Hrozně moc bych si ji přála (slyšíš, Ježíšku?), ale už jsem všem možným dárcům "zadala" něco jiného, trochu levnějšího. Ale jednou si ji pořídím! Nejdřív jsem si podle ní zkontrolovala, co jsem se už naučila o náboženství doby kamenné, a pak jsem prošla kapitolu o Keltech. Teď jsem trochu odbočila k řeckému náboženství, protože mám půjčenou knížku Greek Religion od Burkerta a Od Olympu k Panteonu od Vidmana, ale už teď se těším, až se k ní vrátím, až se budu učit o Germánech, Slovanech a dalších.
Jenomže v posledních týdnech jsem se k tomu učení nedostala tak, jak bych chtěla a jak by bylo potřeba. Dvakrát jsem byla na pracáku, jednou dokonce na semináři, který trval celou hodinu. Bylo tam asi 20 lůzrů, co už víc než 5 měsíců nemůžou sehnat práci, a nějaká slečna se jim pokoušela vysvětlit, že mají podepsat, že vyplní dotazník, proč tu práci nemají a co pro to chtějí dělat, popř. v čem jim má pracák pomoct. A to bylo všechno, vážně nechápu, proč jsme tam museli sedět celou hodinu. Půlku lidí to stejně nezajímalo a dávali to najevo. Mě zaujala nabídka placené půlroční práce v oboru. Haha. Škoda, že tam na konci roku končím. Ještě musím z paní účetní vymámit potvrzení o výdělku, teď před svátky, protože to musím do konce roku odevzdat. Chjo.
Další stres jsem si vyrobila, když jsem se teď před svátky (ani jsem si neuvědomila, že už jsou tak hrozně blízko) pokusila zrušit přerušení studia a opět se stát studentem. Doufala jsem, že by to stačilo přes IS (studijní agenda) mailem, ale ne, musela jsem to poslat poštou. Expres.
Raději budu psát o něčem klidnějším. Tak třeba co jsem v poslední době uvařila: dušenou kapustu s klobáskou a bramborama (jak je zima, mám chuť na maso a výživná jídla), pizzu margheritu, pangasia s restovanou mrkví, celerem a hráškem a opíkanýma bramborama, grenadýrmarš (nudle s bramborama), a dokonce špagety s pravou boloňskou omáčkou. Upekla jsem první várku cukroví, oříškové "knoflíky", které se později ještě plní marmeládou. Ale když jsem jich pár vzala na poslední předvánoční kroužky, děcka je nejedly. Ještě že Hanka koupila čokoládová zvířátka, ty jim chutnaly víc.
A samozřejmě sháníme dárky. Nejdřív jsem nevěděla, co koupit, ale už jich mám docela dost. Ve čtvrtek večer jsme šli s manželem kupovat manšestráky. Trochu jsem z toho měla obavy, v nakupování se moc nevyžíváme, ale nakonec to proběhlo v pohodě. V Kenvelu jsem mu koupila svetr, v C&A jsme koupili ty manšestráky a ještě mikinu pro mě, stavili jsme se na poště, a pak jsme prošli celý Afi Palace a sehnali jsme aspoň jeden dárek pro tchýni.
Taky jsem si konečně naskládala většinu svých věcí do poliček v koupelně, kterým před měsícem manžel s taťkem přidělali úchytky, koupila jsem si v OBI nový mop, poprvé v životě jsem jedla mango (a bylo výborné, jenom se špatně odděluje od pecky) a zničila jsem varnou konvici. Jo a ještě jedna věc: asi před dvěma týdny jsme potkali v kostele kamarády Zelenky. Šli jsme si na chvilku sednout do pizzérie, a tak jsme se dozvěděli, že Aničce se už blíží termín porodu. No a když jsme viděli Jirku tuto neděli v kostele samotného, tak nám to bylo skoro jasné. Miminko je holčička a jmenuje se Alžbětka. A když jsem šla včera večer domů, tak jsem toho prcka na chvilku na vlastní oči viděla, když jsem je náhodou potkala u jejich domu. Tak Alžbětko, pěkné Vánoce i celý život!

Dneska mám mrkvový den. Na jídlo jsem měla dušenou mrkev s tvarohovýma nokama, a teď dělám těsto na moje oblíbené mrkvánky. Mějte se a nehoňte se, Vánoce vám nikam neutečou....

 


Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 20. prosince 2009 v 8:41 | Reagovat

Ahoj Leni, přečetla jse si celý článeček a koukám, jak jsi pořád vytížená.
Ty ořechový knoflíky neznám a docela mě lákají.  Chtěla bych vidět i to přáníčko s pomerančovou kůrou.

Já jsem teď v šílené depresi, uděřila úplně naplno. Snažím se proti ní bojovat prací, ale moc to nezabírá.
Hezkou neděli ☼

2 Ratuska Ratuska | Web | 20. prosince 2009 v 10:18 | Reagovat

Ó, přáníčka z koření? To zní dobře, musím si to někam napsat a příští rok to s děckama vyzkoušet.:-) Děkuju za tip :-).

3 Law Law | Web | 20. prosince 2009 v 12:29 | Reagovat

Ahoj.no nevím co na to říct,ale až budu stará jako ty ...tak na to se vůbec netěším...tolik práce...starosti...achjo
Ořechové knoflíčky dělá babička,ale akorát jím říka myslivecké a ty jsou moc dobré...akorát trochu křupavé =P a bez marmalády
Co se týče Vánoc - dárky ještě nemám =)...a  cukroví ani tenhle rok nepečem =( Taakže to budou opravdu poklidné sváty =D
Poprvé v životě mango?? -nechápe- jak to že sis ho nedala už dřív =D My ho kupujeme každý rok na Vánoce a jím ho jenom já =D...a děkuji za pochvalu a ani nevím jak jsem ten obrázek udělala,prostě čara sem a tam a bylo hotovo =P...jinak přeji Veselé Vánoce

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.