velký úklid ... jako kotě ... a s čajíčkem

8. března 2010 v 18:29 | lenicka |  deníček
Uplynuly další dva týdny a já můžu říct, že jenom málo věcí pokročilo kupředu, a taky že letošní půst dost zanedbávám, jelikož mám pořád chuť na něco dobrýho a výživnýho, a té paštice už měla skončit trvanlivost a přece to nevyhodím, že...
Poslední únorový týden jsem měla dokonalý relax, protože děcka v DDM měly prázdniny a já jsem nikam nemusela. Doma jsem se věnovala domácím pracím, jako je žehlení, vaření a trochu i uklízení, a taky jsme koukali na olympiádu, občas jsem si sedla k nějakému tomu učení, a jinak už nevím.

Minulý pátek jsem začala s jarním úklidem kuchyně. Znáte to - utřít takový ten mastný kuchyňský prach ze skříní a lustru, pořádně vydrhnout sporák a kachličky a linku, vyčistit filtry v myčce (to dělám častěji než jednou za rok, ale teď to zrovna bylo potřeba), udělat znovu pořádek ve skříních atd. Začala jsem v pátek, něco jsem dělala v sobotu, ale nejvíc práce jsem udělala v neděli. V pondělí jsem už jenom douklízela, co jsem měla rozdělané, a pak už jsem musela v rámci normálního týdenního úklidu zamést a umýt zem, a pak rychle, připravit si povídání o zvířátkách a rychle do DDM, zrovna jsem tam byla na těch 10 dětiček sama, takže velký zápřah, a večer jsem byla utahaná jako kotě. V úterý zase celé odpoledne v DDM, večer jsem ještě cestou domů ulovila jednu kešku, o kterou jsem se už dlouho snažila, v čajovně jsem se nechala porazit od Honzy i od Milana, a znovu jsem byla strááášně utahaná.
Ve středu jsem se znovu pustila do úklidu, tentokrát jen tak lehce (nevíte, čím to je, že jenom člověk uklidí v kuchyni, hned se něco vyklube v obýváku? se ten nepořádek nějak stěhuje?). A pak jsem celé odpoledne stála u sporáku a smažila jsem karbanátky ze zelí, od kteréžto chvíle už sporák opět nevypadá jako čerstvě umytý :(
Pořád jsem přemýšlela, jestli mám jet do Brna na přednášku, když jsem ... jako kotě, ale nakonec jsem se ve čtvrtek sebrala a jela jsem. Rodiče i kočička byli za tu návštěvu docela rádi, a já jsem si zrovna vyřídila věci na studijním a nakoupila jsem si do zásoby, co v Pardubicích nemáme. A přednáška z úvodu do antických náboženství je snad taky užitečná.

Už od pátečního rána jsem se cítila taková nemocná, ale říkala jsem si, že to možná bude tím, že jsem celý týden taková utahaná ... jako kotě..., a že to třeba nic nebude, ale manžel na tom byl stejně - zvýšená teplota, bolest v krku, rýma, únava. Tak jsme spolu celý víkend svorně stonali, vařila jsem čajíček z bezových a lipových květů, dávala jsem do něho citrón, pila jsem Vincentku a jedla Orofar (abych se vůbec trochu vyspala), ale v pondělí to nebylo o moc lepší.
Vydala jsem se proto k doktorce, která mě za mou "babskou" léčbu pochválila, ale prý asi nebude stačit. Chtěla mi udělat nějaký rychlo-test (asi na chřipku), tak mě ďobla do prstu a vyždímala mi z něho kapku krve, kterou se sestra snažila rozmíchat v nějakém roztoku, ale přístroj pořád nebyl spokojený... Prý se jim tohle stává "maximálně jednou za xxx let" (nebo měsíců) :) Tak mi raději nasadili antibiotika, v lékárně mi k nim přibalili probiotika (teda chtěli, ale když jsem uslyšela cenu, šla jsem si raději koupit jogurtový nápoj), a tak se tady válím, a pořád si říkám: musím se učit, musím se učit, ale hlava mi to moc nebere, snad až mi bude trochu líp.

P.S. Jaro už vyhání sněženky ze země (ale není to na mé, ale na sousedovic zahrádce) ...

Zdravím všechny - mějte se a buďte zdraví :)
 


Komentáře

1 Janah Janah | Web | 8. března 2010 v 23:30 | Reagovat

Tak se co nejdřív uzdrav. Taky mám nějaké to nachlazení za sebou, já sjem pro změnu při úklidu vytrvale větrala...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.