nové začátky

28. září 2010 v 15:39 | leni |  deníček
I když jsem byla po tom nedělním vyklízení a cestování docela unavená, vstala jsem v pondělí v 7 hodin, abych byla po osmé na ekofarmě v Horních Ředicích. Nevěděla jsem moc, do čeho jdu, ale práce na zahrádce mě baví, tak jsem to chtěla zkusit. A vůbec nelituju, skutečnost předčila moje očekávání...
I když počasí nebylo nic moc, vyšly jsme (já a moje šéfová, jinak tam totiž nikdo jiný nebyl) hned ráno na pole pro mrkev. Pak jsem čistila bednu cibule (to už pod střechou a docela v teple), sázely jsme salát ve fóliovníku, nosila jsem balíky slámy, odpoledne jsme sázely pekingský zelí ve druhým fóliovníku a ještě jsem stihla očistit druhou bednu cibule.
S paní šéfovou jsme si káply do noty hned od začátku a potykaly někdy v poledne; mají tam mourovatou kočinu, která mě zaujatě pozorovala a hrála si se šlupkama od cibule, když jsem ji čistila, a taky zvědavýho koníka s hebkým čumákem; práce mi jde a baví mě to. Dostala jsem horký čaj a obědovou svačinu - dýňový chleba s domácím sýrem a zeleninou, a místo výplaty tolik brambor, cibule, cuket, mrkve, celeru a sýra, kolik jsem unesla.
Ale asi nejlepší bylo to, když jsem se někdy po třetí hodině chystala k odchodu, viděla jsem za sebou kus práce a moje nová milá šéfová se mě zeptala: tak kdy se tu zase objevíš? Prostě skvělej pocit...
Tak už se těším, až se tam zase vrátím. Nejdřív musím vyřídit nějaký věci ve městě -  zajít na pracák, na VZP, za advokátkou a na stavební spořitelnu - a pak šup zpátky na farmu. Od října budu pracovat na smlouvu a za penízky, a mezitím snad budu stíhat ještě něco dalšího, o čem zatím jenom přemýšlím. Uvidím. Podle toho, co bude a jak mi to půjde. Ale těším se. Život je krásnej... protože mám štěstí na lidi. Mám štěstí na skvělý lidi, kteří se objevují tehdy a tam, kde je právě potřebuju. A já jsem za to vděčná, fakt že jo.
Jenom už zase nevím, kde budu. Před týdnem jsem byla skoro rozhodnutá, že se vrátím do Brna. Teď už mám zase důvod zůstat tady. Nejmíň do zimy.
 


Komentáře

1 Janah Janah | Web | 29. září 2010 v 22:23 | Reagovat

Myslím že dobří lidé se vzájemně přitahují :-)

2 lenny lenny | 29. září 2010 v 22:57 | Reagovat

[1]: jé, to mě nenapadlo... Díky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkuji za návštěvu mé zahrádky.
Než odejdete, napište prosím názor/komentář/vzkaz.
Mějte se pěkně a někdy zase přijďte.
...
..
.