Červen 2010

úspěch?

27. června 2010 v 16:11 | lenicka |  můj svět
Chceme být úspěšní, chceme dosáhnout životních cílů...
Chytré knihy říkají, že úspěch není dílem náhody, ale cílevědomého snažení. Že úspěch znamená dosažení něčeho, po čem člověk touží. Jenomže - budeme šťastní, až toho dosáhneme? Nebo skončíme tak jako spousta lidí - uprostřed úspěchů a luxusu, ale s krabičkou antidepresiv?
A čeho vlastně chceme dosáhnout? Je vážně tolik důležité, jestli našetříme na vytouženou dovolenou, auto, dům? Když nás povýší v práci? Když získáme akademický titul? Když se dostaneme mezi "horních deset tisíc"? Když se staneme slavným a obdivovaným zpěvákem nebo sportovcem? Budeme potom konečně spokojení?
Co když v honbě za úspěchem najednou zjistíme, že jsme zůstali sami? Je to vůbec úspěch, který stojí za to, když ho nemáme s kým sdílet?
Neměli bychom si raději plánovat takové cíle, která nás vnitřně naplní? Já vím, štěstí nejde naplánovat, ale přesto...
Co je tedy ten "úspěch"? Co chci?

Vykouzlit úsměv na tváři dítěte.

Mít možnost brouzdat se naboso trávou.

Dívat se do očí blízkého člověka a číst v nich, že mě má taky rád ...P.S. Téma článku je tématem týdne na blog.cz, nehledejte v tom žádné skryté významy...

cestou z Chrudimi

25. června 2010 v 17:50 | lenicka |  geocaching
#80 Hospic Smíření Chrudim
#81 Vyhlídka letiště

Miluju slunovrat, toulání po venku, sluníčko a modrou oblohu....


pán labyrintu

23. června 2010 v 22:18 | lenicka |  moje tvorba
Učím se o minojském náboženství a u toho si čmárám. O víkendu jsem načmárala Minotaura, pána labyrintu v Knóssu.


ve vřesu

21. června 2010 v 21:40 | lenicka |  foto-úlovky
Vřes obecný (Calluna vulgaris) roste hlavně na podhorských a horských vřesovištích, ale najdeme ho i na takových místech jako v okolí znojemských vinic nebo kousek od Hradce Králové. Vždycky roste na kyselých a suchých půdách, nejraději na stráních obrácených ke slunci. V této době ještě nekvete, jeho drobné kvítky ozdobí tiché lesní samoty v srpnu a v září.


o smrti a umírání

20. června 2010 v 17:58 | lenicka |  okolo plotu
Kapitolka o smrti v Knize o náboženstvích začíná slovy: člověk ví, že musí zemřít. Ano, člověk je asi jediným tvorem, který je schopný uvědomovat si vlastní smrtelnost a přemýšlet o tom, co smrt znamená. Pro nihilisty je smrt biologický proces, všechno končí rozkladem těla - prach jsi a v prach se obrátíš. Ale pro křesťany, buddhisty, šamany a jakékoliv jiné lidi - příslušníky různých náboženství - nepředstavuje smrt nic definitivního. Je to jenom přechod k jinému stavu existence, proto také rituály spojené se smrtí spadají do kategorie přechodových rituálů. Tělo se sice rozpadne na prach, ale něco nesmrtelného v nás se vydá na další cestu.


Adršpach a Skály

15. června 2010 v 17:15 | lenicka |  na cestách
Před týdnem jsem se ocitla po roce na Plachtě a o víkendu taky po roce - tentokrát v Adršpachu. Taky se mi tam minulý rok moc líbilo, takže jsem se tam docela těšila. A protože jsem si to minule prolezla pěšky, letos jsem si vzala treka, abych si té krajiny užila zase trochu jinak...


po roce opět na Plachtě

9. června 2010 v 22:58 | lenicka |  na cestách
Rok se s rokem sešel a my jsme se jedno nedělní ráno ocitli opět před hradeckým stadionem "pod lízátky". Luboš se zaregistroval na závod Okolo Hradce (60 km na horském kole), a protože jsme tam byli docela brzo, šli jsme se ještě projít kolem Orlice.

rdesno hadí kořen

7. června 2010 v 15:14 | lenicka |  foto-úlovky

Rdesno hadí kořen (Bistorta major) je vytrvalá, asi metr vysoká rostlina. Roste na horských a podhorských nivách i v nížině, a má ráda podmáčený terén. Můžeme ji tak najít na břehu potoků a řek a všude tam, kde neproběhla meliorizace. Kvete světle růžovým klasem od května do srpna. Prý má hadovitě stočený kořen - to ale nemůžu potvrdit, protože jsem ho nikdy nevykopávala.
Je to léčivá rostlina. Odvar z oddenku má svíravé a protizánětlivé účinky, užívá se např. proti průjmům, na žaludeční vředy, na hnisající rány nebo jako kloktadlo při onemocnění ústní dutiny a zubů. 


rozloučení a pernštýnská noc

5. června 2010 v 14:23 | lenicka |  deníček
Poslední dny jsou nabité zážitky. Pokud se ptáte, s čím se to loučím, tak se školním rokem v DDM Alfa, který se mi stal druhým domovem. Mám tu práci ráda. A ty lidi taky. Ani se o všem nehodí psát takhle veřejně. Takže se omlouvám, že budu tak stručná.


diplomy pro chovatelské kroužky

5. června 2010 v 14:16 | lenicka |  moje tvorba
Posedla mě kreslící vášeň, jo! A tomu se nedalo odolat, ne!

Původně jsem jich měla v plánu nakreslit víc (třeba pro každé dítě z pondělního kroužku jeden - to by bylo asi 12), nebo jich nakreslit 6, zkopírovat to a dát vždycky 2 stejný. Kreslila jsem jenom obrysy tužkou a obtahovala fixou, to aby to šlo kopírovat a aby si to mohly děcka samy vybarvit (a taky to bylo mnohem rychlejší, než kdybych to musela vybarvovat). Nakonec jsem udělala 4 verze a ty se rozkopírovaly pro všechny děti ze všech čtyř kroužků. V pondělí před začátkem táboráku jsme na ty kopie ještě vepsaly jména jednotlivých dětí.

Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.