dostihový víkend

27. května 2010 v 20:41 | lenicka |  deníček
Jak jsem už naznačovala, minulá sobota patřila dostihům na pardubickém závodišti. Stále ještě čekám na fotky, ale ráda bych vám popsala, jak to všechno probíhalo...


V 11 hodin mě manžel hodil na nádraží a sám odjel za tchýní. Vlakem totiž přijela sestřička z Brna. Dala si věci do úschovny a šly jsme na závodiště (bylo pěkně a zrovna tam nic nejelo). Já jsem uvnitř nikdy nebyla, tak nám chvilku trvalo, než jsme našly správné dveře. Měly jsme lístky do lóže číslo 401. Vypadalo to tam jako v hotelové jídelně, byly tam 2 rautové stoly a asi 10 velkých kulatých stolů na sezení, taky bar, malá televize a sympatická slečna v sázkové kukani.
Přišly jsme mezi prvníma, tak jsme si zabraly stůl v rohu u prosklené stěny a šly jsme ochutnávat. Postupně jsme vyzkoušely toustíky, marinované krůtí maso (to bylo skoro nejlepší ze všeho), rybí karbanátky, různé zákusky (řezy z křehkého těsta s rebarborou byly prostě vynikající), ovoce, a nakonec ještě bagetku a nějakým vajíčkovým salátem. K pití bylo na výběr různé džusy, voda, čaj (žádný Pickwick, ale Dilmah - to se cení!), káva, víno a pivo. No, rozhodně jsme si ten cathering užily.
Vždycky pár minut před startem dostihu jsme vylezly na balkon. Sestřička mi naštěstí vzala pořádný dalekohled, tak jsem se mohla kochat detailním pohledem na cválající koně a občas vykřikovat něco jako "tyjo, to jsou svaly" :) A po dostihu zase rychle ke stolu. Venku se totiž ochladilo a někdy během odpoledne se spustil prudký liják.
Každý si mohl vzít podrobný program a pokoušet štěstí při sázkách. Hned jak jsem pochopila detailní popisy v programu, dala jsem sestře tip na Perikla, sestra si vsadila a kupodivu nám to vyšlo. Pak jsem si vsadila i já, ale ten můj dostih byl takový divný, asi 2/3 koní popadalo a ta moje Dubenka, i když doběhla, tak sebou hned za cílem majzla o zem a chvíli to vypadalo, že je po ní. Sice pak vstala a odešla po svých, ale výhru mi nepřinesla. To mi zase tak nevadilo, ale raději jsme už nevsázely a jenom se koukaly.
Ten den se běželo celkem 9 dostihů. Ve 13 hodin úvodní Cena Dostihového klubu, tu vyhrál favorit Diktatorial s žokejem Myškou. Třetí byla Cena Univerzity Pardubice, tu vyhrála Kama a druhý byl Perikles, na kterého jsme vsadily. Tento dostih byl vážně napínavý, Perikles byl ještě půl okruhu před cílem poslední a propracoval se až na to druhé místo. Pátá byla Cena veterinární kliniky Heřmanův městec a byl to dostih pro klisny. Jak už jsem psala, skoro všechny popadaly a Dubenka doběhla až poslední (takže asi pátá). Na ženský už nevsázím! Ale zase to bylo napínavější než šestý dostih, který od začátku do konce vedl favorit Chenonceau. Na to se ani nevyplatí vsázet.
Potom se spustila bouřka a taky zrovna vrcholilo hokejové semifinále (ano, hlasatel hlásal, kolik to je a kdo dal nájezd), tak se chvíli čekalo. Sedmý byl hlavní dostih - Velká cena města Pardubice, kvalifikace na Velkou pardubickou. Ani nevím, jestli to bylo tehdy nebo až při dalším, ale tentokrát spadl jeden kůň tak ošklivě, že ho zakryli plachtou... a to už není hezký. A nakonec ještě spadli další dva a odnesli to žokejové, které odvezla sanitka s houkačkou. Chtěly jsme už jít domů, ale zdržely jsme se u paddocku a zase začalo pršet, tak jsme se ještě na chvilku vrátily do tepla. Nakonec jsme odcházely asi v půl šesté. Opět nejel žádný autobus a navíc se udělalo pěkně, tak jsme nazpátek na nádraží šly opět pěšky. Jenomže to už nebyla taková legrace. Měly jsme společenské boty a ty po pár kilometrech pekelně dřou...
Když jsme se konečně doštrachaly domů, zatopily jsme si a uvařily polívku, taky jsem vytáhla čerstvý salát a uzenou makrelu a víno... Musím říct, že to bylo jedno z nejlepších, jaké jsem kdy pila: rulandské šedé, ročník 2005, z vinařství rodiny Špalkovy z Nového Šaldorfu z Kraví hory (jednou jsem se tam procházela, ta krajina je tak krásná jak dobrý bylo tohle víno), s přívlastkem výběr z hroznů, polosuché, lahoda. Manžel je dostal jako dárek, tak jsme vypily jenom půlku a půlku jsme nechaly pro něho. Stejně jsme byly unavené, jenom jsme se válely po pohovce a povídaly a koukaly na Jackieho Chana v Cestě kolem světa za 80 dnů... A hned potom jsme šly spát.
Ráno jsem se vzbudila docela brzy. Zato na sestru jsem čekala až do desíti (však má na to nárok, pracuje na plný úvazek, studuje vysokou a ještě si najde čas na zábavu). Na oběd jsme měly zapíkané brambory s lososem a špenátem, což je (v různých variantách) jedno z mých oblíbených jídel, a byla jsem ráda, že chutnalo i sestře. Pak jsem ještě prohlížely fotky a povídaly a pak už musela odjet zpátky do Brna.
Královsky užitý skvělý víkend plný koníků a dobrého jídla skončil a já jsem se mohla zase začít těšit do "všedního" života, na dětičky a poněkud menší zvířátka...

P.S. Až mi sestra dodá fotky, pár jich sem dám.
P.P.S. Původně byly v názvu slova jedné pěkné písničky od Radůzy, ale musela jsem to změnit, protože to některé jedince nutilo k diskuzím o sexu, což pod tímto článkem opravdu nechci.
 


Komentáře

1 Já | Web | 27. května 2010 v 21:19 | Reagovat

Taky posloucháš Radůzu? *překvapená*
...o koních mi ani nemluv ....jsem na něm včera zase po dlouhý době seděla a ještě teď mě hrozně bolí nohy...:)

2 leni leni | Web | 28. května 2010 v 21:35 | Reagovat

pro Lukáše: promiň, ale musím tvůj komentář smazat. Úplně jsi mi tím znechutil celou písničku. Doufám, že si to tu nepřečte víc lidí (a že se dalším lidem tato písnička neznechutí).

3 leni leni | Web | 29. května 2010 v 16:14 | Reagovat

Tak doufám, že už si to dotyčný přečetl a můžu to tu celé smáznout.

P.S. Prosím, pod články pište věci, které se pokud možno týkají článku, jinak mi můžete napsat do vzkazů (nebo pokud mě znáte, tak třeba na FB). Pokud máte chuť diskutovat na témata jako je např. sex nebo politika, tak si prosím najděte jiný blog. Díky všem.

4 skritek skritek | 30. května 2010 v 19:36 | Reagovat

ten kůň (i žokejové) spadli až v tom sedmým dostihu, na který jsme tam nechtěli původně ani být.. a ty fotky snad zítra.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.