na lovu babího léta

13. září 2010 v 22:11 | leni |  na cestách
Babí léto... čas, kdy sluníčko ještě krásně hřeje, ale už nepálí... na polích zraje kukuřice, kolem cest bezinky, jabka a hrušky, v lesích rostou houby a listí se začíná vybarvovat... kdy se příroda pomalu začíná ukládat k zimnímu spánku a umírají motýli...


V sobotu mě sluníčko vylákalo do lesů a do polí, na lov. Sedla jsem na kolo a někdy v půl druhé vyjela po lesních cestách směrem k Veské. Cestou jsem se zastavila v lese, kde rostly na pařezech různý miniaturní houbičky, a fotila. U písečných přesypů u Veské jsem kolo uvázala k borovici a vydala jsem se hledat kešku. Místy jsem se bořila do písku, místy do mechu. Kešku jsem našla bez problémů, ale nic zajímavého v ní nebylo, tak aspoň ten zápis do logbooku.
Projela jsem Veskou a pokračovala do Malolánského, kde mají další přesypy. Tentokrát jsem na další kešku štěstí neměla, ale zato jsem potkala ovečky a pěkně jsem se projela po lesních cestách mezi borovicemi a duby. A málem schytala párkrát žaludem do hlavy :)
Z Malolánského jsem jela po silnici do Lán u Dašic, pak na okraj Dašic a odtud po další úzké silničce do Časů. Někde tam jsem se zastavila, abych si utrhla pěkně červený šťavnatý jablíčko a pár klasů kukuřice. A jela jsem dál, v Časech jsem přejela hlavní silnici, přejela Choteč... Původně jsem se chtěla otočit do Sezemic a vrátit se domů, ale bylo tak krásně a já jsem ještě nebyla skoro vůbec unavená, takže když jsem před sebou uviděla Kuňku, rozhodla jsem se, že si to ještě trochu prodloužím.
Opatrně jsem projela po frekventované silnici směrem na Býšť, ale co nejrychleji jsem z ní sjela do Bohumileče. Tam jsem se na křižovatce chtěla podívat do mapy, kudy se vydám dál, ale ujal se mě nějaký horlivý pán, který se mi snažil poradit nejkratší cestu. Jenže já jsem nechtěla nejkratší, já jsem se chtěla ještě projet po krajině a nachytat trochu odpoledního sluníčka. Takže jsem jela do Dražkova a do Dříteče a do Němčic, a tam jsem se zastavila, abych si tu Kuňku vyfotila, a taky jsem si tam pokecala s nějakým maličkým blonďatým cyklistou. Prý: "ahoj! Počkej na mě, já chci jet s tebou..." a makal co mohl, ale samozřejmě že když jsem se trochu rozjela, tak mi nemohl stačit. Chvilku jsem teda jela na kašpárka, ale pak jsem se rozloučila a pokračovala na klobásu do hospůdky pod Kuňkou.
Posilněná jsem si vyšlápla nahoru na hradby, kde jsem potkala otrhanýho motýla, a taky spoustu spokojených zamilovaných párů a rodin s dětičkama a všichni jsme mhouřili oči do sluníčka a bylo tam fakt pěkně.
Z Kuňky už jsem to vzala krosem po pěšinkách, dokonce jsem musela kolo přenést přes spadlý kmen a projet štěrkem a kalužema. V Kuněticích jsem zahlídla, že je otevřený kostel, zrovna tam byla mše, tak jsem opřela kolo před dveřmi a chvíli jsem tam nakukovala, ale už jsem zase musela pokračovat. V Počáplech jsem přejela Loučnou a po jejím levým břehu jsem si to po známých cestičkách už chtěla v poklidu dojet domů, ale ještě jsem stihla za pontonovým mostem přes jeden potůček blbě zabrzdit a při tom se praštit do holenní kosti tak, že jsem ještě nějakou dobu kulhala po kraji pole a potichu syčela a sprostě nadávala... Pak už jsem jenom projela přes Úzké, zabočila a kolem Haldy hajdy domů. Bylo půl sedmé a sluníčko už skoro zapadalo.

Když jsem venku, nevnímám, prostě jsem. Čistím si hlavu. Kdybyste mi zavolali, asi bych vám řekla: jsem sice ráda, že vás slyším, ale teď se mnou nebude rozumná řeč... Jsem totiž na lovu. Lovím houby, ještěrky, brouky, kešky, nejlepší záběry, sluneční paprsky, jablíčka a krásný cyklistky. Ztrácím se v písečných přesypech a v mechu. Lovím babí léto. Nikdy ho nechytím, ale aspoň ho ochutnám. Jo, je tam...

černé

červená

bílé

v mechu

pole u Dašic

pole u Časů

Kunětická hora

hradby

babočka admirál před zimou
 


Komentáře

1 karaipuku karaipuku | E-mail | Web | 13. září 2010 v 22:23 | Reagovat

gratuluji ke krásným úlovkům,podzim je prostě nádherný už mi chybí jen ta krásná hra barev podzimního listí

2 ratuska ratuska | Web | 13. září 2010 v 22:33 | Reagovat

Krásný výlet, alespoň co z popisu mohu posoudit :-).

3 tom-791 tom-791 | Web | 13. září 2010 v 22:57 | Reagovat

Krásné. Počasí o víkendu lákalo, kromě ranních hodin, k výletům a focení. Pravé babí léto nás snad doufejme ještě čeká. Toto byl jen náznak.
A jinak bude snad každý souhlasit, když řeknu, že každé období má své krásy. Podzim je sice na jednu stranu smutný a ještě letos pořádně nezačal, ale krásy má také!

4 Janah Janah | Web | 14. září 2010 v 19:58 | Reagovat

Chudák motýl, už je takový otrhaný... Už se blíží podzim :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.