poslední postní

3. dubna 2010 v 19:58 | lenicka |  deníček
Minulý pátek jsem měla špatnou náladu, proto děkuji všem za reakce i za podporu. Chcete vědět, co jsem od té doby udělala? Zase nic moc (teda do školy, jinak jsem si docela mákla).

V sobotu jsme odjeli ke tchýni a ostříhali jsme tam všechny ovocné stromky. Jsem ráda, že jsem tam nemusela jezdit kvůli tomu víckrát, i když musím říct, že jsem se tam dobře nadlábla a mimo jedné hodiny, kterou mi někdo ukradl v noci, když jsem spala, mi nic nechybělo (taky nesnášíte změnu času?). V neděli jsem tak vstávala až v 10 hodin. Po obědě jsem si sedla a trochu jsem se učila, a pak už jsem jeli zase domů. Sotva jsem zapnuli internet, ozval se Chrpa, jestli jdeme hrát TEN turnaj. Když jsme se tvářili nechápavě, tak nám sdělil, že dneska večer se na počest Loskiho, který slaví narozeniny, hraje na KGS česko-islandský turnaj. Nejdřív jsem si říkala, že si teda zahraju jednu nebo dvě hry (hrály se rychlovky), ale najednuo byla půlnoc. A stejně jsem v turnaji skončila poslední, protože nějak špatně vyřešili handicapy a já jsem slabší než kluci, bééé :( Porazila jsem tak jenom oslavence, který mi dal 2H a ještě chyboval.
V pondělí jsem vstávala na mě dost brzy, protože jsem šla na preventivní prohlídku k doktorovi. V půl desáté jsem už byla na studovně a prohlížela jsem si poslední číslo časopisu Veronika, které je zaměřené na české orchideje. Pak jsem si zase vzala knížku o sociologii od Kellera, a pak ještě Dějiny religionistiky. Sice jsem chvílema zívala únavou, ale něco jsem se přece jenom naučila. Pak jsem pokračovala do DDM, kde jsem se dětem snažila říct něco o velikonočních tradicích, ale ty malý děcka to moc nebavilo. Víte děti, proč se v pondělí mlátí holky a dávají se vajíčka? Ano prosím, protože jsou Velikonoce... Úterní, starší děti to naštěstí bavilo víc.
Tento týden jsem každý den vařila. Manžel mi říkal, že kvůli němu nemusím (chodí na obědy), ale já to dělám i kvůli sobě. Za měsíc budu zase na konzervách a instantních nudlích (až budu mít pár týdnů před zkouškou, tak mě strach víc času u plotny stát nedovolí, no a zažívání půjde do kytek tak jako tak), tak jím, dokud to jde. V pondělí jsem dělala jenom polívku, ale v úterý teplý bramborový salát Nicoise (s fazolkama a tuňákem), ve středu nudle (manžel koupil čerstvé, nesušené italské nudle) s jakože boloňskou omáčkou, jenom místo masa jsem tam dala lilek, ve čtvrtek špenát s bramborama, vajíčkem a smaženým lilkem, který zbyl ze středy. Jenom v pátek jsem chtěla dodržovat půst, ale akorát mě pořád honila mlsná, až jsem se naštvala a udělala jsem si "studentský řízek" (chleba s vajíčkem a sýrem).
Na zelený čtvrtek jsem vstávala zase brzo, abych byla včas na velikonoční akci v DDM. Probíhalo to podobně jako vánoční akce, každý z nás dostal na starost jednu výtvarnou atrakci a pomáhal dětem, aby si něco pěkného vytvořily. U mě si mohly udělat papírové slepičky, jinde třeba ovečky nebo motýlky, nebo barvily vajíčka, nebo pekly z těsta ježky. Slepičku jsem si taky udělala, ale nic jiného jsem nestihla, tak jsem byla ráda, když jsem na konci dostala jednoho ježka. Byl moc dobrý.
Odpoledne jsem šla zase na studovnu, a pak do krajské knihovny. V pondělí večer jsem totiž zjistila, že musím co nejrychleji vrátit 3 knížky. V úterý jsem si zapsala, o čem byla Lavondyss, ve středu jsem si dočetla Náboženství Mezoameriky, a ve čtvrtek (na studovně) knížku o historickém Ježíši. Místo nich jsem si půjčila knížku o nejstarší křesťanské literatuře, o dějinách antropologie a o egyptských mýtech, tak mám zase co dělat.
Na Velký pátek jsme původně chtěli jet na výlet na Jitravskou faru jako každý rok, a věnovat se duchovním věcem, výletům do přírody a kamarádům, ale nakonec jsme to odřekli. Oni totiž letos žádní kamarádi nejeli, teda jeli, ale jenom na sobotní vigílii, a to je dost málo na tak dlouhé cestování. Jak už jsem řekla, snažila jsem se držet půst, a taky jsem chtěla udělat nějakou práci, ale nějak mi to nešlo. Nevím, pátky mívám takové melancholické a neplodné. Trochu jsem dělala pořádek ve sklepě, a jinak jsem akorát tupě zírala do počítače a nic. Navečer jsme šli na bohoslužbu, bylo tam narváno, museli jsem celou hodinu stát a ani nás nenechali kleknout před křížem, protože by to trvalo moc dlouho. Takže to bylo takové... masové, a tudíž skoro nanic. Abych aspoň něco udělala, tak jsem večer rozsadila rajčata do kelímků.
Dneska jsem byla na chvíli pracovat na zahradě, vyrývala a vykopávala jsem plevel, který už začíná rašit. Doufám, že příští týden toho udělám víc, a doufám, že už zítra zpracuju nějakou tu otázku, a že se tu objeví hodně článků. A že budu aspoň tak dobře jíst, jako jsem jedla tento týden... A tím končím zápisky z postní doby. Až vám budu psát příště, budeme už slavit Vzkříšení.

 


Komentáře

1 Taychi Taychi | Web | 4. dubna 2010 v 14:08 | Reagovat

ahoj. moc se mi líbí tvůj blog..
jinaak narazila jsem na tebe na blogu nemoc.blog.cz
kde jsi psala koemnt k tomu komentu..máš pravdu nechápu kvli čemu je v AK--"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.